جایزه نوفه و خبر خوب تمدید مهلت ارسال آثار به این مسابقه ادبی

10

جایزه «نوفه» و خبر خوب تمدید مهلت ارسال آثار

امروز تصمیم داریم تا درباره جایزه ادبی «نوفه» که برای انتخاب بهترین رمان و داستان بلند در ادبیات گمانه‌زن برگزار می‌شود و خبر خوب تمدید مهلت ارسال آثار برای شرکت در این مسابقه برایتان بگوییم.

جایزه ادبی «نوفه» که به انتخاب بهترین رمان و داستان بلند در حیطه ادبیات گمانه‌زن می‌پردازد، سومین دوره خود را آغاز کرده است. به‌دلیل استقبال ویژه در این دوره، مهلت ارسال آثار که تا پایان مهرماه سال جاری تعیین شده بود تمدید شده و به پایان آبان ماه تغییر یافته است.

جایزه ادبی «نوفه» و خبر خوب سه جایزه

جازه ادبی «نوفه» برای اولین بار در سال ۱۳۹۷ به‌منظور انتخاب بهترین رمان یا داستان بلند در حیطه ادبیات گمانه‌زن برگزار شد.

ادبیات گمانه‌زن چیست؟جایزه ادبی نوفه بهترین اثر ادبیات گمانه‌زن

ادبیات گمانه‌زن (Speculative fiction) یک عنوان کلی برای سبک‌ها و زیرسبک‌هایی است که دنیایی متفاوت با دنیای واقعی را در نوشته‌های خود تصویر می‌کنند. ادبیات گمانه‌زن سبک‌های غریب، علمی-تخیلی، فانتزی و وحشت و زیرسبک‌های آن‌ها را در برمی‌گیرد.

جایزه اصلی این مسابقه همان جایزه بهترین رمان یا داستان بلند سال است. برای شرکت در این بخش باید توجه داشته باشید که آثار ارسالی شما باید در بازه زمانی مهر ۹۸ تا شهریور ۹۹ برای اولین‌بار چاپ و منتشر شده باشد. در این بخش محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی از طرف نویسندگان و ناشران وجود ندارد.

اما جایزه ادبی «نوفه» تنها به این بخش محدود نمی‌شود و خبر خوب دو جایزه دیگر در دو بخش جنبی «فصل اول» و «رمان گمانه‌زن نوجوان» نیز را برایمان دارد.

برای شرکت در بخش جنبی «فصل اول» نویسندگان می‌توانند با ارسال یک فصل یا بخش دلخواهی از رمان یا داستان بلند گمانه‌زن خود در مسابقه شرکت کنند. این بخش داراری دو شرط مهم است؛ اول اینکه اثر ارسالی به‌صورت رسمی منتشر نشده باشد و دوم اینکه تنها یک بخش از یک رمان یا داستان را می‌توان برای شرکت در مسابقه ارسال کرد. داستان‌هایی که هنوز تمام نشده‌اند نیز می‌توانند در این بخش ارسال شوند.

جایزه بخش «رمان گمانه‌زن نوجوان» نیز به بهترین رمان این سبک از ادبیات که در حوزه نوجوان است تعلق می‌گیرد. تشخیص اینکه آثار ارسال شده در این بخش مربوط به حوزه نوجوان هستند بر عهده داوران جایزه ادبی «نوفه» است.

سومین دوره از این جایزه ادبی هم‌اکنون درحال برگزاری و در مرحله ارسال آثار از طرف شرکت‌کنندگان است.

تمدید مهلت ارسال آثار

فراخوان شرکت در سومین دوره جایزه ادبی «نوفه» ۵ شهریور ۹۹ منتشر شد و ضمن اعلام شرایط و جزئیات برای شرکت در مسابقه، مهلت ارسال آثار تا پایان مهر ماه ۹۹ اعلام شد.

اما مسئولان برگزاری جایزه ادبی «نوفه» با استقبالی شگفت انگیز از طرف ناشران و نویسندگان کشورمان مواجه شدند و طی تصمیمات اخیر خود خبر خوب تمدید مهلت ارسال آثار برای شرکت در این دوره را اعلام کردند.

جایزه ادبی نوفه بهترین اثر ادبیات گمانه‌زن

بدین وسیله علاقمندان برای شرکت در سومین دوره از جایزه ادبی «نوفه» می‌توانند تا پایان آبان ماه سال جاری اقدام به ارسال آثار خود در بخش‌های مورد نظرشان کرده و در مسابقه شرکت کنند.

آدرس دبیرخانه برای دریافت آثار: تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۸۶، ساختمان پیدایش، طبقه‌ی دوم، دبیرخانه‌ی جایزه‌ی نوفه با کدپستی ۱۳۱۴۷۳۳۹۶۳

برای اطلاع از تمانی شرایط، دیگر جزئیات و یا دریافت پاسخ سوالات احتمالی خود می‌توانید به این راه‌ها متوسل شوید:

وب‌سایت رسمی جایزه «نوفه»: www.noofe.info 

تلفن: ۰۲۱۶۶۹۷۰۲۷۰ و تلفکس: ۶۶۴۰۱۵۱۴

کانال تلگرام: NoofeAward

صفحه ایستاگرام: noofeaward

صفحه توییتر: NoofeAward

چرا این خبر خوب است؟

این جایزه علاوه بر اینکه فرصت خوبی برای معرفی و شناخته شدن آثار منتشر شده در یک سال گذشته است، با بخش «فصل اول» می‌تواند به‌نوعی یک ارزیابی برای کسانی باشد که اولین تجربه نویسندگی خود را دارند و هنوز آثار خود را به سرانجام نرسانده‌اند.

از شما عزیزان برای همراهیمان تا انتهای خبر خوب امروز سپاس‌گذاریم.

خبرهای خوب ادبی و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی