فیلم «بی سر» و خبر خوب حضور در بخش بازار جشنواره کن

7

فیلم سینمایی «بی سر» و خبر خوب حضور در جشنواره کن

امروز با فیلم سینمایی «بی سر» به کارگردانی کاوه سجادی حسینی و خبر خوب حضور این اثر ایرانی در بخش بازار جشنواره فیلم کن با شما همراهان همیشگی گودنیوز هستیم.

فیلم «بی سر» از ساخته‌های کاوه سجادی حسینی و به نویسندگی کاوه سجادی حسینی، پیام لاریان و صادق خوشحال و همچنین به تهیه‌کنندگی روح‌الله و سمیرا برادری امسال در بخش بازار هفتاد و سومین دوره جشنواره کن به نمایش درمی‌آید. این بخش از ۲۲ تا ۲۶ ژوئن ۲۰۲۰ برگزار می‌شود.

خبر خوب حضور فیلم «بی سر» در بخش بازار جشنواره فیلم کن

جشنواره بین‌المللی فیلم کن یکی از باشکوه‌ترین رویدادهای عرصه فیلم در جهان است که هرساله در شهر کن کشور فرانسه برگزار می‌شود و هزاران فیلم از سراسر جهان برای رقابت در آن شرکت می‌کنند.

پیش از این درباره جشنواره کن و خبر خوب جوایز فیلم‌های ایرانی از این رویداد برای شما گفته‌ای که می‌توانید آن را در وب‌سایت ما بخوانید.پوستر فیلم سینمایی «بی سر»

این جشنواره در ۷ بخش اصلی برگزار می‌شود:

  1.  مسابقه جشنواره کن: در این بخش حدود ۲۰ فیلم حضور دارند که نامزد نخل طلای جشنواره هستند.
  2. خارج از مسابقه: فیلم‌های سینمایی که برای بخش مسابقه انتخاب نشده‌اند اما شایستگی حضور در جشنواره کن را دارند در این بخش به نمایش درمی‌آیندو البته بخشی از قسمت‌های تدوین نشده فیلم‌های درحال تولید کارگردانان بزرگ جهان نیز در این بخش نمایش داده می‌شوند.
  3. نوعی نگاه: در این بخش غیررقابتی آثار برجسته سینمای جهان معرفی می‌شوند.
  4. سینه فوندانسیون جشنواره: سه جایزه در این بخش به فیلم‌های کوتاه برگزیده‌ای که سازندگان آنها عموما دانشجویان مدارس فیلم هستند، اعطا می‌شود. ۱۵ فیلم کوتاه از تمام جهان در این بخش به رقابت می‌پردازند.
  5. هفته منتقدان: در این بخش انجمن متنقدان فیلم فرانسه به معرفی و بررسی آثار فیلم‌سازان جدید جهان می‌پردازند.
  6. دو هفته کارگردانان: این بخش برای معرفی و بررسی فیلم‌های بلند و کوتاه فیلمسازان بزرگ و مطرح جهان راه‌اندازی شده است.
  7. بازار فیلم (Marche du film): بازار فیلم جشنواره کن برای فروش و گرفتن اجازه پخش جهانی فیلم‌ها بنیان گذاشته شده است. این بازار که مهم‌ترین بازار فیلم جهان محسوب می‌شود یک خبر خوب برای بازاریاب‌ها و پخش‌کننده‌های فیلم از سراسر جهان است که قراردادهای مهمی در آن امضا می‌شود.

فیلم سینمایی «بی سر» در بخش آخر یعنی بخش بازار فیلم کن امسال به نمایش درمی‌آید.

فیلم «بی سر» کاری از کاوه سجادی حسینی

کاوه سجادی حسینی کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی و از استادان دانشگاه سوره است.

او در کارنامه هنری خود کارگردانی آثاری چون «آتش زیر خاکستر»، «تا تو هستی»، «بوفالو»، «چای تازه»، «روزی که می‌آید»، «شب بیرون» و «بی سر» را دارد.کاوه سجادی حسینی کارگردان فیلم «بی سر»

آخرین ساخته او فیلم سینمایی «بی سر» امسال در بخش بازار جشنواره بین‌المللی فیلم کن به نمایش درمی‌آید که امیدواریم موفق به بستن قراردادی برای نمایش بین‌المللی با شرکت‌‌های معتبر پخش فیلم شود و شاهد خبر خوب پخش این فیلم در دیگر کشورهای جهان باشیم.

بازیگران فیلم رویا تیموریان، الهام کردا، مهدی کوشکی، کاظم سیاحی، ناصر سجادی حسینی، محمدرضا فرزاد، مهسا باقری، علیرضا ریاحی و ایرج شهرزادی هستند

درباره داستان این فیلم فقط فقط دو جمله از دیالو فیلم وجود دارد:

«چرا می‌خوای بکشیش؟ اون اندازه یه بچه‌ی دو ساله می‌فهمه!»

امیدواریم با شروع اکران این فیلم در ایران پرده از راز این دیالوگ نیز به‌زودی برداشته شود.

چرا این خبر خوب است؟

برای تمامی فیلمسازان جهان حضور فیلمشان جشنواره کن می‌تواند به اعتبار خود و فیلمشان بیفزاید. همچنین حضور در بخش بازار فیلم جشنواره کن نیز می‌تواند خبر خوب بستن قراردادی برای نمایش جهانی یک فیلم را به‌همراه داشته باشد.

امیدواریم این اتفاق خوب برای فیلم سینمایی «بی سر» نیز محقق شود.فیلم سینمایی «بی سر»

خبرهای خوب ما درباره جشنواره کن را بخوانید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد.

تحلیل خبر: فرانه  رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی