تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشور ۲ برابر افزایش خواهد یافت

84

تعهدات بیمه تکمیلی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری، در عمده ردیف‌ها، دو برابر می‌شود.

دکتر سید میعاد صالحی در ارتباط زنده تصویری با استودیو پخش خبر ۲۱ شبکه اول سیما، با بیان این مطلب افزود: با توجه به صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری و همچنین از محل افزایش سود شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری تلاش کردیم تا از آغاز سال بیمه‌ای جدید که اول شهریور ۹۸ است، خدمات بیمه‌ای بازنشستگان را بهبود دهیم.

وی با اشاره به بررسی‌های کارشناسانه صورت گرفته برای بهبود خدمات بیمه‌ای بازنشستگان درباره جزئیات این طرح گفت: در طرح جدید، در حوزه بستری فوق تخصصی و بیماری‌های صعب‌العلاج یا جراحی و پیوند کبد و کلیه و همچنین جراحی قلب و عروق، سقف تعهدات ۲۰ میلیون تومان با ۱۰۰ درصد افزایش به ۴۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین افزود: در بخش رادیوگرافی هم سقف تعهدات از ۱۸۰ هزار تومان به ۳۶۰ هزار تومان خواهد رسید و در خدمات آمبولانس برون‌شهری و درون‌شهری هم با افزایش تعهدات دو برابری مواجه خواهیم بود.

به گفته دکتر صالحی، سقف تعهدات بیمه‌ای خدمات تشخیص و درمانی سرپایی مثل سی‌تی‌اسکن، سونوگرافی و ام آر آی، از ۷۵۰ هزار تومان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، خدمات آزمایشگاهی از ۳۵۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان و سقف تعهدات عمل‌های مجاز سرپایی مانند شکستگی و دررفتگی از ۴۰۰ هزار تومان به ۸۰۰ هزار تومان افزایش داده خواهد شد.

در ادامه سخنان خود در مورد زمان اجرای طرح گفت: این تغییرات از اول شهریور سال ۹۸ در سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان اعمال خواهد شد.

گفتنی است بیش از یک میلیون و ۴۲۲ هزار نفر بازنشسته کشوری تحت پوشش صندوق بازنشستگی هستند و به همراه افراد تحت تکفل ایشان، حدود ۲ میلیون نفر از خدمات بیمه تکمیلی صندوق بازنشستگی کشوری استفاده می‌کنند.

سازمان بازنشستگی کشوری

سازمان بازنشستگی کشوری که زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اداره می‌شود به خدمات رسانی به بازنشستگان کشور می‌پردازد.

سالمند یا بازنشسته؟

در کشور ایران افراد بالای ۶۰ سال سالمند محسوب می‌شوند. با توجه به مدت‌زمانی که افراد برای رسیدن به بازنشستگی باید طی کنند می‌توان گفت که اکثر افراد بازنشسته کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند.

در کشور ما بسیاری از کارمندان زمانی که به مرحلهٔ بازنشستگی می‌رسند با مشکلات عدیده‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کنند از جمله حقوق و درآمد پایین، نداشتن رفاه اجتماعی، عدم استفاده از تجارب آن‌ها، عدم تکریم آن‌ها و…….. اما طبق آمار ارائه شده مهم‌ترین مشکلی که بازنشستگان با آن روبه‌رو هستند بیماری‌های متنوع است که وزارت بهداشت، صندوق بازنشستگی و بهزیستی در این زمینه مسئول هستند.

بیماری‌های قلبی، عضلانی، درد اسکلت و بینایی از جمله مشکلات و بیماری‌هایی هستند که توسط بازنشستگان مطرح شده بود.

انتظار می‌رود حمایت و توجه بیشتری به این قشر از جامعه که در حال حاضر دیگر از نظر قوای جسمانی توان کار سخت و فشرده را ندارند صورت گیرد. بسیاری از بازنشستگان در کشورما برای تأمین خرج و مخارج‌های زندگیشان دوباره به کار کردن روی می‌آورند. در صورتی که دوران بازنشستگی زمان استراحت کردن است. با توجه به افزایش قیمت داروها و درمان، بیمه با پایبند بودن به تعهدات خود می‌تواند تا حدودی مشکلات را کاهش دهد.

تحلیل خبر: رضا زرگر

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشور ۲ برابر افزایش خواهد یافت
5 (100%) 2 votes