خبر خوب بفتا ، بابابزرگ عاشق‌پیشه برنده جایزه بهترین انیمیشن از جشنواره بفتا

75

انیمیشن بابابرزگ عاشق‌پیشه بود و یک خبر خوب

خبر خوب بفتا (آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا) برای ایران تعلق جایزه بهترین انیمیشن کوتاه از این آکادمی به انیمیشن بابابزرگ عاشق‌پیشه ساخته مریم مهاجر است.

مریم مهاجر در مراسم آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا (بفتا) که عصر یکشنبه ۲ فوریه (۱۳ بهمن) در لندن برگزار شد، پس از دریافت جایزه‌اش آن را به مردم ایران تقدیم کرد و گفت مردم ایران شایسته بهترین‌ها هستند.

خبر خوب این بار از بفتا

آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا (British Academy of Film and Television Arts) ، که به اختصار بفتا (BAFTA) عنوان می‌شود یک مؤسسه مستقل خیریه است که در جهت پشتیبانی از توسعه هنر و ترویج آن، زیباشناسی و الهام دادن به عموم فعالیت می‌کند. هدف از بنیان‌گذاری بفتا شناسایی و حمایت از کسانی که به فیلم و سینمای انگلیس خدمات برجسته‌ای کرده‌اند اعلام شده‌است.

این سازمان تقریباً ۶۵۰۰ نفر عضو در بریتانیا و ایالات متحده که معماران و طراحان حرفه‌ای در سینما، تلویزیون و صنایع بازی می‌باشند دارد. بفتا هیچ کمک مالی از دولت دریافت نمی‌کند و با کمک بنیادها و مشارکت شرکت‌های بزرگ بودجه خود را تأمین می‌کند.

جشنواره‌های بفتا

این آکادمی از سال ۱۹۴۸ مراسمی را برای اهدای جوایز به فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و صنایع بازی در بخش‌های مختلف برگزار می‌کند که از سال ۲۰۰۴ جشنواره فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی از بخش بصنایع بازی جدا شده و هرکدام به صورت جداگانه برگزار می‌شوند.

جشنواره فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی بفتا اهمیتی برابر با اسکار داشته و بسیاری از بزرگان سینما از این جشنواره جایزه دریافت کرده‌اند. بردن جایزه بهترین انیمیشن کوتاه توسط مریم مهاجر یک خبر خوب و افتخاری بزرگ محسوب می‌شود.

خلاصه دستان بابابزرگ عاشق‌پیشه

بابابزرگ من عاشق‌پیشه بود او یک بار عکسی از مادربزرگم دید و فهمید که او عشق زندگیش است، تا اینکه یک روز تصمیم گرفت برود او را ببیند …

بابابزرگ عاشق‌پیشه ساخته مریم مهاجر
بابابزرگ عاشق‌پیشه ساخته مریم مهاجر

مریم مهاجر

مریم مهاجر کارگردان ایرانی-بریتانیایی است است که از کالج سلطنتی انگلیس با مدرک کارشناسی ارشد رشته انیمیشن فارغ‌التحصیل شده‌است.

در کارنامه هنری وی کارگردانی انیمیشن‌های بابابزرگ عاشق‌پیشه، هزار و یک اشک، جسد نفیس و لباس قرمز بدون تسمه دیده می‌شود. وی در سال ۲۰۱۹ از جشنواره فیلم‌های مستقل نیویورک برنده جایزه بهترین انیمیشن شد.

مریم مهاجر در بفتا ۲۰۲۰
مریم مهاجر در بفتا ۲۰۲۰

و اکنون خبر خوب بفتا و موفقیت مریم مهاجری به کسب جایزه بهترین انیمیشن کوتاه برای انیمیشن بابابزرگ عاشق‌پیشه این جشنواره که از مهم‌ترین جوایز صنعت فیلم‌سازی است بسیار ارزشمند است و به اعتبار جهانی وی می‌افزاید.

 

خبرهای خوب دیگر در زمینه فیلم را اینجا بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی