ادامه اپیدمی کرونا و خبر خوب امکان گالری گردی با حفظ موازین بهداشتی

38

ادامه اپیدمی کرونا و خبر خوب گالری گردی برای علاقمندان

امروز با خبر خوب امکان گالری گردی با وجود اپیدمی کرونا با شما هستیم و درباره مواردی از نمایشگاه های هنری که در این هفته آغاز شده اند، به شما عزیزان اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

امروز تصمیم گرفتیم تا درباره بازگشایی گالری‌های هنری و برگزاری دوباره نمایشگاه‌های هنری و خبر خوب امکان دیدار حضوری دوباره از نمایشگاه‌ها با وجود اپیدمی کرونا ، البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با شما عزیزان صحبت کنیم و از چند نمایشگاه که از ۲۰ تیرماه برگزاری آنها آغاز شده است برای شما خواهیم گفت.

خبر خوب گالری گردی در روزهای کرونایی

همان‌طور که همه اطلاع داریم و البته درگیر این موضوع بوده و هستیم، اپیدمی کرونا برای چند ماهی باعث تعطیلی درصد بالایی از اماکن مشاغل، از جمله گالری‌های هنری شد. در زمان قرنطینه خانگی که امکان بیرون آمدن از خانه به‌غیر از مواقع ضروری نبود شاهد برگزاری چند نمایشگاه مجازی بودیم. اما در خرداد ماه ۹۹ با نزولی شدن روند ابتلا به بیماری در کشور مجوز بازگشایی گالری‌های هنری صادر شد و هنرمندان به تکاپوی برگزاری نمایشگاه افتادند.

در همان زمان ما خبر خوب برگزاری نمایشکاه ویدیو آرت در گالری آس را که اولین نمایشگاه حضوری بعد از بازگشایی گالری‌های هنری بود را به اطلاع شما رساندیم.

پس از این اتفاق کم و پیش چند هنرمند یا در گالری‌ها نمایشگاه‌هایی به‌صورت گروهی یا انفرادی برگزار کردند. و حالا می‌توان گفت روند بگزاری نمایشگاه‌های هنری در تهران به روند سابق خود بازگشت؛ اما با یک تفاوت!

اپیدمی کرونا و خبر خوب امکان گالری گردی

این بار اگر مراقب سلامتی خود نباشیم ممکن است خیلی ساده مبتلا به بیماری کرونا شویم پس رعایت یک سری نکات بهداشتی لازم است:

 • استفاده از ماسک و دستکش ضروری است.
 • موقع ورود به گالری‌ها، اگر با شلوغی مواجه شدید کمی صبر کنید تا از تراکم جمعیت کاسته شده و بدون نگرانی از نمایشگاه دیدن کنید.
 • تقریبا در ورودی تمام اماکن عمومی، به دستور وزارت بهداشت الکل و ضدعفونی کننده دست وجود دارد؛ اما می‌توانیم با همراه داشتن یک اسپری یا ژل ضدعفونی کننده دست خیال خودمان را راحت کنیم و درصورت لمس چیزی دست‌های خود را ضدعفونی کنیم.

رعایت این موارد توسط تمام مردم جامعه موجب سلامتی فردی و البته انجام وظیفه اجتماعی ما در قبال مردم جامعه می‌شود و احتمال سرایت بیماری را بسیار پایین می‌آورد.

حال سوال این است که درباره نمایشگاه‌هایی که از ۲۰ تیرماه افتتاح شده اند اطلاع دارید؟

در تیرماه ۹۹ چند نمایشگاه انفرادی و گروهی عکس، طراحی، نقاشی، هنر مفهومی و حجم در چند گالری شهر تهران افتتاح شد که ما درباره چند مورد از آنها در دسته‌های مختلف به شما عزیزان اطلاعاتی می‌دهیم تا درصورت علاقمند بودن، از آنها دیدن کنید. بیشتر این نمایشگاه‌ها از ۲۰ تیر افتتاح شده‌اند.

نمایشگاه‌های نقاشی و طراحی

 • نمایشگاه انفرادی نقاشی «طهرات»این نمایشگاه ۱۳ تیرماه در گالری «ثالث» به نشانی کریم خان زند بین ایرانشهر و ماهشهر شماره ۱۴۸ افتتاح شد و تا ۲۵ تیرماه هر روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب و جمعه‌های از ساعت ۱۶ تا ۲۲ امکان بازدید از آن وجود دارد. نقاشی‌های به‌نمایش درآمده از آثار طلا درنگی هستند.

نمایشگاه «طهرات» گالری «ثالث»

 

 • نمایشگاه انفرادی نقاشی «دیوار ریخته»: وحید عزت پناه هنرمندی که آثار نقاشی او از ۲۰ تیر تا ۱۷ مرداد ۹۹ در گالری «سیحون» به  نشانی خیابان وزرا، کوچه چهارم، شماره ۱۱ به نمایش درمی‌آیند درباره نمایشگاه «دیوار ریخته» گفت: «همیشه با دیدن دیوارها بخصوص در بناهای تاریخی و دیوار نگاره‌ها، این سوال برایم مطرح بوده و هست که، چه وقایع و خاطراتی اعم از سازندگان و لحظات ساخته شدن تا اکنون و … را در خود ثبت و ضبط کرده‌اند؟ به‌نظرم با گذر زمان این دیوارها نه تنها زیبا تر میشوند بلکه به رغم صورت ظاهریشان همچنان محکم و استوارند. حتی تخریب‌های انسانی و طبیعی در عظمت و شکوهشان بی تاثیرند.»

نمایشگاه «دیوار ریخته» گالری «سیحون»

 • نمایشگاه انفرادی طراحی «به من زل نزن»این نمایشگاه که با نام انگلیسی خود «Don’t Gaze at Me» شناخته شده‌تر است به نمایش آثار طراحی شنتیا ذاکر عاملی پرداخته است. برای تماشای آثار این نمایشگاه از امروز ۲۱ تیر تا ۳۰ تیرماه ۹۹ به گالری «هما» ‌‌‌‌‌در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸ مراجعه کنید.

نمایشگاه «به من زل نزن» در گالری «هما»

خبر خوب نمایشگاه‌های پرطرفدار عکس

 • نمایشگاه انفرادی عکس «ماده نرم»این نمایشگاه که در آن مجموعه‌ای از عکس های اخیر سینا برومندی به‌نمایش درمی‌آید از ۲۰ تیرماه آغاز شده و علاقمندان می‌توانند تا ۶ مرداد ماه با رفتن به گالری «اُ» در خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ از آن دیدن کنند. البته همزمان با این نمایشگاه یک نمایشگاه دیگر نیز در این گالری از آثار بویه سادات نیا با عنوان «کالبد» در حال برگزاری است.

نمایشگاه «ماده نرم» گالری «اُ»

 • نمایشگاه گروهی عکس «اسناد زندگی ۲»این نمایشگاه به کوشش نازلی عباسی برای به نمایش درآوردن آثار ۲۶ عکاس کشورمان در تاریخ ۲۰ تیرماه ۹۹ افتتاح شد و تا ۱مرداد ادامه دارد. هنرمندانی که در این نمایشگاه حضور دارند، نگار آقا علی طاری، اسحاق آقایی، کاوه افرایی، الناز امینی، امیر بدر عظیمی، بابک برزویه، پوریا ترابی، جاوید تفضلی، شهروز حیدری، امین رحمانی، احسان رفعتی، مهران سبز قبایی، علی سراج، مهدی سروری، آیین شاهرودی، آیتای شکیبافر، ‌هادی صمدی، امیر عبیداوی، ابراهیم عرب بیگی، محمد باقر عسکر پور، سعید فداییان، مهدی قنواتی، محسن کابلی، پریسا محسنی و امین نظری هستند. برای تماشای این آثار می‌توانید به گالری «نگاه» در خیابان مطهری، خیابان جم (فجر)، خیابان غفاری، شماره ۶۴ مراجعه کنید.

نمایشگاه «اسناد زندگی ۲» گالری «نگاه»

نمایشگاه‌های ترکیبی از چند هنر و مفهومی

 • نمایشگاه هنر مفهومی «آب بازی»آثار مفهومی گلناز لواسانی در این نمایشگاه از ۲۰ تیرماه تا ۱ مرداد ۹۹ به نمایش درمی‌آیند. برای دیدار از نمایشگاه «آب بازی» به گالری «شیرین» در خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه ی سیزدهم، پلاک ۵ مراجعه کنید.

نمایشگاه «آب بازی» گالری «شیرین»

 • نمایشگاه گروهی گالری «شیرین»این نمایشگاه گروهی برای نمایش مجموعه‌ای از آثار هنرمندان مختلف در زمینه‌های مختلف است که از ۲۰ تیرماه تا ۱ مرداد در گالری «شیرین» به آدرس خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ی سیزدهم، پلاک ۵ برگزار می‌شود. آثار هنرمندانی چون ویدا وریا، حمیدرضا اندرز، فرزانه قدیانلو، آرش نظری، محمد طباطبایی، گیتی سیف، ساغر حمزه‌لو، پیام گلچین، فروغ ریحانی، معین شافی و … برای نمایش ارائه شده است.

نمایشگاه گروهی در گالری «شیرینه»

 • نمایشگاه گروهی نقاشی، حجم و عکس «دوستداران هفت ثمر»این نمایشگاه نیز برای فروش آثار نقاشی، عکاسی، چاپ دستی، تاپستری، مجسمه و سرامیک ۹۷ هنرمند از جمله مانلی منوچهری، همایون سلیمی، فرزاد امامی، غزاله اخوان و … از ۱۳ تیرماه شروع به کار کرده است. شما می‌توانید با مراجعه به گالری «هفت ثمر» واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره ۸ از این نمایشگاه دیدن کنید.

نمایشگاه «دوستداران هفت ثمر» در گالری «هفت ثمر»

 • نمایشگاه گروهی نقاشی «اسرار خوراکی‌ها و آدم‌ها»بهاره بابایی و مینو یل سهرابی با برگزاری نمایشگاهی از آثار نقاشی خود تحت عنوان «اسرار خوراکی‌ها و آدم‌ها» قصد دارند تا مخاطبان خود را به این دنیای جذاب ببرند. برای تماشای آثار این نمایشگاه که از ۲۰ تیرماه افتتاح شده است و تا ۱۷ مرداد ماه ادامه دارد می‌توانید به آدرس خیابان ویلا، خیابان سمیه، خیابان پورموسى، شماره ۳۰، گالری «سو» مراجعه کنید.

نمایشگاه «اسرار خوراکی‌ها و آدم‌ها» در گالری «سو»

چرا این خبر خوب است؟

با وجود ادامه اپیدمی کرونا وجود خبر خوب ایجاد امکان گالری گردی برای علاقمنان به گالری‌های و نمایشگاه‌های هنری خبر بسیار خوبی است اما فراموش نکنیم رعایت نکات بهداشتی توسط ما که مخاطبین این نمایشگاه‌ها هستیم امری بسیار ضروری و درجهت سلامت فردی و اجتماعی است.

امیدواریم از تماشای نمایشگاه‌های هنری که این‌روزها در حال برگزاری هستند لذت ببرید؛‌البته با رعایت کامل موارد بهداشتی!

خبرهای خوب درباره هنر و یادداشت‌های ما در این حوزه را بخوانید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ادامه اپیدمی کرونا و خبر خوب امکان گالری گردی با حفظ موازین بهداشتی
5 (100%) 2 votes