تیم پرورش اندام ایران از عنوان قهرمانی خود در آسیا دفاع کرد

32

قهرمانی ایران

در پنجاه و سومین رقابت‌های قهرمانی آسیا که در شهر هاربین کشور چین برگزار شد تیم پرورش اندام ایران توانست با مجموع ۶ طلا و ۱ نقره و ۱ برنز به مقام نخست رقابت‌ها دست پیدا کند.

در این رقابت‌ها محسن هادی‌نژاد در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال برنز رسید، امیر کریمی در وزن ۷۵ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و صادق احمدی در وزن ۸۰ کیلوگرم طلایی شد.

در وزن ۸۵ کیلوگرم یاسر بخرد و سجاد حیدری مدال‌های طلا و نقره، در وزن ۹۰ کیلوگرم مهدی ارزشمند مدال طلا و در اوزان ۱۰۰ و ۱۰۰+ کیلوگرم به ترتیب محمود شریف‌پور و حسن خسروآبادی مدال طلا گرفتند تا در مجموع تیم پرورش اندام ایران بر سکوی نخست رقابت‌ها قرار گیرد.

تیم ایران در این رقابت‌ها در سه دسته پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک شرکت کرده بود.

پیش‌ازاین تیم ۳ نفرِ بادی کلاسیک ایران در این رقابت‌ها با کسب ۲ مدال طلا و ۱ نقره به کار خود در این رقابت‌ها پایان داده بود. در رشته فیزیک هم سید مهراد کامران نمایندهٔ ایران در دستهٔ قدی ۱۸۲ سانتی‌متر حضور داشت که در یک رقابت نزدیک با نماینده‌ای از کشور چین به مدال نقره دست یافت. پیش از او هم سید محمد لهسایی در دسته قدی ۱۷۰ سانتی‌متر به مدال برنز رسیده بود.

درخواست ایران برای میزبانی

ایران برای میزبانی رقابت‌های بازی‌های آسیایی ۲۰۲۰ اعلام آمادگی کرده است. در صورتی که فدراسیون آسیا با میزبانی ایران موافقت کند، کیش میزبان این رقابت‌ها خواهد بود. خبری که ناصر پورعلی‌فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران هم آن را تأیید کرده است.

رقابت‌های قهرمانی آسیا یکی از مهم‌ترین مسابقات در رشته بدنسازی و پرورش اندام در سطح قاره آسیا است که بهترین‌های این قاره در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنند و همواره فدراسیون جهانی IFBB نگاه ویژه‌ای به این رقابت‌ها دارد.

تیم پرورش اندام ایران پیش‌ازاین در دوره قبل قهرمانی آسیا به مقام قهرمانی رسیده بود و حال بار دیگ موفق شد این افتخارآفرینی را تکرار نماید تا از عنوان قهرمانی خود دفاع کرده باشد.

پیش‌ازاین، چند ماه پیش رقابت‌های قهرمانی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک جهان در بنیدروم اسپانیا برگزار شد که ملی‌پوشان ایران توانسته بودند مدال طلای رقابت‌ها را از آن خود کنند و برای پنجمین بار متوالی فاتح این رقابت‌ها شوند. ناصر پورعلی‌فر رئیس فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی ایران به عنوان بهترین مدیر سال ۲۰۱۸ از دید IFBB معرفی شد.

مستر المپیا

در رشتهٔ بدنسازی و پرورش اندام مسابقات مستر المپیا مهم‌ترین مسابقاتی است که در سطح جهان برای علاقه‌مندان به این رشته برگزار می‌شود. قهرمانی این رقابت‌ها معمولاً از آن ورزشکاران آمریکایی است. لی هینی و رونی کولمن هر دو از کشور آمریکا هرکدام با ۸ قهرمانی پیشتاز و رکورددار این رقابت‌ها محسوب می‌شوند.

تیم پرورش اندام ایران یکی از بهترین تیم‌های جهان و بهترین تیم آسیا است که هرساله ورزشکاران کشورمان در رقابت‌های مختلف مدال‌های رنگارنگ را از آن خود می‌نمایند. سال‌ها است که این رشته ورزشی در سطح کشور هم توانسته است طرفداران بسیاری را به‌خصوص در میان اقشار نوجوان و جوان ایرانی پیدا کند به‌طوری‌که خیلی از افراد چندین روز در هفته، وقت خود را در باشگاه‌های مخصوص به انجام حرکات بدنسازی اختصاص می‌دهند.

تیم پرورش اندام ایران یک بار دیگر با قهرمانی در این رقابت‌ها اقتدار خود را در آسیا تثبیت کرد.

تحلیل خبر: رضازرگر

به این مطلب امتیاز دهید

تیم پرورش اندام ایران از عنوان قهرمانی خود در آسیا دفاع کرد
5 (100%) 2 votes