بابک کریمی و خبر خوب جایزه ویژه یک عمر فعالیت سینمایی از مدفیلم

49

بابک کریمی و خبر خوب جایزه ویژه یک عمر فعالیت سینمایی

امروز با شما هستیم تا درباره بابک کریمی هنرمند بزرگ ایرانی و خبر خوب جایزه ویژه یک عمر فعالیت سینمایی جشنواره مدفیلم ایتالیا که برای گرامی‌داشت و تقدیر از این چهره بزرگ به او تعلق گرفته است به شما عزیزان اطلاع‌رسانی کنیم.

جشنواره بین‌المللی مدفیلم از ۹ تا ۱۵ نوامبر سال جاری برای بیست و ششمین بار برگزار خواهد شد. بابک کریمی هنرمند ایرانی موفق به کسب جایزه یک عمر فعالیت سینمایی این دوره از جشنواره شده و به‌زودی برای دریافت آن به ایتالیا سفر خواهد کرد. لازم به ذکر است که فیلم ایرانی «جنایت بی‌دقت» در بخش اصلی این دوره به رقابت خواهد پرداخت.

جشنواره مدفیلم ایتالیا

بابک کریمی و خبر خوب بزرگداشتی برای وی در جشنواره ایتالیایی

جشنواره بین‌المللی مدفیلم در سال ۱۹۹۵ مصادف با صد سالگی سینما در جهان اولین دوره خود را در شهر رم کشور ایتالیا برگزار کرد. هدف از برگزاری این جشنواره ارتقای سینمای منطقه مدیترانه و شرق اروپا از طریق ایجاد تعامل میان فیلمسازان این منطقه با سراسر جهان و شناسایی بهترین فیلم‌های جهان بود.

از دیگر اهداف این جشنواره حمایت از حقوق بشر و گفتگوی تمدن‌ها برای افزایش آگاهی و درک جوانان از مسائل اجتماعی-فرهنگی در سراسر جهان و ایستادگی در برابر نژادپرستی و بیگانه ستیزی نیز است.

امسال بیست و ششمین دوره از جشنواره مدفیلم از ۹ تا ۱۵ نوامبر برگزار خواهد شد و در حرکتی جدید سه عضو هیئت داوران این دوره به برگزاری کارگاه‌هایی که جلسات مد نام‌گذاری شده‌اند خواهند پرداخت و تجربیاتشان در عرصه‌های تخصصی خود را برای علاقمندان به اشتراک خواند گذاشت.بابک کریمی و دریافت جایزه ویژه یک عمر فعالیت سینمایی

دورا بوچوچا تهیه‌کننده، عید رعنا طراح صدا و فیلمساز و جیونا نازارو منتقد و روزنامه نگار، داوران این دوره و برگزار کنندگان جلسات مد در این دوره هستند.

و اما دعوت نامه‌ای از طرف جشنواره مدفیلم ایتالیا برای بابک کریمی ارسال شده و در آن خبر خوب برگزاری بزرگداشتی برای وی و اهدای جایزه یک عمر فعالیت سینمایی به این هنرمند بزرگ ایرانی ذکر شده است.

این هنرمند کشورمان به‌زودی برای شرکت در این جشنواره به ایتالیا سفر خواهند کرد.

بابک کریمی و ۵۰ سال فعالیت سینمایی

بابک کریمی بازیگر و تدوین‌گر ایرانی فارغ‌التحصیل رشته هنر از انستیتو روسلینی رم است و سال‌ها در دانشگاه سینمایی چنترواسپریمنتاله این شهر به تدریس رشته سینما پرداخته است. او فرزند نصرت کریمی بازیگر، کارگردان و تندیس‌ساز ایرانی است.

او در فیلم‌های مستند بسیاری به‌عنوان کارگردان، فیلمبردار و تدوین‌گر فعالیت داشته، اما اگر بخواهیم به آثاری که او در آن‌ها نقش‌آفرینی کرده است اشاره کنیم، می‌توانیم از فیلم‌های «درشکه‌چی»، «بلیت‌های»، «جدایی نادر از سیمین»، «من از سپیده صبح بیزارم»، «هیچ‌کجا هیچ‌کس»، «گذشته»، «ماهی و گربه»، «موقت»، «مرگ ماهی»، «داره صبح می‌شه»، «خانه دختر»، «۳۶۰ درجه»، «فروشنده»، «هجوم»، «یلدا»، «سینما شهر قصه» و «جنایت بی‌دقت» نام ببریم.

بابک کریمی برای بازی درخشان خود در فیلم «جدایی نادر از سیمین» خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ را به‌همراه گروه بازیگران این فیلم کسب کرد.

فیلم‌های سینمایی «پلاچیروریتسوتو»، «مارکیز» و «رأی مخفی» از آثار خارجی هستند که وی تدوین آن‌ها را به عهده داشته است.

پیش از این از بابک کریمی در وج‌ورد برایتان گفته‌ایم

اما امروز ما به بابک کریمی و خبر خوب اخیر وی پرداختیم چون برای برگزاری گرامی‌داشتی در جشنواره مدفیلم ایتالیا به پاس یک عمر فعالیت او در عرصه سینما از وی دعوت به‌عمل آمده تا برای دریافت جایزه‌ای با همین نام در این جشنواره حضور به هم رساند.بابک کریمی

او در مدفیلم به معرفی آخرین فیلمی که برای نمایش دارد نیز خواهد پرداخت.

متن منتشر شده در کاتالوگ جشنواره مدفیلم برای بابک کریمی

در کاتالوگ منتشر شده توسط مسئولین برگزاری جشنواره مدفیلم ، متنی برای بزرگداشت بابک کریمی منتشر شده است که آن را با شما عزیزان به اشتراک می‌گذاریم:

«بابک کریمی پل ارتباطی بین فرهنگ مدیترانه است؛ پلی بر این دریای اتحاد بخش. وی دوران کودکی خود را بین رم و تهران گذراند و با کارگردانان بزرگ معاصر ، از پیتر گرینوی و جیانی آملیو گرفته تا مارکو بلووکیو و برادران تاویانی کار کرد. او با عباس کیارستمی، کارگردانی که پروژه‌هایش زندگی بخش بود و هیجان‌انگیز و متعالی، عمیق و برای همه زمان‌ها، همکاری مشترک قابل توجهی داشت. وقتی از جلوی دوربین رد می شود، خودش را به یک بازیگر بدیع و پرتحرک تبدیل می‌کند، توانایی عبور از سینمای هنری به کمدی عامه‌پسند و بهترین سریال‌های تلویزیونی را با تطبیق‌پذیری فراتر از حد معمول دارد. بابک در هر ژانری که کاوش می‌کند و در تمام داستان‌هایی که می‌گوید، همیشه می‌داند چگونه سینمایی را نشان دهد که قادر به از بین بردن موانع و پاک کردن مسافت‌ها است، بابک به‌طور مداوم خود را در خط تازه‌ای می‌اندازد زیرا تقابل و تعامل همیشگی برایش اهمیت دارد و این همان چیزی است که بشریت را طی قرن‌ها کامل کرده. با جایزه یک عمر دستاورد ، ما در نظر داریم به بازیگری که با کار خود، نماینده ریشه‌ها، خانه‌ها و دنیای همیشه میزبان مدیترانه است ، ادای احترام کنیم.»

اما گرامی‌داشت بابک کریمی و خبر خوب اهدای جایزه ویژه جشنواره به وی تنها اتفاق قابل توجه برای ما از قدیمی‌ترین جشنواره فیلم در شهر رم نیست.

«جنایت بی‌دقت» و خبر خوب حضور در بخش اصلی مدفیلم

خبر خوب دیگری که از بیست وششمین دوره جشنواره مدفیلم ایتالیا به گوشمان رسید پذیرفته شدن فیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت» ساخته شهرام مکری در بخش اصلی این دوره برای رقابت در کنار یازده فیلم دیگر بر سر کسب جوایز اصلی جشنواره است.

جنایت بی‌دقت ساخته شهرام مکری

درباره شهرام مکری و فیلم «جنایت بی‌دقت» در وج‌ورد بخوانید.

امیدواریم خبر خوب بعدی ما از این جشنواره کسب جایزه توسط این اثر شهرام مکری باشد.

چرا این خبر خوب است؟

یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های فیلم در جهان بزرگداشتی برای یکی از هنرمندان ایرانی منتشر می‌کند و جایزه ویژه خود را برای یک عمر فعالیت در عرصه سینما به او اهدا می‌کند. این خبر علاوه بر اینکه بسیار خوب و باعث افتخار است، ما را به فکر فرو برد که چه چیز دیگری لازم است تا برای شناخت بیشتر این هنرمند بزرگ کشورمان اقدام کنیم؟

پس به معرفی بابک کریمی عزیز به شما عزیزان پرداختیم.

از شما برای همراهیمان تا انتهای خبر سپاس‌گزاریم.

خبرهای خوب درباره بازیگران ایرانی و یادداشت‌ها ما در این حوزه را بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

بابک کریمی و خبر خوب جایزه ویژه یک عمر فعالیت سینمایی از مدفیلم
4 (80%) 1 vote