تئاتر ۱۹ و خبر خوب فراخوانی جدید از عمارت نمایشی نوفل لوشاتو

12

«تئاتر ۱۹» و خبر خوب از عمارت نوفل لوشاتو

امروز با رویداد نمایشی «تئاتر ۱۹» و خبر خوب انتشار فراخوان جدید عمارت نمایشی نوفل لوشاتو برای اجرای تئاترهایی با موضوع «عصر فاصله‌گذاری اجتماعی» در این مجموعه، با شما هستیم.

عمارت نوفل لوشاتو اخیراً فراخوانی را متنشر کرده که در آن از گروه‌های نمایش دعوت به عمل آمده تا برای اجرای تئاترهای خود که متناسب با اتفاقات اخیر جامعه که ناشی از کرونا هستند، از جمله فاصله گذاری اجتماعی در این عمارت شرکت کنند. مهلت ارسال فرم ثبت نام برای این رویداد که «تئاتر ۱۹» نام گرفته است، تا ۱۵ مرداد ۹۹ تعیین شده است.

«تئاتر ۱۹»، خبر خوب نوفل لوشاتو در روزهای کرونایی

عمارت نمایشی نوفل لوشاتو (ارغنون سابق) با انتشار فراخوانی از تمامی گروه‌های نمایشی دعوت به عمل آورده است تا برای اجرای تئاترهای خود در این مجموعه ثبت نام کنند.عمارت نمایشی نوفل لوشاتو

اما این رویداد تفاوتی با دیگر اتفاقات دارد!

چند ماهی است که تمام جهان درگیر بحرانی به نام کرونا شده است. بیماری‌ای که مبتلایان بسیاری دارد و رقم آن و تعداد مرگ و میر ناشی از آن بسیار بالاست. این بحران عواقب بسیاری نیز با خود به به‌همراه داشته است. قرنطینه، تعطیلی مشاغل، مسائل اقتصادی و مشکلات بسیار دیگری که انسان‌ها در این مدت با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند، همگی موجب بهم ریختن روال عادی زندگی مردم جهان شده است.

موضوعی که این روزها همگی باید در رعایت آن بکوشیم رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

مسئولین عمارت نوفل لوشاتو پس از بازگشایی و آغاز به فعالیت دوباره آن تصمیم به انجام کاری جدید گرفته‌اند. بنابراین دبیرخانه عمارت، فراخوانی را منتشر کرده است و در آن از تمامی گروه‌های نمایشی دعوت به عمل آورده است تا برای به نمایش درآمدن تئاترهای خود با موضوع «عصر فاصله‌گذاری اجتماعی» در این عمارت ثبت نام کنند تا پس از بررسی‌های لازم ، آثار برگزیده در این مجموعه اجراهایی برای عموم داشته باشند.

گروه‌های تئاتر برای ثبت نام چه کاری باید انجام دهند؟

متقاضیان برای اجرای تئاترهای صحنه‌ای، مونولوگ و دیگر گونه‌های اجرایی می‌توانند با پر کردن فرم ثبت نام و ارسال آن به ایمیل nofeltheater۱۹@Gmail.com برای شرکت در این رویداد اقدام کنند.

بعد از بررسی‌های اولیه طرح‌ها و شیوه اجرایی آن‌ها، از کارگردانان طرح‌های پذیرفته شده دعوت می‌شود تا هر کدام در یک جلسه حضوری، شیوه‌های کاربردی ایده خود را برای هیئت داوران شرح دهند.

حال سؤالی که ذهن همه ما را درگیر کرده این است که خبر خوب ایده «تئاتر ۱۹» برای گروه‌های نمایشی چیست؟!تئاتر ۱۹

بعد از جلسه هیئت داوران با کارگردان هر اثر و گرفتن تاییدیه برای بازبینی، تمامی آثاری که به این مرحله رسیده‌اند یک اجرای بازبینی خواهند داشت. بعد از بازبینی، آثار برگزیده انتخاب شده و در جدول اجرا قرار می‌گیرند.

اما خبر خوب اینجاست که این آثار با حمایت عمارت نوفل لوشاتو و بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای، اجرای خود را در این مجموعه نمایشی آغاز خواهند کرد.

پس می‌توان به این اتفاق به چشم یک فرصت طلایی نگاه کرد!

البته دبیرخانه عمارت نوفل لوشاتو فعلاً در مرحله بررسی آثار در بخش «دیگر گونه‌های اجرایی» است و علاقمندان برای شرکت در بخش‌های دیگر باید کمی صبر کنند. پس تا فرصت دارید آماده شوید!

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات فراخوان «تئاتر ۱۹» می‌توانید هر روز از ساعت ۱۰ الی ۱۸ با شماره‌های ۶۶۴۸۳۷۴۲ و ۶۶۹۵۲۶۰۰ تماس بگیرید یا با مراجعه به دایرکت صفحه اینستاگرام عمارت نمایشی نوفل لوشاتو سؤالات خود را مطرح کنید.

چرا این خبر خوب است؟

ایده «تئاتر ۱۹» که از طرف عمارت نمایشی نوفل لوشاتو اجرا می‌شود، علاوه بر اینکه شروعی تازه پس از تعطیلی‌های طولانی ناشی از اپیدمی کرونا برای این مجموعه است، فرصت بسیار خوبی برای گروه‌های تئاتر است تا به چند شب اجرا در چنین مجموعه‌ای بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای برسند.

امیداواریم کسانی که شرایط شرکت در این رویداد را دارند از این فرصت غافل نشده و خود را به چالش بکشند.

تئاتر ۱۹

خبرهای خوب درباره تئاتر و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

تئاتر ۱۹ و خبر خوب فراخوانی جدید از عمارت نمایشی نوفل لوشاتو
5 (100%) 2 votes