مهدی قائدی و خبر خوب کسب عنوان بهترین بازیکن لیگ قهرمانان آسیا

5

مهدی قائدی و خبر خوب کسب عنوان بهترین بازیکن هفته آخر لیگ قهرمانان آسیا

امروز با شما هستیم با مهدی قائدی بازیکن مهاجم تیم استقلال و خبر خوب انتخاب او به عنوان بهترین بازیکن هفته آخر لیگ قهرمانان آسیا.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) فهرست بهترین بازیکنان هفته آخر لیگ قهرمانان آسیا را منتشر کرد. در این لیست نام مهدی قائدی بازیکن تیم استقلال، سجاد شهباززاده از سپاهان و احسان پهلوان بازیکن میانی تیم پرسپولیس در سه رده اول به چشم میخورد. مهدی قائدی با عملکرد خوب خود در مقابل تیم الاهلی عربستان، با کسب امتیاز ۸.۶ در رتبه اول قرار گرفت و موفق به کسب عنوان بهترین بازیکن هفته آخر لیگ قهرمانان آسیا شد.

لیگ قهرمانان آسیا

مهدی قائدی و خبر خوب از لیگ قهرمانان آسیا

مهدی قائدی بازیکن ۲۱ ساله ایرانی تیم باشگاهی استقلال است که فوتبال را از تیم باشگاهی ایرانجوان بوشهر اغاز کرد، در اولین فصل بازی خود در این تیم موفق به زدن ۱۰ گل برای این تیم شد و عنوان لیگ یک را در سال ۹۶ کسب کرد.

پس از این درخشش تیم استقلال تصمیم به جذب این بازیکن گرفت و در تیر ماه سال ۹۶ قراردادی ۵ ساله را با مهدی قائدی امضا کرد. او اولی بازی خود برای استقلال را در مقابل تیم استقلال خوزستان انجام داد و حرکات تکنیکی و حرفه‌ایش موجب شد تا طرفداران به او لقب باشوی کوچک را بدهند.

او در بازی‌های لیگ برتر، جام حذفی و بازی‌های آسیایی که برای تیم استقلال انجام داده بالغ بر ۲۰ گل و بیش از ۱۸ پاس گل را در کارنامه خود ثبت کرده است.مهدی قائدی

اولین تجربه مهدی قائدی در تیم ملی نیز به حضور وی در تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران برای شرکت در جام جهانی ۲۰۱۷ بازمی‌گردد. او در این بازی‌ها مقابل زامبیا و پرتغال به میدان رفت.

و حالا این بازیکن تیم استقلال با بازی درخشان خود مقابل تیم الاهلی عربستان در هفته آخر لیگ قهرمانان آسیا موفق به کسب عنوان برترین بازیکن هفته شد. تیم استقلال با پیروزی ۳ بر صفر مقابل این تیم به مرحله حذفی صعود کرد. مهدی قائدی علاوه بر به ثمر رساندن اولین گل برای استقلال دو پاس گل نیز در این بازی داشت که همه این موارد امتیاز ۸.۶ را برای وی به ارمغان آوردند و عنوان بهترین بازیکن هفته آخر لیگ به وی تعلق گرفت.

دو بازیکن ایرانی دیگر نیز در لیست بهترین بازیکنان لیگ در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. سجاد شهباززاده مهاجم تیم سپاهان با امتیاز ۷.۷ رتبه دوم و احسان پهلوان بازیکن میانی تیم پرسپولیس هم با امتیاز ۷.۷ در رتبه سوم هستند.

مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا برای ایران

دو تیم پرسپولیس و استقلال موفق شدند به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند. برنامه بازی‌های این دو تیم به این‌صورت خواهد بود:مهدی قائدی

  • شنبه ۵ مهر: استقلال ایران- پاختاکور ازبکستان، ساعت ۹:۱۵ شب
  • یکشنبه ۶ مهر: پرسپولیس ایران- السد قطر، ساعت ۵:۱۰ عصر

درصورتی‌که ذو تیم استقلال و پرسپولیس مقابل حریفان خود پیروز شوند، در مرحله نیمه‌نهایی مقابل هم قرار خواهند گرفت، ما در گونیوز امیدوار به صعود این دو تیم کشورمان و به انتظار مصاف جذاب آن‌ها در لیگ قهرمانان آسیا نشسته‌ایم، شما چطور؟

 

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی