خبر خوب جشنواره یک دقیقه قرنطینه ، فیلم‌های موبایلی خود را بفرستید

7

خبر خوب جشنواره «یک دقیقه قرنطینه»

امروز با خبر خوب جشنواره «یک دقیقه قرنطینه» که توسط شرکت برج میلاد و با همکاری شهرداری تهران برگزار می‌شود تا تجربه‌های مردم جهان در روزهای کرونا و قرنطینه که با موبایل فیلم‌برداری شده‌اند را مورد بررسی و داوری قرار دهد،‌ با شما همراهان عزیز گودنیوز هستیم.

جشنواره فیلم‌های موبایلی با عنوان «یک دقیقه قرنطینه» به صورت غیرحضوری توسط شرکت برج میلاد تهران، با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در مرحله ارسال آثار است، و مهلت آن، که تا پیش از این ۲۰ خرداد ۹۹ بود تمدید گردیده و علاقمندان می‌توانند تا ۳۱ خرداد ماه آثار خود را برای شرکت در مسابقه ارسال کنند.

خبر خوب جشنواره «یک دقیقه قرنطینه» برای مردم

انسان مدرن هرگز در تاریخ معاصر تجربه ترسی فراگیر که تمام جهان آن محبوس در خانه‌هایشان لمس کنند را نداشته است. کرونا و قرنطینه خانگی مساله‌ای است که ماه‌هاست تمام جهان را درگیر خود کرده و برای تمامی انسان‌ها در جهان تجربه مشترکی را به‌وجود آورده است.

«اکنون ما جشنواره‌‌ای بین‌المللی در زمینه فیلم کوتاه به‌نام «یک دقیقه قرنطینه» را ترتیب داده‌ایم تا خلاقیت عمومی جامعه را در شرایط سخت و محدودیت‌های ناشی از بحران کرونا بررسی کنیم.

حال تلفن همراه خود را بردارید و یک ویدیوی یک دقیقه‌ای از دید خود در روزهای کرونا و قرنطینه ضبط کنید و برای ما ارسال کنید.

این ویدیو می‌تواند ترس یک مادر که فرزندش در کادر درمان است،‌ دوری یک عاشق از معشوقش،‌ جای خالی یکی از اعضای خانواده به‌دلیل موقعیت شغلی او یا از دست دادنش در این روزها،‌ تصویری از فقر و حتی زیبایی تصویر دور هم بودن یک خانواده در این روزها باشد.

تک تک این ویدیوها می‌توانند سازهایی باشند که در کنار هم موسیقی «ما هنوز زنده هستیم» را بسازند.»

نوشته بالا خلاصه‌ای از متن فراخوان جشنواره «یک دقیقه قرنطینه» است. جشنواره‌ای که با هدف اشتراک تجربیات مردم جهان در دوران قرنطینه توسط شرکت برج میلاد تهران با همکاری شهرداری تهران برگزار می‌شود.

جشنواره‌ای برای تجربه‌ای مشترک

جشنواره «یک دقیقه قرنطینه» می‌تواند جایی برای به اشتراک گذاشتن تجربه‌های شیرین، تلخ، دلتنگی، بیکاری، شادی، فقر، امید و حتی مرگ تمام مردم جهان در روزهای کرونا و قرنطینه باشد.

خبر خوب جشنواره «یک دقیقه قرنطینه» این است که شرکت در این رویداد برای عموم آزاد است و همگی می‌توانیم در ویدیویی یک دقیقه‌ای تجربه خود از این دوران را به اشتراک بگذاریم.

دبیرخانه جشنواره موضوعاتی کلی را تعریف کرده تا علاقمندان به شرکت در مسابقه با کمک از آن‌ها فیلم‌های یک دقیقه‌ای موبایلی خود را ضبط کنند:

  • قرنطینه/ زندگی/ عشق/ دین
  • قرنطینه/ خانواده/ کودکان/ کمک به فقرا/ کمک به دیگران
  • قرنطینه/ روان/ خشونت خانگی/ تجربه تنهایی/ خودپیدایی
  • قرنطینه / بیماری‌های خاص/ سالمندان
  • بخش ویژه/ بی قرنطینه‌ها

آثار در دو بخش اصلی داخلی و بین‌المللی و در دو بخش فرعی حرفه‌ای و آماتور مورد بررسی و داوری قرار می‌گیرند و به برندگان در هر بخش جوایزی تعلق خواهد گرفت.

فیلم‌های ارسالی در ابتدا توسط حسین شوندی، ثریا تیموری و مریم ادیبی بازبینی و سپس توسط هیأت داوران متشکل از رضا بنفشه خواه، سعید سلطانی، وحید موساییان، غلامحسین شاه‌علی ، سیروس کهوری نژاد، آزیتاموگویی ، ساغر خواجه امیری مورد داوری و قضاوت قرار خواهند گرفت.

درگاه‌های ارسال آثار

برای ارسال فیلم‌های موبایلی یک دقیقه‌ای خود و شرکت در جشنواره می‌توانید به وبسایت رسمی مسابقه  یا پیج اینستاگرام اختصاص یافته این جشنواره به آدرس  One_minute_Quarantine و کانال تلگرامی One_minute_Qurantine مراجعه کرده و نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنید.

دیگر خبر خوب جشنواره «یک دقیقه قرنطینه» این است که تاریخ تعیین شده برای ارسال آثار که پیش از این تا ۲۰ خرداد ۹۹ اعلام شده بود، به دلیل استقبال باور نکردنی علاقمندان و هنرمندان برای شرکت در این رویداد افزایش یافته و مهلت ارسال فیلم‌ها تا ۳۱ خرداد ۹۹ تمدید شده است.

پس برای شرکت در این جشنواره هنوز فرصت دارید.

چرا این خبر خوب است؟

برگزاری جشنواره‌ای بین‌المللی در کشورمان که به اشتراک تجربیات مردم جهان درباره موضوع کرونا و قرنطینه است اتفاق بسیار جذابی است.

قطعا داوران و کسانی که آثار را بررسی می‌کنند در خلل جشنواره و در بین فیلم‌های ارسالی به نقاط و حس‌های مشترکی در سراسر جهان برخورد خواهند کرد.

این خود می‌تواند پیامی باشد برای تمامی مردم دنیا،‌ که تمامی انسان‌ها، فارغ از نژاد، رنگ، ملیت و بسیاری از مؤلفه‌های دیگر با هم برابر هستند. شاید تنها ویژگی مثبت این بیماری، دادن این درس به ما باشد که همگی انسانیم.

گروه خبری گودنیوز برای تمام جهان آرزوی گذر زودتر از این شرایط بحرانی را دارد.

خبرهای خوب جشنواره‌ها را در وب‌سایت ما بخوانید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی