خبر خوب ایده آزاد ، برگزاری رویداد ملی اسباب‌بازی

57

فراخوان سومین دوره خبر خوب ایده آزاد

این روزها خبر خوب ایده آزاد با فراخوان برگزاری رویداد ملی اسباب‌بازی به منظور گردهمایی طراحان، تولیدکنندگان، دست‌اندرکاران، صاحب‌نظران و علاقمندان صنعت اسباب‌بازی اعلام شده است.

اداره کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، خبر خوب ایده آزاد را با هدف به‌وجود آمدن تعامل سازنده بین طراحان، ایده‌پردازان و سازندگان اسباب‌بازی، و ایجاد یک بستر برای رشد و پویایی این صنعت را چند سالی است که برگزار می‌کند تا قدم‌های درستی برای بالندگی صنعت اقتصادی- فرهنگی اسباب‌بازی در کشورمان برداشته شود.

خبر خوب ایده آزاد رویدادی برای سازندگی

در چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی که در آبان سال ۹۷ برگزار شد کارگاهی برای ایده پردازان و طراحان اسباب‌بازی برگزار شده به اسم ایده آزاد ، که استقبال بسیار خوبی که از آن شد.

این اشتیاق و توجه ویژه که از طرف فعالان و علاقمندان این صنعت به کارگاره ایده آزاد شد مسئولان مربوطه را به تکاپوی برگزاری دومین دوره رویداد ایده آزاد اسباب‌بازی انداخت.

شروع رویداد

در ۱۲ بهمن سال ۹۷ فراخوان دومین رویداد ایده آزاد اسباب‌بازی از طرف اداره کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای ارسال ایده‌های فعالان حوزه اسباب‌بازی منتشر شد.

چالش فراخوان تولید اسباب‌بازی ای با سقف ۵۰ میلیون سرمایه اولیه بود که ضمن توجه به مقوله فرهنگ و پیشینه فرهنگی ایران، بعد از گذشت ۱۸ ماه از تولید اولیه حداقل ۵۰۰۰ عدد از آن به فروش برسد یا گردش مالی ۳۰۰ میلیون تومان ایجاد کند.

در عین ناباوری از ۱۲ بهمن تا ۱۵ اسفند، بیش از ۱۲۰ ایده دریافت شد. کمیته علمی ۴۲ ایده‌پرداز را انتخاب کردند و دوماه به آنها فرصت دادند تا ایده خود را کامل کنند. برای همین منظور مجموعه چهارباغ که مجری طرح رویداد است کارگاه‌های مختلفی برای اصلاح و بهبود طرح‌ها تشکیل شد.

طرح‌های برگزیده برای تولید سرمایه‌گذاری شدند

در نهایت پس از بررسی‌های تخصصی و دادن فرصت دفاع از هر طرح به نماینده هر گروه ایده‌پردازی،در روز ۲۷ خرداد سال ۹۸ مرکز آفرینش‌های کانون ۱۲ طرح را برگزیده اعلام کرد و به سرمایه‌گذارن برای همکاری جهت تولید محصول ارئه شد.

خبر خوب ایده آزاد و برگزاری رویداد ملی اسباب‌بازی یک مسابقه نیست، فرصتی است برای یافتن ایده‌پردازان خلاق و پرورش طرح‌های برگزیده و رساندن آنها به مرحله تولید.

سومین دوره رویداد ایده آزاد اسباب‌بازی

فراخوان ایده آزاد این دوره در بهمن ماه امسال منتشر شد. علاقمندان و ایده‌پردازان می‌توانند تا ۱۵ اسفند ماه طرح‌های خلاقانه و جذاب خود را پس از ثبت‌نام ارسال کنند.

برنامه‌های این دوره

پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، در روز ۲۰ اسفند جلسه ای توجیهی برگزار خواهد شد و آثار برگزیده توسط هیئت داوران انتخاب شده و ایده‌پردازانشان برای دوره‌های آموزشی اصلاح  و تکمیل طرح‌های خود در اردیبهشت سال ۹۹ آماده می‌شوند.

پس از اتمام دوره‌های آموزشی و تکمیل طرح‌ها، ارزیابی‌های نهایی صورت میگیرد، ده طرح برگزیده نهایی انتخاب شده و از آنها تقدیر و تجلیل خواهد شد.

خبر خوب ایده آزاد برای طرح‌های برگزیده نهایی رساندن به تولید انبوه محصولات است.

آیا این خبر خوب است؟

اسباب‌بازی
اسباب‌بازی

همگی از اهمیت بالای اسباب‌بازی در روند رشد و تربیت فرزندان آگاهیم و با توجه به اینکه اسباب‌بازی می‌تواند ارزش‌های فرهنگی و حتی پیشینه‌های تاریخی کشور را در غالب طراحی خود جا دهد، برگزاری چنین رویدادی برای ایده‌پردازان و طراحان این صنعت می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای پیشرفت این صنعت باشد.

همچنین یک فرصت طلایی برای کشف و پرورش ایده‌های خلاقانه و طراحان شایسته‌ای که کمتر دیده شده‌اند یا کاملا ناشناس هستند نیز به‌شمار می‌رود. شاید این رویداد فرصتی برای سرمایه‌گذاران هم باشد تا روی ایده‌ای ارزشمند و دارای نتیجه بسیار خوب سرمایه‌گذاری کنند.

با امید نتیجه بخش بودن این رویداد در صنعت اسباب‌بازی و کار‌آفرینی در کشور عزیزمان.

برای خواندن خبر آخرین جشنواره ملی اسباب‌بازی، اینجا کلیک کنید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی