انجمن سینمای جوان و خبر خوب اکران آنلاین فیلم‌های کوتاه در تابستان

15

انجمن سینمای جوان و خبر خوب اکران آنلاین در تابستان

امروز با انجمن سینمای جوان ایران و خبر خوب اجرایی شدن طرح «چهار ایده، چهار فیلم» که از نهم مرداد با اکران آنلاین چند فیلم از تولیدات این انجمن آغاز خواهد شد، با شما عزیزان هستیم.

انجمن سینمای جوانان ایران تصمیم به اکران هفتگی فیلم‌های کوتاه برگزیده خود برای عموم به‌صورت آنلاین دارد. این طرح که «چهار ایده، چهار فیلم» نامیده شده از ۹ مرداد ۹۹ با اکران آنلاین چهار فیلم کوتاه «باگ» ساخته کیوان محسنی، «پل» از وحید حسن زاده، «باران آهسته می‌بارد» به کارگردانی سعید نجاتی و «بلندگو» ساخته بهنام اسدالهی آغاز خواهد شد.

انجمن سینمای جوانان ایران و طرح «چهار ایده، چهار فیلم» با اکران آنلاین

انجمن سینمای جوان و خبر خوب اکران تولیدات انجمن

انجمن سینمای جوانان ایران بزرگترین انجمن فیلمسازی در ایران است که دوره‌های ۷ ماهه فیلمسازی آن بسیار معروف هستند. این مؤسسه که از سال ۵۵ تأسیس شده است با هدف کشف استعدادهای درخشان و نربیت آن‌ها در جهت پیشرفت صنعت فیلمسازی در کشور بنیان‌گذاری شد.

البته دوره‌های انجمن محدود به فیلمسازی نیستند و در زمینه‌های عکاسی، تدوین و نقد فیلم نیز دوره‌های بسیار خوبی را برگزار می‌کند. اما محوریت فعالیت انجمن بر فیلمسازی است و در همین جهت جشنواره‌ای تحت عنوان جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه را نیز از سال ۶۵ در برنامه خود دارد.فیلم کوتاه «باگ» ساخته کیوان محسنی

علاوه بر این هر ساله مسابقات بسیاری را می‌بینیم که در قالب‌های مختلف توسط انجمن سینمای جوان برگزار می‌شود که اخیرا خبر خوب برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان توسط این مجموعه را به اطلاع شما همراهان گرامی رساندیم. این جشنواره هنوز در مرحله ارسال آثار است، پس اگر در این زمینه مستعد هستید از شرکت در آن غافل نشوید. اطلاعات تکمیلی این خبر در وج‌ورد موجود است.

ایده جدید انجمن سینمای جوان برای گذراندن روزهای کرونایی که تقریباً تمامی تفریحات به حالت تعطیل درآمده‌اند، خبر خوب اکران تولیدات برگزیده این مؤسسه به‌صورت آنلاین است.

خبر خوب اکران آنلاین فیلم‌های کوتاه

طرح «چهار ایده، چهار فیلم» که از ۹ مرداد ۹۹ به‌صورت هفتگی توسط انجمن سینمای جوان ایران برگزار خواهد شد، به اکران بهترین فیلم‌های تولیدی این انجمن به‌صورت آنلاین خواهد پرداخت.

هدف از اجرای این طرح که به گفته مسئولین آن تا پایان سال ادامه خواهد داشت، دسترسی راحت‌تر فیلم‌سازان جوان به فیلم‌های کوتاه خوب و باکیفیت، آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان عام با فیلم کوتاه و همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت پلت‌فرم‌ها در زمینه انتشار و نمایش فیلم‌های کوتاه است.

فیلم کوتاه «باران آهسته می‌بارد» ساخته سعید نجاتی

طبق برنامه‌ریزی انجام شده، قرار است که فیلم‌های مؤفق انجمن سینمای جوانان ایران که در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی درخشیده‌اند، هر هفته پنجشنبه‌ها از رسانه‌های اینترنتی «ودیو» و «هاشور» به‌نمایش درآیند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت این رسانه‌ها یا دانلود اپلیکیشن آن‌ها از دیدن این فیلم‌ها لذت ببرید.

چه فیلم‌هایی این هفته اکران خواهند شد

شروع اکران‌ها از ۹ مرداد ۹۹ آغاز خواهد شد. برای اولین اکران آنلاین، ۴ فیلم کوتاه از میان فیلم‌های برگزیده تولید شده توسط انجمن سینمای جوان ایران به‌نمایش در خواهند آمد.

  • فیلم کوتاه «باگ»: این فیلم که هفتمین ساخته کیوان محسنی است، درباره شخصی به نام محمد است که درگیر یک مراسم عروسی است. اما با شنیدن خبر فرار دکتر و از دست رفتن پول‌های سرمایه‌گذاری شده در شرکت او، تمام دنیای محمد فرو می‌ریزد و سعی می‌کند پول‌ها را برگرداند. این فیلم در نظرسنجی وب‌سایت تخصصی فیدان در سال ۲۰۱۸ از بین ۲۰۰ فیلم کوتاه، به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شد

 

  • فیلم کوتاه «پل»: وحید حسن‌زاده، بازیگر، کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی است که او را در آثاری چون «سرزمین بارانی»، «آسپرین» و … دیده‌ایم. اکنون فیلم کوتاه او، «پل» که به جشنواره‌های بسیاری راه پیدا کرده است، در بین فیلم‌های برکزیده برای اکران آنلاین انجمن سینمای جوان است. «پل» ماجرای دختری به نام رویا است که در رابطه با رئیس خود به مشکل خورده و تصمیم به خودکشی می‌گیرد تا توجه دیگران را به خود جلب کند، اما جوانی باعث تغییر دیدگاه او می‌شود.فیلم کوتاه «پل» ساخته وحید حسن‌زاده

 

  • فیلم کوتاه «باران آهسته می‌بارد»: این فیلم که ساخته سعید نجاتی فیلمساز مطرح ایرانی است، ماجرای دانش آموزان یک مدرسه در ترکیه در سال ۱۹۸۰ است که سعی دارند در موضوعی به معلمشان کمک کنند. «باران آهسته می‌بارد» از میان شرکت در جشنواره‌های بسیار، خبر خوب جایزه پروانه زرین بهترین کارگردانی کوتاه و نیمه بلند داستانی در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان را با خود دارد.

 

  • فیلم کوتاه «بلندگو»: بهنام اسدالهی کارگردان فیلم «بلندگو» برای این فیلم موفق شد جایزه ویژه بخش دانشجویی جشنواره سلامت را از آن خود کند. در خلاصه این فیلم کوتاه آمده است که: «در استخر صدای مردی از که بلندگو پخش می‌شود همه را کلافه کرده است…».

چرا این خبر خوب است؟فیلم کوتاه «بلندگو» ساخته بهنام اسدالهی

با توجه به اینکه به‌دلیل اپیدمی کرونا همگی از بیرون از خانه رفتن بجز در موارد ضروری محروم شده‌ایم و تمامی تفریحات ازجمله رفتن به سینما به حالت تعلیق درآمده‌اند، اجرای چنین طرحی بسیار مطلوب است.

البته قرار دادن این فیلم‌ها در رسانه‌های اینترنتی پخش فیلم می‌تواند منبع خوبی برای علاقمندان و هنرجویان رشته فیلمسازی باشد.

امیدواریم که از تماشای این این آثار به‌صورت آنلاین لذت ببرید.

خبرهای خوب فیلم کوتاه و یادداشت‌های ما در این حوزه را بخوانید.

وج‌ورد هر روز یک خبر خوب برای شما دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی