فیلم آخر هفته و خبر خوب کسب جایزه از ۴ جشنواره بین‌المللی

11

فیلم کوتاه «آخر هفته» و خبر خوب جایزه بهترین فیلم کوتاه

امروز با شما هستیم تا درباره فیلم کوتاه «آخر هفته» و خبر خوب کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه از ۴ جشنواره بین‌المللی توسط اولین ساخته آریو متوقع به شما عزیزان اطلاع‌‌رسانی کنیم.

فیلم کوتاه «آخر هفته» اولین تجربه کارگردانی آریو متوقع به چهار جشنواره نشویل آمریکا، سدیچی کورتو در ایتالیا، تریان آمریکا و وان شات ارمنستان راه یافت و موفق به کسب جایزه بترین فیلم کوتاه شد. همین موضوع بهانه‌ای شد تا به فکر معرفی آریو متوقع به شما همراهان گودنیوز بیفتیم.

فیلم کوتاه آخر هفته

فیلم «آخر هفته» و خبر خوب در اولین تجربه کارگردانی آریو متوقع

آریو متوقع بازیگر، فیلمبردار، نویسنده و کارگردان جوان ایرانی است. او در دبیرستان، تئاتر و در دانشگاه سوره رشته فیبلمبرداری را خوانده است.

او تجربه بازی در سریال «سرد خاک» و فیلمبرداری حدود ۴۲ فیلم کوتاه مانند «مگرالن» و «اندورفین» را در کارنامه هنری خود دارد. از جوایزی که آریو متوقع در عرصه فیلمبرداری موفق به کسب آن شده است، می‌توان به جایزه ویژ جشنواره بین‌المللی لوکارنو در سال ۲۰۱۳ اشاره کرد.

آریو متوقع تجربه نوشتن سه فیلمنامه و دو نمایشنامه را نیز دارد و البته اولین تجربه کارگردانی وی که فیلم کوتاه «آخر هفته» است و خبر خوب امروز که کسب ۴ جایزه از جشنواره‌های معتبر بین‌المللی است را برایمان به ارمغان آورده است.فیلم کوتاه آخر هفته

فیلم کوتاه «آخر هفته» ماجرای دو خانواده منیری و خردمند است که در یه روز از آخر هفته برای پیک نیک به پارک آمده‌اند. اما بعد از صرف غذا متوجه می‌شویم که موضوع فقط پیک نیک و گذراندن آخر هفته نیست و اتفاقات مهم‌تری در پیش است.

و اما کمی درباره حضور جهانی این فیلم بدانیم!

حضور در جشنواره‌ها و جوایز

اولین تجربه کارگردانی آریو متوقع آنچنان خوش ساخت است که موفق شد به بسیاری از رویدادهای معتبر بین‌المللی از جمله جشنواره‌های سائوپائولوی برزیل، گیریمستای نروژ، ایسیکا و انیسیمو در ایتالیا و فیرنو فیلم آمریکا و بسیاری جشنواره‌های دیگر شرکت داشته و موفق به کسب جایزه نشان لیاقت جشنواره ایندیفست آمریکا نیز شده است.

اما اخیراً ۴ جشنواره بین‌المللی در ماه اکتبر برگزار شدند که فیلم «آخر هفته» نیز در میان شرکت‌کنندگان آن‌ها حضور داشت و خبر خوب کسب جوایز این جشنواره‌ها را به‌صورت متعدد برایمان به‌همراه آورد. کمی درباره این جشنواره‌ها بدانیم:

  • جشنواره بین‌المللی فیلم نشویل که یک جشنواره اسکار کوالیفای در آمریکا است و علاوه بر تقدیر از بهترین فیلم‌های فیلمسازان با سابقه و بزرگ جهان بستری برای فیلم‌های خوب فیلمسازان جوان جهان و کمک به شناخته شدن آن‌ها نیز است، امسال پنجاه و یکمین دوره خود را در تاریخ ۱ تا ۷ اکتبر ۲۰۲۰ برگزار کرد و جایزه بهترین فیلم کوتاه خود را به «آخر هفته» ساخته آریو متوقع داد.جشنواره فیلم نشویل
  • جشنواره بین‌المللی فیلم تریان آمریکا که روی فیلم‌های الهام‌بخش از سراسر جهان متمرکز است امسال از ۹ تا ۱۲ اکتبر با ۸۹ فیلم برگزار شد و در بخش رقابتی، جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی خود را به فیلم کوتاه «آخر هفته» اهدا کرد.

جشنواره فیلم تریان

  • جشنواره فیلم سدیچی کورتو در ایتالیا هم که هفدهمین دوره آن از ۲ تا ۱۱ اکتبر برگزار شد، جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی خود را به فیلم ایرانی اثر آریو متوقع داد.جشنواره فیلم سدیچی کورتو
  • جشنواره فیلم کوتاه وان شات که با هدف توسعه سینما و ارتقاء کیفیت فیلم کوتاه در ارمنستان برگزار می‌شود جایزه ویژه سینمای بدون مرز هیات داوران خود را به فیلم کوتاه «آخر هفته» داد.جشنواره فیلم وان شات

چرا این خبر خوب است؟

خبر موفقیت یک کارگردان جوان ایرانی و کسب جایزه در جشنواره‌های متعدد بین‌المللی، آن هم در اولین تجربه کاری خود قطعاً یک خبر خوب و مستحق افتخار است.

با آرزوی موفقیت روزافزور برای آریو متوقع ، از شما بابت همراهیمان تا انتهای خبر سپاس‌گزاریم.

خبرهای خوب فیلم کوتاه و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

فیلم آخر هفته و خبر خوب کسب جایزه از ۴ جشنواره بین‌المللی
5 (100%) 2 votes