فیلم گورکن و خبر خوب جایزه از جشنواره فیلم آستین آمریکا

7

فیلم سینمایی «گورکن» و خبر خوب از جشنواره فیلم آمریکایی

گروه خبر گودنیوز اولین روز هفته را با فیلم سینمایی «گورکن» ساخته کاظم ملایی و خبر خوب کسب جایزه بهترین فیلم داستانی از جشنواره فیلم آستین آمریکا توسط این فیلم آغاز می‌کند.

بیست و هفتمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم آستین اخیراً در تاریخ ۲۲ تا ۲۹ ماه اکتبر در کشور آمریکا برگزار شده است. در میان تمامی برندگان جوایز این دوره در بخش‌های مختلف، جایزه بهترین فیلم داستانی به فیلم سینمایی «گورکن» از ساخته‌های کاظم ملایی کارگردان جوان کشورمان رسید.

درباره جشنواره فیلم آستین و فیلم ایرانی برنده جایزه این جشنواره چقدر می‌دانید؟

فیلم «گورکن» و خبر خوب جایزه جشنواره فیلمنامه‌نویسان آمریکا

جشنواره بین‌المللی فیلم آستین برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ در ایالت تگزاس کشور آمریکا برگزار شد.

از مهم‌ترین اهداف این جشنواره می‌توان به تلاش برای پیشبرد هنر و صنعت قصه‌گویی با الهام بخشیدن و حمایت از کار تمامی فعالان عرصه فیلمسازی به‌خصوص نویسندگان اشاره کرد. این جشنواره اولین جشنواره‌ای است که به نقش نویسنده در صنعت سینما و تلویزیون و همچنین حقوق این قشر توجه خاص و ویژه‌ای دارد.جشنواره فیلم آستین

به همین منظور هرساله در طول برگزاری جشنواره فیلم آستین، کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی در زمینه فیلمسازی نیز برپا می‌شود که علاوه بر اشتراک تجربه‌های بزرگترین فیلمنامه‌نویسان جهان، فرصتی برای تعامل میان نویسندگان مستعد و خلاق فیلمنامه و فیلمسازان بزرگ جهان نیز به‌وجود می‌آورد.

همه موارد گفته شده موجب دادن القاب «جشنواره فیلمنامه‌نویسان» و «گردهمایی فیلمنامه‌نویسان سینما» به این جشنواره فیلم شده است.

امسال هم بیست وهفتمین دوره از جشنواره فیلم آستین از ۲۲ تا ۲۹ ماه اکتبر برگزار شد. کاظم ملایی کارگردان ایرانی نیز با فیلم سینمایی «گورکن» در این جشنواره شرکت کرد و خبر خوب کسب جایزه بهترین فیلم داستانی این دوره را برایمان به ارمغان آورد.

آیا شما هم به افزایش روزافزون جوایز بین‌المللی فیلم‌های ایرانی دقت کردید؟

کاظم ملایی با «گورکن» می‌درخشد

کاظم ملایی نویسنده، تدوین‌گر و کارگردان جوان ایرانی دانش‌آموخته رشته کارگردانی سینما از دانشگاه سوره تهران و عضو سابق هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) است.

این هنرمند کشورمان را با آثاری چون «از بازی تا …»، «تل»، «در کوچه باد می‌آید»، «اکبر تو رو خدا پیش از من نمیر!»،‌ «کارمن فونبره»، «لطفاً از خط قرمز فاصله بگیرید»، «منها»، «دیلیت» و «کوپال» می‌شناسیم.

شاخص‌ترین اثر کاظم ملایی فیلم سینمایی «کوپال» است که اولین تجربه کار بلند او نیز است. او برای این اثر از جشنواره‌هایی چون براشوف کانادا، بوگوتای کلمبیا، برکلی آمریکا، همیلتون کانادا، ویاوگای آمریکا، فیکمای مکزیک، مونترال کانادا، هانتینگتون بیچ آمریکا و هنرهای زیبای آمریکا، جایزه بهترین فیلم سینمایی را به دست آورد.

آخرین اثر او فیلم سینمایی «گورکن» درباره زنی به نام سوده است که در ۴۰ سالگی و در آستانه ازدواج دومش با اتفاقی عجیب و چالشی بزرگ در زندگی خود مواجه می‌شود.فیلم سینمایی گورکن ساخته کاظم ملایی

فیلم «گورکن» که پیش از این نامزد ۶ جایزه بین‌المللی و برنده جایزه بهترین فیلم داستانی از جشنواره فیلم بانکوک شده است، نماینده کشورمان در جشنواره فیلم آستین آمریکا بود و خبر خوب اهدای جایزه بهترین فیلم داستانی بیست و هفتمین دوره این جشنواره را نیز اخیراً برایمان بدست آورده است.

چرا این خبر خوب است؟

خبر کسب جوایز بین‌المللی توسط فیلم‌های ایرانی قطعاً می‌تواند برای لحظاتی موجبات خوشحالی ما را فراهم آورد. اما هدف گروه خبر گودنیوز از پرداختن به آن شناخت هنرمندان مستعد کشورمان و همچنین معرفی آثار خوب آنان به مخاطبان خود است.

از شما عزیزان بابت همراهیمان تا انتهای خبر سپاس‌گذاریم.

خبرهای خوب درباره سینما و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

فیلم گورکن و خبر خوب جایزه از جشنواره فیلم آستین آمریکا
5 (100%) 1 vote