خبر خوب لژیونر ایرانی، حضور درخشان الله‌کرم استکی در لیگ اسپانیا

73

خبر خوب لژیونر ایرانی در لیگ هندبال اسپانیا

برتری تیم هندبال پونته خنیل اسپانیا در لیگ آزوبال اسپانیا با حضور درخشان الله‌کرم استکی که برای اولین‌بار پس از عضویت وی در این تیم بود، خبر خوب لژیونر هندبال کشورمان است.

پیروزی تیم پونته خنیل در مقابل تیم بیندروم با نتیجه ۳۱ بر ۳۰ درحالی صورت گرفت که استکی در اولین حضور خود ۶ گل برای این تیم به ثمر رساند.

خبر خوب لژیونر ایرانی در لیگ آزوبال

لیگ آزوبال (Liga ASOBAL) لیگ برتر حرفه‌ای هندبال اسپانیا است که در سال ۱۹۵۸ با نام  División de Honor تأسیس شد و در سال ۱۹۹۰ به نام فعلی خود تغییر نام داد.

تاکنون در این فصل لیگ آزوبال تیم پونته خنیل با ۱۶ بازی و ۱۳ امتیاز در میان ۱۶ تیم رتبه هشتم را دارا است.

الله‌کرم استکی با عملکرد خود در اولین حضورش در ترکیب این تیم از مؤثرترین عوامل در بهتر شدن جایگاه این تیم با برد در بازی آخر است.

الله‌کرم استکی

الله‌کرم استکی ملی‌پوش هندبال کشورمان که به‌تازگی به عضویت تیم باشگاهی پونته خنیل درآمده است، پیش از این در لیگ‌‌های فرانسه و رومانی نیز بازی کرده‌ است.

بازیکن تیم ملی هندبال ایران
الله‌کرم استکی

استکی در لباس تیم ملی نیز در ۳دوره مسابقات قهرمانی آسیا، دو دوره بازی‌های آسیایی و یه دوره قهرمانی جهان شرکت کرده است.

افتخارات بین‌المللی او مدال برنز بازی‌های آسیایی دوحه ۲۰۰۶، مدال نقره بازی‌های آسیایی گوانگژو ۲۰۱۰ و مدال برنز قهرمانی مردان آسیا  در سال ۲۰۱۶ به‌همراه تیم ملی ایران هستند.

آخرین خبر خوب لژیونر کشورمان نیز حضور درخشان وی در اولین بازی برای تیم پونته خنیل اسپانیا با زدن ۶ گل برای این تیم است.

نسل طلایی هندبال

خیلی‌ها معتقدند در این چند سال گذشته تیم ملی هندبال ایران دوران نسل طلایی خود را با حضور بازیکنانی از جمله سجاد استکی، الله‌کرم استکی و علیرضا موسوی گذرانده است.  چرا که در سال ۲۰۱۴ با کسب مدال برنز جام ملت‌های آسیا (بهترین نتیجه ایران در تاریخ این رقابت‌ها محسوب می‌شود) برای نخستین بار تیم ملی هندبال کشورمان جواز حضور درقابت‌های جهانی را کسب کرد.

اگر چه در این چندماه اخیر تیم ملی هندبال کشورمان پس از عدم کسب موفقیت در راهیابی به المپیک و ناکامی در رقابت‌های قهرمانی آسیا روزهای پرالتهاب و پرحاشیه‌ای را پشت سر گذاشته است. اما نمی‌توان کتمان کرد که این نسل بهترین نسل چند دهه اخیر تیم هندبال کشورمان بوده است. ضمن این که یکی از ایرادهای اصلی وارده به فدراسیون و دلایل اصلی عدم کسب موفقیت را در این چند وقت اخیر، استفاده نکردن فدراسیون از تمامی لژیونرها و ظرفیت موجود در این رشته ورزشی است.

چرا این خبر خوب است؟

لیگ هندبال اسپانیا ملقب به آزوبال با حضور تیم‌های مطرحی همچون بارسلونا که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ قهرمان بی‌منازع این رقابت‌ها بوده است و با ۹ عنوان قهرمانی در اروپا پرافتخارترین تیم تاریخ این رقابت‌هاست، یکی از لیگ‌های برتر در اروپا به حساب می‌آید. از این رو حضور در این لیگ و بازی کردن در مقابل تیم‌هایی از این دست برای هر بازیکنی می‌تواند یک موفقیت محسوب شود.

کم کم داریم به پایان نسل طلایی هندبال کشورمان نزدیک می‌شویم. از این رو چیزی که مهم است به وجود آمدن چهره‌های جدید و توانا در این رشته ورزشی است که جایگزین نسل قبلی شده و با حضور در تیم‌های مطرح و میادین بین‌المللی تجربیات لازم را برای حضور رقابت‌های بین‌المللی و مهم کسب نمایند تا بتوان در ادامه مسیر شاهد نتایج درخشان‌تری از تیم هندبال کشورمان بود.

هرچند الله‌کرم استکی به سال‌های پایانی خود در این رشته ورزشی نزدیک می‌شود اما لژیونر شدن او به لیگ اسپانیا و درخشش در این رقابت‌ها اتفاقی است که می‌تواند در مسیر پیشرفت هندبال کشورمان کمک کند و مسیر را برای دیگر افرادی که در این رشته ورزشی فعالیت می‌کنند هموارتر سازد.

موفقیت آرزوی ما برای تمام ورزشکاران کشور عزیزمان در عرصه‌های مختلف جهانی است.

خبرهای خوب ورزشی را اینجا بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی