خبر خوب شگفتی‌سازی تیم ملی کاراته در مسابقات کاراته‌وان شیلی

51

خبر خوب کاراته در پایتخت شیلی

تیم ملی کاراته ایران با کسب نتایج خیره کننده در مسابقات بزرگ کاراته‌وان شیلی شگفتی‌ساز این دوره از مسابقات شد و خبر خوب بامداد سه‌شنبه را برای ما به ارمغان آورد.

خبر خوب اینکه، تیم ملی کاراته ایران عنوان شگفتی‌ساز اولین مرحله لیگ برتر کاراته وان سری آ در سال ۲۰۲۰ که با حضور ۴۶۶ کاراته‌کا از ۶۵ کشور جهان، در شهر سانتیاگو پایتخت کشور شیلی برگزار شد را با کسب ۵ مدال طلا و یک برنز، از آن خود کرد.

مسابقات کاراته‌وان خبر خوب از مهم‌ترین رویداد جهانی کاراته

مسابقات کاراته‌وان برای اولین بار در سال ۲۰۱۱، در دو مرحله در شهرهای پاریس و استانبول برگزار شد. در این مسابقات بهترین کاراته‌کاها از سراسر جهان که دارای مدال‌ها و قهرمانی‌های زیادی در بین کاراته‌کاهای دیگر هستند، برای کسب عنوان قهرمانی در وزن خود شرکت می‌کنند.

این تورنومت به دلیل کیفیت بالای مسابقات، تعداد کشورهای شرکت کننده و سطح بالای شرکت کنندگان به عنوان مهم‌ترین رویداد کاراته در جهان شناخته می‌شود. از این جهت کسب ۶ مدال و عنوان شگفتی‌ساز مسابقات کاراته‌وان شیلی توسط کاراته‌کاهای ایرانی برای ما یک خبر خوب است.

کاراته‌کاهای ایرانی شگفتی آفریدند

رزیتا علیپور که در رنکینگ جهانی عنوان پنجم را دارد در فینال مسابقات وزن ۶۱- با پیروزی در مقابل حریف صربستانی خود که قهرمان جهان است خبر خوب شگفتی‌سازی این مسابقات و به‌دست آوردن مدال طلا را برایمان به‌همراه آورد.

دیگر ملی‌پوش کشورمان، حمیده عباسعلی با شکست رقیب چینی خود در فینال موفق به کسب مدال طلای وزن ۶۸+ مسابقات کاراته‌وان شیلی شد.

بهمن عسگری نیز در وزن ۷۵- حریف برزیلی خود را شکست داد و برنده مدال طلا شد.

سجاد گنج‌زاده در وزن ۸۴+ و ذبیح‌الله پورشیب هم در وزن ۸۴- موفق به بردن مدال طلای این مسابقات شدند.

صالح اباذری نیز در دیدار رده‌بندی موفق به کسب مدال نقره مسابقات کاراته‌وان شیلی شد.

مسابقات امسال دارای امتیاز رنکینگ جهانی برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

تیم ملی کاراته ایران برای مرحله دوم این مسابقات به فرانسه سفر می‌کند تا ابتدا در اردوی مشترک شرکت کرده و سپس در لیگ جهانی پاریس به میدان برود. امیدواریم شگفتی بعدی برای ما خبر خوب کسب مدال در پاریس توسط ورزشکارانمان باشد.

چرا این خبر خوب است؟

کسب ۵مدال طلا و یک مدال برنز در مسابقات کاراته‌وان شیلی و مطرح شدن کاراته‌کاهای کشورمان در سطح جهانی، برای مردم کشورمان نیز سبب افتخار و شادی را فراهم خواهد آورد.

شنیدن خبر خوب در میان اخبار بدی که این روزها در سطح جهانی به چشم می‌خورد می‌تواند روزنه امیدی برای ما باشد.

امیدواریم تلاش ما باعث به‌وجود آمدن احساس خوبی برای شما باشد.

برای خواندن خبرهای بیشتر در زمینه المپیک ۲۰۲۰ توکیو، اینجا کلیک کنید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی