جایزه عکاسی حمدان و خبر خوب امید حیدری‌فر از این مسابقه

12

جایزه بین ‌المللی عکاسی «حمدان» و خبر خوب عکاس ایرانی

امروز درباره جایزه بین‌ المللی عکاسی «حمدان» و خبر خوب برنده شدن جایزه رقابت‌های اینستاگرامی با موضوع «ایمان» توسط امید حیدری فر به شما دوستان خوب گودنیوز اطلاعاتی خواهیم داد.

جایزه عکاسی «حمدان» که در طول سال مسابقات زیادی با موضوعات مختلف برگزار می‌کند در ماه می رقابتی با موضوع «ایمان» را آغاز کرد که نتیجه آن اخیراً اعلام شده است. در میان اسامی برندگان در این موضوع نام امید حیدری فر ، عکاس ایرانی نیز به چشم می‌خورد.عکس امید حیدری‌فر که برنده جایزه عکاسی «حمدان» با موضوع ایمان شد

خبر خوب جایزه عکاسی «حمدان»

جایزه بین‌ المللی عکاسی «حمدان» (HIPA) در سال ۲۰۱۱ توسط شیخ حمدان بن راشد بن محمد آل مکتوم، ولیعهد شهر دبی در کشور امارات تأسیس شد.

هدف از برگزاری این مسابقه پرورش استعدادهای عکاسی کشور امارات و همچنین نشان دادن حمایت این کشور از هنر، فرهنگ و نوآوری است. بنیان‌گذار این مسبقه معتقد است که مسابقاتی از این دست می‌توانند به توسعه هنر و فرهنگ کشورشان کمک بسیاری کند.

این مسابقه با جایزه ۴۰۰ هزار دلاری خود دارای بزرگترین جایزه نقدی عکاسی در جهان است.

از آنجا که شرکت در این مسابقه برای همه آزاد است، در سال اول ۵۶۰۰ نفر شرکت‌کننده از ۹۹ کشور جهان داشت. این عدد در سال دوم به ۱۹۰۰۰ عکاس از ۱۲۱ کشور جهان رسید و هر ساله در حال افزایش است.

البته باید اعتراف کنم که با وجود شرایط شرکت در مسابقه و جایزه تعیین شده، من هم از این به بعد پیگیر موضوعات هر مسابقه می‌شوم و در آن‌ها شرکت خواهم کرد!

اما امسال نام یک جوان ایرانی در میان برندگان یکی از مسابقات عکاسی «حمدان» با موضوع «ایمان» که نتایج آن اخیراً اعلام شده است به چشم می‌خورد.

لوگوی جایزه عکاسی «حمدان»

امید حیدری فر و خبر خوب از جایزه عکاسی «حمدان»

امید حیدری فر عکاس ایرانی اهل جوانرود از استان کرمانشاه است که حوزه عکاسی او عمدتاً کرمانشاه، مردم عزیز کُرد و طبیعت این خطه از کشورمان است.

او در سال ۹۷ و در پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام مؤفق به کسب مدال طلای FIAP دربخش Travel ونشان Honorable Mention در بخش City شد که در رقابتی که با عکاسان بزرگی از ایران و جهان داشت این افتخارات بسیار ارزشمند هستند.

پس از وقوع زلزله کرمانشاه، امید حیدری ‌فر با عکاسی از این مناطق تصاویر بسیاری را از رنج مردم، وقایع پس از زلزله، کودکان و زندگی مردم در بین آوارها ثبت کرد که می‌توانید این عکس‌ها و باقی آثار این عکاس جوان را در صفحه اینستاگرام او به نشانی omidheydarifar ببینید.امید حیدری فر

در ماه می سال جاری جایزه عکاسی «حمدان» موضوعی را برای رقابتی جدید بین عکاسان جهان اعلام کرد. «ایمان» موضوعی بود که نظر امید حیدری‌فر را جلب کرد و موجب ارسال عکسی از طرف او برای رقابت در مسابقه شد.

و حالا خبر خوب برنده شدن این عکاس ایرانی در بخش رقابت‌های اینستاگرامی که با انتخاب مردم است، به گوشمان می‌رسد.

امید و «ایمان» در میان آوارها

امید حیدری‌فر پس از اعلام نامش در میان برندگان گفت:

«این اولین برد من در یک مسابقه خراجی است و از این بابت از HIPA تشکر می‌کنم زیرا بنقش بزرگی در معرفی من و عکس‌هایم به جهان دارد. این عکس پس از وقوع زمین‌لرزه در سرپل ذهاب کرمانشاه در غرب ایران گرفته شده و نماز خواندن این زن و شوهر در میان آوارها همچنان ب سرنوشت و بخندگی و لطف پروردگار ایمان دارند. آرزو می‌کنم بتوانم با فعالیت خود در صلح و دوستی در جهان تاثیر مثبتی داشته باشم.»

ما هم امیدواریم این عکاس جوان کشورمان به آرزوی خود برسد و هر روز شاهد پیشرفت این عزیز باشیم.

چرا این خبر خوب است؟

خبر برنده شدن یک عکاس جوان ایرانی در مسابقه‌ای بین‌المللی بسیار خشنودکننده و مطلوب است. البته اینکه این عکس نشانی از زلزله کرمانشاه و عواقب آن در خود دارد نیز اتفاق خوبی است و امیدواریم توجه مسئولین را به‌غیر از بعد خوش مسأله که جایزه‌ای جهانی است، به امر رسیدگی به مردم این خطه و به‌طور کلی مردم محروم کشور جلب کند.

با آرزوی ایرانی آباد از شما عزیزان بابت خواندن خبر خوب امروز تشکر می‌کنیم.

عکسی از امید حیدری فر با موضوع کولبرها

خبرهای خوب و یادداشت‌های ما درباره عکس را بخوانید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

جایزه عکاسی حمدان و خبر خوب امید حیدری‌فر از این مسابقه
5 (100%) 1 vote