خبر خوب انیمیشن دقایق با جایزه بهترین انیمیشن از جشنواره پام اسپرینگز

149

خبر خوب انیمیشن « دقایق » ساخته ندا ولوی

خبر خوب اینکه انیمیشن دقایق ساخته ندا ولوی موفق به کسب جایزه بهترین انیمیشن کوتاه دستی در جشنواره انیمیشن پام اسپرینگز کالیفرنیا شد.

نویسنده و کارگردان انیمیشن دقایق ندا ولوی است. همچنین انیماتوری کار را حمید برزویی، کامپوزیت کار را لیلا نورایی و کار صدا را حسین شعبانی و فهیمه حسینی انجام داده اند.

خبر خوب از پام اسپرینگز آمریکا

جشنواره پام اسپرینگز (Palm Springs) هرساله در بخش‌های مختلف فیلم، فیلم کوتاه، انیمیشن و … به صورت جداگانه وتخصصی در ایالت کالیفرنیای کشور آمریکا برگزار می‌شود. هنرمندان بسیاری از کشورهای جهان در این جشنواره شرکت می‌کنند تا آثار خود را به نمایش درآورده و برای کسب جوایز این جشنواره مورد داوری قرار بگیرند.

خبر خوب این است که جایزه بهترین انیمیشن کوتاه دستی برای انیمیشن دقایق از جشنواره انیمیشن پام اسپرینگز تعلق گرفته.

خبر خوب انیمیشن دقایق با جایزه بهترین انیمیشن از جشنواره پام اسپرینگز
خبر خوب انیمیشن دقایق با جایزه بهترین انیمیشن از جشنواره پام اسپرینگز

 

ندا ولوی

ندا ولوی فیلمساز مستقل ایرانی، که کارشناسی فیلم سازی دارد و یک فیلم ساز مستقل است، تاکنون چند انیمیشن کوتاه ساخته و در چند پروژه انیمیشن دیگر همکاری داشته است.

 انیمیشن دقایق ماجرای مرد سفید رنگی را روایت میکند که وارد اتاق سیاهی می‌شود و تنها یک دقیقه فرصت دارد تا از اتاق خارج شود، در غیر این‌صورت به تاریکی اتاق می‌پیوندد. تلاش این مرد و گذر زمان و در نهایت پایان شگفت‌انگیز این انیمیشن قطعا گویای علت بردن جوایز آن است.

این فیلم که اولین بار در دوسالانه انیمیشن تهران اکران شد و نظر منتقدین را به خود جلب کرد، علاوه بر خبر خوب بردن جایزه بهترین انیمیشن کوتاه دستی در جشنواره پام اسپرینگز آمریکا، در جشنواره فیلم‌های ترسناک بدون بودجه شفیلد انگلیس نیز جایزه‌ی بهترین انیمیشن دستی را از آن خود کرده است. 

ندا ولوی اکنون در مرحله پیش‌تولید انیمیشن جدید خود که درمورد یک دختر نابینا است به‌سر می‌برد.

امیدواریم اثر بعدی او نیز در عرصه‌های جهانی بدرخشد و باز هم موجب افتخار همه ما شود.

چرا این خبر خوب است؟

خبر درخشش یک فیلمساز مستقل ایرانی که هیچ‌گونه وابستگی ای به نهاد یا سازمان خاصی ندارد در عرصه‌های جهانی علاوه بر اینکه باعث خوشحالی اهالی هنر و حتی باقی مردم به‌دلیل افتخار آفرینی یک ایرانی خواهد شد، این پیام را نیز به ما می‌دهد که می‌توانیم با تلاش و پشتکار در هر عرصه‌ای به رویاهای خود دست پیدا کنیم.

برای خواندن خبرهای خوب دیگر، اینجا کلیک کنید.

درباره جشنواره پام اسپرینگز بیشتر بدانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

خبر خوب انیمیشن دقایق با جایزه بهترین انیمیشن از جشنواره پام اسپرینگز
5 (100%) 1 vote