خبر خوب نمایشگاه ورسوس ، نمایش و فروش آثار هنرمندان جوان

74

خبر خوب برای هنرمندان جوان

خبر خوب اینکه چهارمین دوره نمایشگاه ورسوس در خانه هنرمندان ایران، به‌منظور نمایش و فروش آثار هنرمندان جوان کشورمان در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

در این نمایشگاه که امسال ویژه رقابت نقاشان جوان کشورمان برگزار شد، از میان ۲ هزار اثر از ۸۰۰ هنرمند که از شهرهای مختلف به دبیرخانه ورسوس ارسال شد، ۱۰۱ اثر از ۶۷ هنرمند بعد از بازبینی انتخاب شدند و برای نمایش و فروش به نمایش در می‌آیند. تمام مبلغ حاصل از فروش آثار مختص هنرمندان خالق آنها است.

ورسوس خبر خوب سن‌ایچ

نمایشگاه هنرهای تجسمی ورسوس اولین بار در سال ۹۳ توسط مجتمع صنعتی سن‌ایچ ویژه جوانان نقاش ایرانی در خانه هنرمندان برگزار شد. دومین دوره در سال ۹۴ و مختص هنرمندان مجسمه ساز زیر ۳۵ سال در فرهنگسرای نیاوران، و دوره سوم نیز سال ۹۶ ویژه نقاشی در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

هدف این نمایشگاه حمایت از از هنرمندان جوان ایرانی و معرفی و فروش آثار آنها است. این رویداد برا ی جوانان مستعد و جویای نامی که در این عرصه فعال هستند یک خبر خوب است و می‌تواند زمینه‌ساز ارتقا و پیشرفتی چشم‌گیر باشد تا در آینده‌ای نه چندان دور در ابعاد گسترده تر حرفی برای گفتن داشته باشند.

از شرایط مهم شرکت در رقابت ارسال آثار شرط سنی زیر ۳۰ سال است که دلیل آن از زبان داوران نمایشگاه برمی‌گردد به موضوع کشف استعداد و اینکه این نمایشگاه برای جوانان است و هنرمندان با سنین بالاتر جایگاه خود را یافته‌اند و مجوز شرکت آنها در رقابت فقط باعث گرفته شدن فرصت از جوانان خواهد شد.

خبر خوب دیگر اینکه که آثار ارسال شده به نمایشگاه از سطح بالایی برخوردار هستند و هرساله موجب شگفتی داوران و بازدیدکنندگان می‌شوند.

برگزیدگان نمایشگاه ورسوس

انتخاب آثار به تشخیص داوران و با توجه و استعداد آنها و کیفیت آثارشان صورت میگیرد. از هر هنرمند منتخب حداقل ۵ اثر انتخاب می‌شود و از بین آنها بهترین‌ها انتخاب شده و برای فروش به روی دیوار می‌روند. قیمت‌گذاری آثار باتوجه به نظر هنرمندان و تصمیم نهایی داوران بین ۱۰۰ هزار تومان تا ۱۲ میلیون تومان است.

از میان ۶۷ هنرمند منتخب که آثارشان نمایش داده خواهد شد، محمدمهدی فولادشکن، نازنین قرنجیک و مهسا رحیمی‌نیا از طرف هیئت داوران به عنوان هنرمندان برگزیده این دوره انتخاب شدند.

چرا این خبر خوب است؟

برگزاری نمایشگاهی که هدف آن معرفی و حمایت از هنرمندان جوان و شناخته نشده کشورمان است، برای جوانانی که توانایی انجام این کار را به‌صورت شخصی ندارند چیزی جز خبر خوب نیست.

همچنین فراهم شدن بستری برای کشف استعداد و شکوفایی جوانان و مطرح شدن آن‌ها در بین علاقمندان به هنرشان توسط طراحان و سرمایه‌گذاران این رویداد، خود حرکتی ارزشمند است و منتقل کننده حس خوبی به شنوندگان این خبر خوب است.

برای خواندن مطالب عرصه هنر، اینجا کلیک کنید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

خبر خوب نمایشگاه ورسوس ، نمایش و فروش آثار هنرمندان جوان
4.7 (94.44%) 18 votes