صدر رنکینگ جهانی در تسخیر والیبالیست‌های جوان ایران

97

صدر رنکینگ جهانی

تیم والیبال جوانان ایران در صدر جدول رنکینگ تیم‌های زیر ۲۱ سال جهان قرار گرفت.

اوایل مردادماه امسال بود که تیم ملی والیبال جوانان ایران در رقابت‌های جهانی بحرین ۲۰۱۹ موفق شد برای نخستین بار در تاریخ کشورمان قهرمان جهان شود.

تیم والیبال جوانان ایران در دیدار پایانی این رقابت‌ها موفق شد تیم قدرتمند ایتالیا را در یک بازی نزدیک و فشرده با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد.

پیش از این تیم والیبال جوانان کشورمان موفق شده بود با شکست ۳ بر ۰ کره جنوبی در بازی فینال، مقتدرانه قهرمانی رقابت‌های آسیا را بدست آورد. در تمامی طول تورنمنت جوانان ایران فقط ۱ ست را واگذار کرده بودند.

بدین ترتیب تیم ایران با کسب ۳۰ امتیاز از قهرمانی در آسیا و ۱۰۰ امتیاز از نخستین عنوان قهرمانی جهان صدر رنکینگ فدراسیون جهانی را به خود اختصاص داد. تیم‌های برزیل، روسیه، ایتالیا، آرژانتین، کره، چین، چک، کوبا و تونس در رده‌های بعدی رنکینگ تیم‌های زیر ۲۱ سال جهان جای دارند.

تیم جوانان ایران با ۴ پله صعود به صدر جدول رنکینگ جهانی رسیده است. بحرین با ۲۹ پله و تیم پورتوریکو با ۴۸ پله صعود، بیشترین پیشرفت را در بین تیم‌های رده زیر ۲۱ سال داشته‌اند.

این برای نخستین بار است که تیم والیبال جوانان کشورمان در صدر رنکینگ جهانی قرار می‌گیرد و پس از قهرمانی جهان افتخاری دیگری برای جامعه والیبال و بلندقامتان کشورمان رقم خورده است.

تیم‌های پایه

تیم‌های پایه والیبال کشورمان در رده نوجوانان و جوانان سال‌ها است که در رقابت‌های بین‌المللی مختلف خوش می‌درخشند. تیم والیبال نوجوانان کشورمان برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ موفق شد قهرمانی جهان را بدست آورد.

در طی این سال‌ها تیم‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان کشورمان در آسیا یکه‌تازی می‌کنند. تیم والیبال جوانان کشورمان از سال ۹۸ تا ۲۰۱۸ در ۱۱ دوره برگزار شده رقابت‌های آسیایی موفق شده است که ۶ مدال طلا، ۳ نقره و ۲ برنز کسب کند.

یعنی درواقع در ۱۱ دوره اخیر تیم کشورمان همیشه در جمع ۳ تیم برتر آسیا قرار داشته است که این آماری فوق‌العاده و بی‌نظیر است و در کنار کره‌جنوبی پرافتخارترین تیم‌های آسیا در این رده محسوب می‌شوند.

زمانی تیم بزرگسالان یک کشور می‌تواند در میادین بین‌المللی عرض اندام نماید که از پشتوانهٔ خوبی برخوردار باشد. این کاری است که با برنامه‌ریزی درست، آغازش از زمان ریاست یزدانی خرم کلید خورد و سال‌ها است که تا به امروز در والیبال کشورمان دارد اجرا می‌شود.

بازیکنانی مانند پوریا یلی، محمدرضا حضرت پور و مرتضی شریفی از سرمایه‌های والیبال ما محسوب می‌شوند که امسال در رقابت‌های جهانی عملکردی درخشانی را از خود برجای گذاشتند و نگاه تمام جهانیان را به خود معطوف ساختند.

قهرمانی جهان افتخار بسیار بزرگی برای جامعهٔ والیبال کشورمان محسوب می‌شود که نشان‌دهندهٔ سال‌ها برنامه‌ریزی درست و منظم است. با وجود بازیکنان جوان و مستعدی که در تیم ملی داریم آینده بسیار روشن است.

تحلیل خبر: رضا زرگر

 

مطالب مرتبط با موضوع:

تیم والیبال جوانان ایران برای نخستین بار قهرمان جهان شد

به این مطلب امتیاز دهید

صدر رنکینگ جهانی در تسخیر والیبالیست‌های جوان ایران
5 (100%) 4 votes