انیمیشن خورده شده و خبر خوب اکران در سینماهای آمریکا

49

انیمیشن خورده شده و خبر خوب اکران در آمریکا

با شما هستیم با انیمیشن «خورده شده» ساخته محسن رضاپور و خبر خوب انتخاب آن به عنوان یکی از بهترین‌های جشنواره فیلم کودکان نیویورک و اکران آن در سینماهای آمریکای شمالی با شما هستیم.

انیمیشن «خورده شده» به کارگردانی محسن رضاپور به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های جشنواره فیلم کودکان نیویورک برگزیده شد و قرار است از اکتبر امسال در برخی از سینماها و شبکه‌های اینترنتی آمریکای و بعضی از کشورهای آمریکای شمالی برای مدت یک‌سال به نمایش درآید.

انیمیشن «خورده شده»

خبر خوب از جشنواره فیلم کودکان نیویورک

جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان نیویورک اولین بار در سال ۱۹۹۷ با هدف حمایت و پشتیبانی از ساخت و انتشار فیلم‌های باکیفیت و خلاقانه برای کودکان و نوجوانان ۳ تا ۱۸ سال برگزار شد.

این جشنواره در طی سال‌های فعالیت خود به یکی از بزرگترین و معتبرترین جشنواره‌های فیلم کودک و نوجوان در تمام جهان تبدیل شد که امروزه مخاطبان آن شامل تمامی محدوده‌های سنی هستند، بخصوص بزرگسالان!

هرسال ۲۵۰۰ فیلم کودک و نوجوان از سراسر جهان برای شرکت در این جشنواره ارسال می‌شوند که ۱۰۰ مورد از آنها پس از بررسی و داوری به عنوان برگزیدگان آن سال انتخاب می‌شوند. این ۱۰۰ فیلم به مدت چهار هفته در سینماهای نیویورک به نمایش درآمده و در نهایت به فیلم‌های برگزیده جوایزی اهدا می‌شود.

علاوه بر این بهترین فیلم‌های هر دوره از دو امکان شگفت‌انگیز برخوردار می‌شوند:انیمیشن «خورده شده» از محسن رضاپور

  1. جشنواره فیلم کودکان نیویورک یک جشنواره اسکار کوالیفای است و بر خوب برای برندگان جایزه این جشنواره، گرفتن مجوز حضور در اسکار آن سال است.
  2. فیلم‌های برگزیده این جشنواره به مدت یک سال در سینماهای آمریکای شمالی و برخی شبکه‌های اینترنتی آمریکا به نمایش درخواهند آمد.

درباره جشنواره‌های اسکار کوالیفای در وج‌ورد بخوانید!

حال خبر خوب برای ما این است که انیمیشن «خورده شده» از ساخته‌های محسن رضاپور در بیست و سومین دوره از این جشنواره در بین برترین‌ها قرار گرفته و برای مدت یک سال در سینماهای آمریکای شمالی به نمایش درمی‌آید.

«خورده شده» و خبر خوب نمایش در آمریکا

محسن رضاپور کارگردان و انیمیشن‌ساز ایرانی است که ساخت انیمیشن‌های  «میم و جیم»، «وقایع از آنچه در آینه می‌بینیم به ما نزدیک‌ترند»، مجموعه اینترنتی «حیوان» و «هاله کوچولو، تماس جادویی» را در کارنامه کاری خود دارد.

سال گذشته مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اقدام به ساخت انیمیشنی به کارگردانی محسن رضاپور کرد. این انیمیشن که «خورده شده» نام گرفت، یک فیلم بدون کلام است که فضایی عجیب دارد.

انیمیشن درباره دنیایی از حیوانات است که همه در حال خوردن یکدیگر هستند. خرگوشی توسط یک گرگ خورده می‌شود و ناگهان در شکم گرگ با خرگوشی دیگر روبه‌‌رو می‌شود. این دو درون شکم گرگ به زندگی با هم ادامه می‌دهند و اصطلاحا راهی برای بقا پیدا می‌کنند.انیمیشن ایرانی «خورده شده»

به گفته کارگردان این انیمیشن شخصیت‌های این انیمیشن تنها شباهت‌هایی به حیوانات دارند که مخاطبان کورک آن بتوانند با آن‌ها همزادپنداری کنند. در این کار بزرگسالان مخاطب اصلی هستند، چرا که با وجود فانتزی بودن کاراکترها، اتفاقاتی که در جریان داستان رخ می‌دهد، کمی خشن است.

انیمیشن «خورده شده» در بسیاری از جشنواره‌های جهانی مانند جشنواره اشتوتگارت، جشنواره سیکاف، جشنواره انیمیشن بلاک آمریکا و جشنواره استاپ موشن مونترال به‌نمایش درآمده و مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. این فیلم به‌زودی در سه جشنواره انیمیشن تورنتو، جشنواره  FluXus Animation Film هلند که در ماه اکتبر برگزار خواهد شد و جشنواره Supertoon International Animation کرواسی برای رقابت بر سر جوایز آن شرکت خواهد داشت.

اما این روزها خبر خوب درباره «خورده شده» این است که به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های جشنواره فیلم کودکان نیویورک انتخاب شده و از ماه اکتبر، به مدت یک سال در سینماهای آمریکای شمالی و بعضی از شبکه‌های اینترنتی آمریکا به نمایش درخواهد آمد.

چرا این خبر خوب است؟

انتخاب یک انیمیشن ایرانی به‌عنوان یکی از برترین فیلم‌های جشنواره‌ای جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان نیویورک که یکی از کهم‌ترین و معتبرترین جشنواره‌های فیلم کودک در جهان است خبر بسیار خوبی است. و البته از یک سال اکران این در سینماهای آمریکا نیز نمی‌توان گذشت!

انیمیشن «خورده شده» در جشنواره فیلم کودکان نیویورک

خبرهای خوب انیمیشن و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

وج‌ورد هر روز یک خبر خوب برای شما دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

‌لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی