خبر خوب مستند صفر تا سکو ، برنده جایزه بهترین فیلم الهام‌بخش کویین پالم

8

خبر خوب مستند «صفر تا سکو»

امروز با خبر خوب مستند «صفر تا سکو» ساخته سحر مصیبی که روایتی از زندگی خواهران منصوریان است و دومین جایزه از جشنواره کویین پالم توسط یک فیلم ایرانی را برایمان به ارمغان آورده است با شما هستیم.

دومین خبر خوب برای ما از جشنواره کویین پالم آمریکا به این‌صورت رقم خورد که مستند «صفر تا سکو» ساخته سحر مصیبی که تهیه‌کنندگان آن طهورا ابوالقاسمی و مهتاب کرامتی هستند و درباره روند رسیدن به موفقیت شهربانو، الهه و سهیلا منصوریان است، موفق به کسب تاج طلای بهترین فیلم ورزشی و الهام‌بخش این جشنواره شد.

خبر خوب از جشنواره آمریکایی، دروازه‌ای برای ورود به اسکار

جشنواره فیلم کویین پالم که دومین دوره آن در حال برگزاری است، با هدف یافتن بهترین فیلم‌های جهان و هنرمندان مستعد و برتر این عرصه بنیان‌گذاری شد.

در این دوره از کویین پالم دو نماینده از ایران برنده جایزه تاج طلا شدند که روز گذشته درباره خبر خوب جایزه تاج طلای بهترین بازیگر نقش مکمل زن که به ریحانه رضی تعلق گرفت برای شما گفته‌ایم که می‌توانید متن کامل این خبر و اطلاعاتی که درباره جشنواره فیلم کویین پالم، فیلم «لجن خوار» و ریحانه رضی در این خبر وجود دارد را مطالعه کنید.

دومین جایزه‌ای توسط نمایندگان ایران در این جشنواره کسب شده است، تاج طلای بهترین فیلم ورزشی و الهام‌بخش است که به مستند «از صفر تا سکو» اعطا شده است.

«صفر تا سکو» روایتی از سه قهرمان

این فیلم روایتی مستند از زندگی شهربانو، الهه و سهیلا منصوریان است که چگونه با وجود سختی‌های بسیار زیادی که در زندگی متحمل شده‌اند، در رشته ووشو به قهرمانی جهان دست یافتند. در طول فیلم شاهد تمرینات سخت این سه خواهر با کمترین امکانات هستیم، پای حرف‌هایشان نشسته و با اتفاقات تلخ و شیرین زندگی آنها همراه می‌شویم، با نگرانی آنها نگران می‌شویم تا رسیدن به موفقیت و سکوهای جهانی و آغاز روزهای خوش زندگی آنها را ببینیم.

سحر مصیبی با اینکه پیش از این تجربه بازیگری، کارگردانی، دستیاری کارگردان، نویسندگی، منشی صحنه، برنامه‌ریز و دستیاری تولید را در بسیاری از آثار سینمایی داشته، اما «صفر تا سکو» برایش نقطه عطفی در زندگی هنری بود و او را به مستندسازی شناخته شده در ایران و حتی جهان تبدیل کرد.

مستند «صفر تا سکو» برنده جوایز بسیاری از جشنواره‌های داخلی و خارجی شده است که به برخی از آنها اشاره‌ای می‌کنیم:

  • جایزه بهترین فیلم سینما حقیقت سال ۹۵
  • جایزه بخش دیسکاوری فستیوال «ریندنس»
  • جایزه فستیوال فیلم «زنان» ایتالیا
  • بهترین کارگردانی از جشنواره بین المللی فیلم ایتالیا «Cinema d’iDEA Film Festival»

و حالا خبر خوب مستند «صفر تا سکو»، این است که از جشنواره کویین پالم آمریکا از آن خود کرده است. تاج طلای بهترین فیلم ورزشی و الهام‌بخش این جشنواره آخرین جایزه برای مستند ایرانی ذکر شده است.

خبر خوب خواهران منصوریان ، قهرمانانی برخواسته از دل سختی‌های زندگیشهربانو منصوریان قهرمان جهانی ووشو

همانطور که بسیاری از شما عزیزان می‌دانید، خواهران منصوریان در طول زندگی خود از زمان کودکی با سختی‌ها و مشکلات بسیاری مبارزه کرده‌اند و برای رسیدن به موفقیت شاید بتوان به جرأت گفت که چند برابر یک انسان با امکانات و زندگی معمولی تلاش کرده‌اند.

و سالهاست که شهربانو، الهه و سهیلا منصوریان در عرصه جهانی ووشو می‌درخشند و هربار در مسابقات جهانی برای کشورمان افتخارات پی در پی می‌آفرینند.

شهربانو بزرگترین عضو در بین قهرمانان این خانواده است که پس از خواهر کوچکش الهه به سمت ووشو گرایش پیدا کرد و موفق به کسب افتخارات بسیاری در این ورزش شد. از افتخارات شهربانو منصوریان نام بردن مستلزم زمان بسیاری است، از مهم‌ترین مدال‌های او می‌توان به ۵ مدال طلای قهرمانی جهان، ۳ مدال طلا در جام‌های جهانی و ۱طلا و ۱ نقره در بازی‌های آسیایی هستند. این مدال‌ها بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ توسط این بانوی ووشوکاز کشورمان کسب شده‌اند.

یکی از خاص‌ترین مسابقات شهربانو منصوریان، قهرمانی جهان ۲۰۱۹ بود که تنها پس از گذشت ۳ ماه از زایمان خود به این مسابقات راه یافت و در فینال این مسابقات مقابل کریستینا الیورا از برزیل قرار گرفت و در مبارزه ای شگفت‌انگیز با اختلاف ۱۲ امتیاز برنده مسابقه و مدال طلا شد و این مدال را به پسر ۳ ماهه‌اش تقدیم کرد.

الهه منصوریان حریف قدر برای ووشوکاران مهد ووشو

الهه منصوریان کوچکترین خواهر و البته اولین عضو از این خانواده است که وارد عرصه ووشو شد و به گفته دو خواهر دیگر، او با حمایت‌های خود و روحیه‌ای که به خواهرانش میداد باعث شد که آنها انگیزه بیشتری برای رسیدن به موفقیت در این ورزش پیدا کنند.الهه منصوریان قهرمان ووشو در جهان

نکته دیگر درباره او این است که علاقه او به بروسلی و مشاهده فیلم‌هایش باعث شد به از انتخاب ورزش ووشو، صفر تا صد مسیر موفقیت را بسیار سریع و قوی طی کند و بسیار تکنیکی عمل کند.

خبر خوب ویژه درباره او این است که الهه منصوریان اولین بانوی ایرانی است که موفق به شکست فوق حرفه‌ای ترین سانداکاران چینی شده است.

مدال طلای قهرمانی آسیا که نتیجه شکست یکی از همین سانداکاران چینی بود، به گفته او موفقیت مورد علاقه اوست زیرا شکست یک ووشوکار بزرگ چینی که مهد ووشوی جهان برخواسته است، کار هر کسی نیست.

مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹، و مدال نقره در سال ۲۰۰۹ و برنز در سال ۲۰۱۱ در مسابقات جهانی از مهم‌ترین افتخارات این بانوی تکنیکی ووشوی ایران است

سهیلا سومین قهرمان خانواده منصوریان

سهیلا منصوریان پس از الهه و شهربانو، تقریبا بعد از رسیدن خواهرهایش به مدال‌های جهانی به ورزش ووشو روی آورد. شاید دلیل دیرتر وارد شدن او به ووشو این است که علاقه او به رشته‌های کنگ فو و کیک بوکسینگ بود و در این رشته بسیار درخشان نیز عمل می‌کرد و در مسابقات داخلی هم به نقاط خوبی رسید اما طبق صحبت‌های او با نا عدالتی‌هایی در انتخاب بازیکن  برای شرکت در مسابقات بین‌المللی مواجه شد که باعث شد علی‌رغم علاقه بسیارش از این دو رشته خارج شده و به ووشو روی آورد.

از مدال‌های بین‌المللی او در ورزش ووشو می‌توان از مدال برنز قهرمانی ووشو بزرگسالان آسیا و مدال طلای مسابقات مالزی نام برد.

یکی از تصمیمات سخت او در مسابقات انتخابی تیم ملی برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان بود که الهه و سهیلا مجبور به مبارزه با یکدیگر شدند. سهیلا در میان مسابقه تصمیم گرفت تا به نفع خواهرش کنار بکشد تا الهه که در نظرش لایق‌تر بود برای سومین بار این مسابقات راه پیدا کند. چه کسی غیر از یک خواهر می‌تواند این از خودگذشتگی را از خود نشان دهد؟سهیلا منصوریان قهرمان ووشو

و امروز خبر خوب مستند «صفر تا سکو» ساخته سحر مصیبی که تهیه‌کنندگان آن طهورا ابوالقاسمی و مهتاب کرامتی هستند و روایت زندگی این سه خواهر قهرمان است به گوشمان می‌رسد که تاج طلای بهترین فیلم ورزشی و الهام‌بخش جشنواره فیلم کویین پالم آمریکا به آن تعلق گرفته است.

چرا این خبر خوب است؟

جایزه بهترین فیلم از یکی از جشنواره‌های بین‌المللی خبر بسیار خوبی است اما نکته خبر اینجاست که این فیلم مستندی از زندگی سه خواهر قهرمان ایرانی است و از سختی‌ها و تلاش‌های آنها برای رسیدن به موفقیت می‌گوید. همچنین مطلع هستیم که فیلم «صفر تا سکو» به عنوان بهترین فیلم ورزشی الهام بخش برنده جایزه جشنواره کویین پالم شده است. امیدواریم همگی با دیدن این فیلم از این سه خواهر قهرمان بیاموزیم تا تحت هر شرایطی برای رسیدن به هدف خود تلاش کرده و به آن برسیم.

لازم به ذکر است که خانم مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی اخیرا در حال تهیه فیلمی مستند از زندگی الهام اصغری، شناگر ایرانی که رکورد گینس را شکست، هستند. خبر خوب شکستن رگورد گینس توسط این بانوی ورزشکار کشورمان را می‌توانید در وب‌سایت ما بخوانید.

خبرهای خوب یادداشت‌های ورزشی را در وب‌سایت ما بخوانید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی