جشنواره ملی اسباب‌بازی و خبر خوب برگزاری ششمین دوره

14

جشنواره ملی اسباب‌بازی و خبر خوب شروع دوره جدید

آمدیم تا روز آخر هفته را به جشنواره ملی اسباب‌بازی و خبر خوب شروع برگزاری ششمین دوره و انتشار فراخوان برای شرکت در بخش رقابتی این دوره از جشنواره با شعار «آینده را باید ساخت» اختصاص دهیم.

تدارکات برای برگزاری ششمین دوره از جشنواره ملی اسباب‌بازی با شعار «آینده را باید ساخت» درحال آماده شدن است و مسئولین آن فراخوان شرکت در بخش رقابتی را منتشر کرده‌اند. علاقمندان برای شرکت در این دوره می‌توانند تولیدات خود را که در بازه زمانی پاییز و زمستان ۱۳۹۸و بهار و تابستان ۱۳۹۹ساخته شده‌اند را ۲۹ آذر امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

جشنواره ملی اسباب‌بازی ایران

جشنواره ملی اسباب‌بازی و خبر خوب انتشار فراخوان ششمین دوره

اولین دوره از جشنواره ملی اسباب‌بازی در سال ۱۳۹۴ با هدف کمک به ساماندهی و رونق صنعت اسباب‌بازی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی، شورای نظارت بر اسباب‌بازی برگزار شد.

این جشنواره شامل بخش‌های رقابتی، علمی، نمایشگاه تخصصی دست‌آوردهای اسباب‌بازی ایرانی، نمایشگاه مؤسسات و ترویج بازی و اسباب‌بازی و بازار اسباب‌بازی است. همانطور که می‌بینید این جشنواره برای طراحان، تولیدکنندگان و خانواده‌ها و کودکان بخش‌های مختلفی را در نظر گرفته تا علاوه بر جنبه‌های علمی و صنعتی، به بعد سرگرمی و تفریحی آن نیز پرداخته باشد.

همه این برنامه‌ها موجب استقبال بسیار خوب از جشنواره ملی اسباب‌بازی شد و خبر خوب این است که این استقبال همه جانبه در مدتی کوتاه اتفاق افتاده است.

.درباره تاریخچه اسباب‌بازی و دوره پنجم جشنواره ملی اسباب‌بازی ایران در وج‌ورد بخوانید

ششمین دوره از این جشنواره امسال با شعار «آینده را باید ساخت» برگزار خواهد شد و هم‌اکنون در مرحله انتشار فراخوان و جذب شرکت‌کننده برای بخش رقابتی به‌سر می‌برد، اما با یک تفاوت!بخش رقابتی جشنواره ملی اسباب‌بازی ایران با شعار آینده را باید ساخت

تفاوت این دوره با ۵ دوره قبل در این است که به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری، تغییراتی در روند و شکل برگزاری آن ایجاد شده است.

تا کنون مقدمات و نحوه شرکت در بخش رقابتی که اولین بخش برای آغاز جشنواره امسال است کاملاً به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد و نیازی به حضور فیزیکی در محل نیست.

نکات مهم برای شرکت در بخش رقابتی جشنواره ملی اسباب‌بازی

از میان نکاتی که باید برای شرکت در بخش رقابتی جشنواره امسال در نظر گرفته شوند، این چند مورد به‌نظر از اهمیت بیشتری برخوردار هستند:

  • محصولات باید ایرانی بوده، در بازه زمانی مهرماه ۱۳۹۸ تا شهریور ۱۳۹۹ تولید شده باشد و هویت تولیدکنندگان به صورت حقوقی احراز شده باشد.
  • اسباب‌بازی‌ها نباید در بخش رقابتی سال گذشته شرکت کرده باشند و نباید با ارزش‌هاى فرهنگى و اجتماعى کشور مغایرت داشته باشند.
  • برای تولیدکنندگان محدودیتی از نظر تعداد محصولات وجود ندارد.

طراحان و تولیدکنندگان علاقمند به شرکت در ششمین دوره جشنواره ملی اسباب‌بازی می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت رسمی جشنواره و تکمیل فرم ثبت‌نام نسبت به معرفی و ثبت طرح‌ها و تولیدات خود که در بازه زمانی پاییز و زمستان ۱۳۹۸و بهار و تابستان ۱۳۹۹ ساخته شده‌اند اقدام کرده و در بخش رقابتی امسال شرکت کنند. خبر خوب امسال این است که به‌دلیل مسائل بهداشتی نیاز به حضور فیزیکی در محل دبیرخانه نیست.

داوران جشنواره در مرحله اولیه به بررسی آثار ارسالی پرداخته و اسباب‌بازی‌های انتخاب شده را برای قرار گرفتن در بخش‌های رقابتی سرگرمی‌های سازنده ذهن و تفکر، سرگرمی‌های سازنده حسی و حرکتی، سرگرمی‌های سازنده مهارتی و آموزشی، سرگرمی‌های شبیه‌سازی دنیای واقعی و سرگرمی‌های سازه‌ای و جورچین‌ها دسته‌بندی می‌کنند.جشنواره ملی اسباب‌بازی ایران

در مرحله دوم تولیدکنندگان باید ظرف مدت یک هفته محصولات راه‌یافته به این مرحله را به صورت فیزیکی به دبیرخانه جشنواره تحویل نمایند و داوران به بررسی و داوری نهایی آن‌ها پرداخته و برترین‌های این دوره را معرفی خواهند کرد.

چرا این خبر خوب است؟

با توجه به اینکه جشنواره ملی اسباب‌بازی ایران اهدافی چون:

  •  شناسایى تازه‌های تولید و معرفى محصولات با کیفیت به مخاطبان
  • ایجاد رقابت سالم میان تولیدکنندگان و سایر بخش‌های تولید
  • هدفمند کردن فعالیت‌ها و حمایت از تولیدات با کیفیت در صنعت اسباب‌بازى کشور
  • ایجاد بسترهاى لازم براى ترغیب سرمایه‌گذارى در حوزه تولید اسباب‌بازى با کیفیت
  • افزایش سهم تولیدات با کیفیت داخلى در بازار اسباب‌بازى کشور
  • حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی به منظور ترغیب آن‏‌ها برای تولید محصولات با کیفیت و کمک به رونق صنعت اسباب‌بازی

را دنبال می‌کنند و البته اسباب‌بازی علاوه بر نقشی که بر روی یادگیری و مسائل تربیتی کودکان دارد، می‌تواند به موضوع شناخت استعدادها و علایق آن‌ها نیز کمک کند، برگزاری آن به‌صورت سالانه می‌تواند بسیار مثمر ثمر است.

از شما عزیزان بابت همراهیمان تا انتهای خبر خوب امروز سپاس‌گزاریم.

خبرهای خوب ورزشی و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی