فیلم کولر و خبر خوب کسب تدیس و دیپلم افتخار جشنواره هندی

25

فیلم کوتاه «کولر» و خبر خوب کسب جایزه از جشنواره Sprouting Seed

روز آخر هفته را به معرفی فیلم کوتاه «کولر» ساخته ایمان صدیق و خبر خوب کسب تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه از جشنواره بین‌المللی Sprouting Seed هندوستان بپردازیم.

جشنواره بین‌المللی Sprouting Seed چند روز پیش در کشور هندوستان برگزار شد و فیلم کوتاه «کولر» به نویسندگی و کارگردانی ایمان صدیق و تهیه کنندگی منوچهر هادی در بخش فیلم‌های کوتاه به رقابت پرداخت و موفق شد تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه را از آن خود کند.

فیلم کوتاه کولر ؛ جشنواره فیلم sprouting seed

جشنواره بین‌المللی Sprouting Seed 

جشنواره فیلم Sprouting Seed بزرگترین رویداد فیلم در هند است و هدف از برگزاری آن جلب توجه مخاطبان و ارتقاء سطح کیفی فیلم‌ها است و با این کار به توسعه سینما در کشور هند کمک می‌کند و صنعت فیلم را در سطح بین المللی تقویت می کند.

در توضیحاتSSISFF که مخفف Sprouting Seed International Short Film Festival است آمده است که این جشنواره بستر منحصر به فردی برای اکتشاف و سرگرمی هنری است. این یکی از بزرگترین جشنواره‌های عمومی فیلم در جهان است که سالانه ده‌ها هزار بازدید کننده از سراسر جهان به خود جلب می‌کند. ضمن اینکه برای صنعت فیلم سازی و رسانه‌ها نیز یکی از مهمترین رویدادها در تقویم سالانه هندوستان است.

فیلم کوتاه کولر و خبر خوب کسب دیپلم افتخار و تندیس بهترین فیلم

فیلم هنوز به اکران عمومی در نیامده است و اطلاعات زیادی از فیلم نامه وجود ندارد اما آن چه که مسلم است با یک اثر عاشقانه روبرو خواهیم بود و در خلاصه‌ای کوتاه از فیلم آمده است: “از کانال کولری در یک آسایشگاه صداهایی شنیده می‌شود و…

ایمان صدیق در گفتگویی که با خبرنگار هنرآنلاین در مورد اولین ساخته و تجربه خود در نقش کارگردانی گفته است که: “ایده اصلی داستان با تخیل درباره شخصیت جوانی شروع شد که با درخواست خود در یک آسایشگاه روانی بستری می‌شود. بعدتر فکر کردم که باید درباره رابطه او و خانم مددیار موقعیتی بنویسم و آخرین روز درمان را برای داستان نهایی فیلم انتخاب کردم. همیشه ایده بیماران روانی و مواجهه شدن با آن‌ها در سینما و فیلم‌هایی که دیده‌ام برایم جذاب بود. کما اینکه در بهترین آثار دنیای درام، شخصیت‌هایی که گونه‌ای از بیماری‌های روان را دارند؛ همیشه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند و دوست‌داشتنی هستند.

او ادامه داد: بخش دیگری از فیلم مسئله صدای یکی از کاراکترهای فیلم است؛ او را نمی‌بینیم، اما صدایش را می‌شنویم. از همان بدو نوشتن فکر می‌کردم بهترین جایی که برای این صدا می‌توانم انتخاب کنم کجاست؟ بنابراین کولر همان اتاق را انتخاب کردم و آخرین تغییرات را اعمال کردم و شروع کردم به ساخت “کولر”.

او هم چنین به این نکته اشاره کرد که بعد از ساخت چند فیلم کوتاه و کسب تجربه تصمیم دارد که فیلم بلند خود را بسازد.

از نکات جالب توجه فیلم می‌توان به حضور کریستف رضاعی آهنگساز سرشناس کشورمان اشاره کرد که موسیقی فیلم بر عهده او بوده است.  نویسندگی و کارگردانی کار را خود ایمان صدیق بر عهده داشته است و از عوامل دیگر که در ساخت فیلم همکاری کرده‌اند می‌توان به محمدرضادلپاک به عنوان مشاور هنری، علی طالبی (مدیر فیلمبرداری) و حسن مهدوی (طراح صدا) اشاره کرد.

مسئولیت پخش جهانی فیلم بر عهده کمپانی اِی فیلم پرو با مدیریت علی غیاثوند است و مونا مهدی پور و سهیل داوودی و علی مهربان بازیگران فیلم را تشکیل می‌دهند.

ایمان صدیق

ایمان صدیق

ایمان صدیق فارغ‌التحصیل تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا و دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشکده سینما و تئاتر است. او در سابقه کارنامه هنری خود نویسندگی، کارگردانی و بازی در چند نمایش را دارد و از جمله فیلم‌هایی که بازی کرده است می‌توان به فیلم «عروسی مردم» ساخته مجید توکلی اشاره کرد. ابتدا فیلم «روزی دو میلیون» نام داشت که بعد به «عروسی مردم» تغییر یافت.

چرا این خبر خوب است؟

این نخستین تجربه کارگردانی ایمان صدیق در ساخت فیلم کوتاه است و کسب تندیس بهترین فیلم کوتاه و دیپلم افتخار از جشنواره بین‌المللی هندوستان می‌تواند راه را برای این فیلمساز جوان هموارتر کند و به او در مسیر هنری خود کمک کند تا در آینده با انگیزه و تلاش مضاعفی شروع به ساخت پروژه‌های خود کند.

تحلیل خبر: رضا زرگر

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی