فیلم گاو آمریکایی و خبر خوب جایزه بهترین فیلم کوتاه از جشنواره آمریکایی

11

فیلم «گاو آمریکایی» و خبر خوب جایزه بهترین فیلم کوتاه

امروز با شما هستیم تا درباره فیلم کوتاه «گاو آمریکایی» ساخته آسمان طوسی و خبر خوب کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی از جشنواره فیلم آرلینگتون آمریکا توسط این فیلم اطلاع‌رسانی کنیم.

دهمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم آرلینگتون از ۵ نوامبر آغاز شده و هم‌اکنون درحال برگزاری است. جایزه بهترین فیلم داستانی در بخش فیلم‌های کوتاه این جشنواره که به تازگی کار خود را پایان داده است، به فیلم کوتاه «گاو آمریکایی» اولین ساخته آسمان طوسی کارگردان جوان ایرانی که نماینده کشور ایران در این دوره بود، رسیده است.

جشنواره بین‌المللی فیلم آرلینگتون آمریکا

«گاو آمریکایی» و خبر خوب جایز از جشنواره فیلم آرلینگتون آمریکا

جشنواره بین‌‌المللی فیلم آرلینگتون برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ توسط آوریل رانک و آلبرتو گوزمن، با هدف بررسی، ارتقاء و افزایش آگاهی تنوع فرهنگی از دریچه فیلم و لنز دوربین، حمایت از تهیه‌کنندگان، کارگردانان و بازیگران فیلم‌های مستقل در جهان، در ایالت ماساچوست آمریگا برگزار شد.

از جذابیت‌های این جشنواره می‌توان به جلسات پرسش و پاسخ پس از نمایش فیلم‌ها و همچنین طیف متفاوت هیئت داوران این جشنواره اشاره کرد. علاوه بر فیلمسازان بزرگ و حرفه‌ای جهان، هر ساله از فیلمسازان جوان و مستعد و همچنین دانش‌آموزان مستعد در عرصه فیلمسازی برای داوری آثار شرکت‌کننده کمک گرفته می‌شود.

پیشرفت چشمگیر سطح جشنواره و استقبال ویژه از آن موجب شد تا در کمترین زمان ممکن این رویداد هنری تبدیل به یکی از مهم‌ترین و باکیفیت‌ترین جشنواره‌های فیلم در آمریکا تبدیل شود. جالب است بدانیم بسیاری از فیلم‌های منتخب جشنواره آرلینگتون آمریکا نامزد جایزه اسکار شده‌اند و این به یک اتفاق روتین تبدیل شده است.جشنواره بین‌المللی فیلم آرلینگتون آمریکا

حال که درباره اهمیت و کیفیت این جشنواره می‌دانیم باید بگوییم که امسال دهمین دوره از جشنواره فیلم آرلینگتون از ۵ نوامبر آغاز شده و تا ۱۵ ام این ماه ادامه دارد. از میان ۲۵۰۰ اثر ارسالی برای شرکت در این جشنواره، ۵۰ فیلم به مرحله داوری رسیدند و فیلم کوتاه «گاو آمریکایی» که نخستین تجربه فیلمسازی آسمان طوسی است نیز در این میان برای رقابت در بخش فیلم کوتاه این دوره پذیرفته شد و خبر خوب این است که این اثر ایرانی موفق به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره امسال شد.

داوری بخش فیلم‌های کوتاه این دوره به پایان رسیده و اکنون در مرحله داوری فیلم‌های بلند است.

و بازهم شاهد درخشش اولین اثر از یک کارگردان جوان در عرصه‌های جهانی هستیم.

آسمان طوسی با «گاو آمریکایی» می‌درخشد

فاطمه طوسی با نام هنری «آسمان» کارگردان مستقل و جوان ایرانی است که اولین تجربه فیلمسازی خود را در قالب یک فیلم کوتاه ۱۴ دقیقه‌ای تحت عنوان «گاو آمریکایی» به نمایش درآورد.

فیلم «گاو آمریکایی» درباره پسر نوجوانی است که در روستایشان که اکثر مردم از طریق دامپروری روزگار می‌گذرانند، دارای تنها گاو نر آمریکایی است. او بسیار به گاو خود وابسته است و از طریق کرایه دادنش به دیگر اهالی روستا برای نسل‌گیری کسب درآمد می‌کند.

آسمان موسوی با این فیلم کوتاه به بسیاری از جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی از جمله جشنواره بین المللی osnabrueck آلمان، جشنواره بین‌المللی Buff سوئد و جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو (iff) راه‌یافته و موفق به کسب جوایزی نیز شده است که به چند مورد از آن‌ها اشاره‌ای خواهیم داشت:فیلم کوتاه گاو آمریکایی ساخته آسمان (فاطمه) موسوی

  • جایزه بهترین فیلم در بخش زیر ۳۵ سال جشنواره بین‌المللی زنان Sugardi altrove میلان ایتالیا
  • جایزه بهترین فیلم جشنواره‌ داکا (Dhuka) کشور بنگلادش
  • لوح تقدیر جشنواره بین‌المللی fifak تونس
  • لوح تقدیر جشنواره منطقه‌ای خلیج فارس
  • تندیس انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا)
  • تندیس بهترین کارگردانی جشنواره وارش

و امروز فیلم کوتاه «گاو آمریکایی» در جشنواره فیلم آرلینگتون آمریکا در بین ۵۰ فیلم برگزیده برای بخش داوری انتخاب می‌شود و خبر خوب کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی این دوره را برایمان به همراه می‌آورد.

چرا این خبر خوب است؟

قطعاً همه ما حامی هنرمندان مستعد و جوان کشورمان هستیم و پیشرفت آن‌ها در عرصه‌های جهانی موجب تزریق حال خوب به ما می‌شود. درخشش اولین تجربه فیلمسازی این بانوی جوان ایرانی ما را واداشت تا به معرفی او و اثرش به شما عزیزان علاقمند شویم تا بازهم یک فیلم خوب ایرانی را به همراهانمان در گودنیوز معرفی کنیم.

با آرزوی موفقیت بیشتر در تجربه‌های آتی این هنرمند کشورمان، از شما عزیزان بابت همراهیمان تا انتهای خبر خوب امروز سپاس‌گذاریم.

خبرهای خوب درباره فیلم کوتاه و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی