رکوردشکنی امین احمدیان در مسابقات تنیس روی میز گلدن سری هنگ‌کنگ

64

امین احمدیان ملی‌پوش جوان تنیس روی میز کشورمان با برتری مقابل حریف سنگاپوری قهرمان رده سنی جوانان مسابقات گلدن سری هنگ‌کنگ شد.

مدال طلای بخش انفرادی

امین احمدیان ملی‌پوش تنیس روی میز کشورمان در رقابت‌های جهانی جوانان هنگ‌کنگ در بخش انفرادی در دور نخست با قرعهٔ استراحت مواجه شد. او در مرحله یک‌هشتم به مصاف ورزشکاری از کشور چین تایپه به نام لی‌یو رفت و موفق شد با نتیجه ۴ بر ۱ حریف خود را شکست دهد. در مرحله یک‌چهارم با نتیجه ۴-۲ توانست چوا از سنگاپور را از پیش روی بردارد. بدین ترتیب به دیدار نیمه‌نهایی رقابت‌ها راه پیدا کرد و در این دیدار هوانگ چینگ از چین تایپه را با نتیجه ۴ بر ۳ از پیش رو برداشت و جواز صعود به فینال را به‌دست آورد.

او در دیدار پایانی در برابر حریفی از سنگاپور به نام پانگ قرار گرفت که در پایان توانست با نتیجه مقتدرانه ۴ بر ۱ حریف خود را شکست دهد و در این بخش مدال طلای رقابت‌ها را به دست آورد.

مدال طلای دونفره

قهرمانی او در بخش انفرادی در حالی به دست آمد که در مسابقات دوبل گلدن (۲ نفره) به همراه یار تایلندی خود به نام یاناپونگ توانسته بودند کره‌جنوبی را در فینال ۳ بر ۱ از پیش رو بردارند و مدال طلا را در بخش دوبل کسب کنند و عنوان قهرمانی را به دست آورند. بدین ترتیب امین احمدیان با کسب دو مدال طلا رکورددار کسب مدال در مسابقات معتبر بین‌المللی جوانان هنگ‌کنگ شد.

امین احمدیان در مجموع با کسب دو مدال طلا به ترتیب در بخش‌های انفرادی و دوبل و همچنین کسب مدال برنز تیمی به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

ضمن این‌که چند روز پیش هم در چارچوب همین رقابت‌ها در بخش نوجوانان نوید شمس موفق شده بود که مدال طلای تیمی مسابقات را در رنکینگ نوجوانان به دست آورد.

هدایت نمایندگان کشورمان در این تورنمنت را افشین بدیعی بر عهده داشته است.

افتخارات امین احمدیان

امین احمدیان اولین بازیکن تاریخ تنیس روی میز ایران است که موفق شده است در رقابت‌های المپیک جوانان آرژانتین ۲۰۱۸ شرکت کند. او عملکرد قابل قبولی را در این رقابت‌ها از خود به‌جای گذاشت که می‌توان به پیروزی او در مقابل رنکینگ ۴ جوانان جهان در این رقابت‌ها اشاره کرد. پیش از او تا به حال هیچ یک از جوانان ایرانی نتوانسته بودند به رقابت‌های المپیک جوانان راه پیدا کنند.

ضمن این‌که کسب رتبهٔ هفتم مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۸ استرالیا توسط امین احمدیان بهترین رتبهٔ به‌دست‌آمده توسط ورزشکار ایرانی در این رقابت‌ها است.

کسب این نتایج می‌تواند نشان‌دهندهٔ برنامه‌ریزی صحیح فدراسیون تنیس روی میز باشد و با ساختن و آماده کردن بازیکنان آینده‌داری همچون نوید شمس و امین احمدیان، به درخشش جوانان در آینده این رشتهٔ ورزشی خوشبین باشیم.

تحلیل خبر: رضا زرگر

به این مطلب امتیاز دهید

رکوردشکنی امین احمدیان در مسابقات تنیس روی میز گلدن سری هنگ‌کنگ
4.5 (90%) 2 votes