موزه CICA و خبر خوب نمایش آثار ایرانی در نمایشگاه اخیر این مجموعه

6

موزه CICA و خبر خوب نمایش آثار هنرمندان ایرانی

امروز با شما هستیم با موزه CICA در کره جنوبی و خبر خوب نمایش ۶ اثر سحر علیزاده ، میترا اصغری، گلنار قاسمی، مریم کباری، ملینا متاجی و نرگس سلیمان‌زاده از نقاشان و مجسمه‌سازان ایرانی در آخرین نمایشگاه این موزه تحت عنوان «فرم ۲۰۲۰» (Form 2020) که به تازگی به پایان رسیده است.

موزه CICA در کره جنوبی اخیرا نمایشگاهی تحت عنوان «فرم ۲۰۲۰» (Form 2020)  برگزار کرد که از ۲۸ اکتبر تا ۱۵ نوامبر سال جاری ادامه داشت. در این نمایشگاه مجموعه‌ای از آثار نقاشی و مجسمه‌سازی‌های ۲۸ هنرمند بزرگ از سراسر جهان به نمایش گذاشته شد که سحر علیزاده (سحر محمدعلیزاده)، میترا اصغری، گلنار قاسمی، مریم کباری، ملینا متاجی و نرگس سلیمان‌زاده ۶ هنرمند ایرانی نیز جزئی از آنها بودند.

موزه CICA و خبر خوب نمایش آثار ایرانی در نمایشگاه «فرم ۲۰۲۰»نمایشگاه فرم ۲۰۲۰ در موزه CICA

موزه CICA زیرمجموعه انستیتو هنرهای معاصر CICA است که توسط یک هنرمند مجسمه‌ساز کره‌ای در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده و یک فضای فرهنگی برای پرورش هنرمندان تجربی، با تقویت قرت خلاقیت آنها و ایجاد تعامل میان این قشر است.

درباره موزه CICA و خبرهای خوب هنرمندان ایرانی در این مجموعه در وج‌ورد بخوانید.

نمایشگاه «فرم ۲۰۲۰» که که اخیرا در موزه CICA برگزار شد، مجموعه‌ای از آثار ۲۸ نقاش و مجسمه‌ مجسمه‌ساز از بزرگ از سراسر جهان است، به‌طور کلی آثاری که دید متفاوت و سورئال هنرمند را به مخاطب القا می‌کنند را در بر می‌گیرید و خبر خوب برای ما این است که آثار ۶ هنرمند کشورمان در این مجموعه جا دارند.

گروه خبری گودنیوز به شرح کوتاهی درباره آثار هنرمندان کشورمان در این نمایشگاه برای شما عزیزان پرداخته است.

سحر علیزادهاثر سحر علیزاده در نمایشگاه فرم ۲۰۲۰ موزه CICA

سحر محمدعلیزاده (سحر علیزاده) هنرمند نقاش ایرانی دارای لیسانس معماری داخلی است که فعالیت هنری خود را از سال ۲۰۱۷ شروع کرده و نمایشگاه‌های گروهی بسیار و ۲ نمایشگاه فردی داشته است. خبر خوب درباره او این است که علیزاده نخستین هنرمند کشورمان است که در نمایشگاه «فرم ۲۰۲۰» موزه CICA جزو هنرمندان بوده و نقاشی بدون عنوان از وی که در سال ۲۰۱۸ آن را خلق کرده است در این نمایشگاه نمایش داده شده است.

سحر علیزاده درباره اثر خود می‌گوید:

«هیچ چیز آن‌طور که به نظر می‌رسد نیست، زندگی ما پر از جابجایی و پوچی است در حالیکه شاید اینطور به‌نظر نرسد. من با هنر خود سعی می‌کنم آن را از طریق سایه‌ها و شکل‌های ناشناخته انسانی بیان کنم.»

موزه CICA و خبر خوب از برنده جایزه جوان مستعد ایرانی 

نرگس سلیمان‌زاده نقاش بزرگ ایرانی است که آثار او در آمریکا، کانادا ، امارات ، ایران و بسیاری از کشورهای اروپایی مورد استقبال هنردوستان جهانی قرار گرفته و به فروش می‌رسند. او برنده جایزه جوان مستعد ایرانی نیز شده است.

درباره خبر خوب حضور او در نمایشگاه «فرم ۲۰۲۰» موزه CICA در کره جنوب باید بگوییم که اثر «ما هستیم» از وی که در سال ۲۰۱۸ کشیده شده است در این نمایشگاه دومین نماینده کشورمان بود.

به‌طور خلاصه توضیحات او درباره این اثر بدین شرح است: «تمرکز بر حوادث روزمره زندگی که در میان آنها زندگی می‌کنم برای من مهم است و مرا تحت تأثیر قرار می‌دهد و نسبت به آنها واکنش عاطفی و ذهنی نشان می‌دهم. در آثار هنری من حوادث و موقعیت‌های مختلف با هم ترکیب شده و وحدت بی‌نظیری را ایجاد می‌کنند، بدون اینکه ویژگی‌های خاص خود را از دست بدهند. موضوعات نقاشی من شامل عناصر عادی و معمولی زندگی هستند که قابل توجه نیستند به‌طوری که ورود آنها به دنیای هنر باورنکردنی به نظر می‌رسد. در نقاشی‌های من همه عناصر خودجوش و نامنظم با هم مخلوط شده و احساسات را شکل می‌دهند و گاهی اوقات با تبدیل نشانه‌ها و دستیابی به فرم عاطفی و شخصی، تغییرات عظیمی را در این علائم ایجاد می‌کنند. پرهیز از جزئیات به من کمک می‌کند تا مسائل اصلی خود را بیان کنم و در عین حال من را قادر می‌سازد تا با استفاده از تمرکز خلاقانه، پارادوکس‌های مختلف را در برخی از بخش‌های کارهایم اجرا کنم. بیشتر نقاشی‌های من عمداً بازتاب هجوآمیز و کنایه آمیز را به نمایش می‌گذارند.»

اثر نرگس سلیمان‎‌زاده در نمایشگاه فرم ۲۰۲۰ موزه CICA

اما این دو هنرمند کشورمان تنها نمایندگان ایران در موزه CICA نبودند

نمایشگاه «فرم ۲۰۲۰» موزه CICA در کره جنوبی به اینجا ختم نمی‌شود و همچنان خبر خوب حضور ۴ هنرمند کشورمان را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

  • میترا اصغری: میترا اصغری هنرمند نقاش کشورمان و دارای مدرک لیسانس روانشناسی و لیسانس هنر است که تاکنون در چند نمایشگاه گروهی در امارات، ایران و کره جنوبی شرکت کرده است. او درباره اثر بدون عنوان خود که با آن در نمایشگاه «فرم ۲۰۲۰» شرکت کرده است می‌گوید: «اثر من بیشتر بر اساس سبک واقعی و سورئال است. من در آثار خود به دنبال ویژگی‌هایی مانند عشق، مهربانی، امید، آزادی، ارزش‌های زن و زیبایی هستم. موضوع اصلی آثار من عشق است و فکر می‌کنم عشق در واقع اعتقاد به احساس عمیق، نرم و شدید است که با صلح و انسانیت هم‌سو باشد.»موزه CICA
  • گلنار قاسمی: گلنار قاسمی هنرمند مجسمه‌ساز ایرانی که این هنر را از زمان مدرسه آغاز کرده و پس از فارغ‌التحصیلی در رشته مهندسی نساجی از دانشگاه پلی تکنیک تهران آن را به‌صورت کاملا حرفه‌ای ادامه داد. آثار وی در در ایران و کشورهای اروپایی به نمایش درآمده‌اند. او علاوه بر فعالیت در زمینه‌های هنری، محقق و نویسنده نیز است، مقالات او معمولا در مجله Shadows چاپ می‌رسند و کتاب «درون نامرئی» نیز نوشته او است. قاسمی که با مجموعه مجسمه‌ای به نام «درون نامرئی» در نمایشگاه اخیر موزه CICA شرکت کرده است درباره این اثر می‌گوید: «در دنیای امروز، مردم با خود بیگانه هستند. «نامرئی» یعنی مردم خودشان را نمی‌شناسند. افراد از درون خود جدا شده‌اند و نمی‌دانند چه کسانی هستند. تعریف افراد وابسته رابطه آنها با دنیای خارج است. شغل، خانه، ثروت، موقعیت اجتماعی و اقتصادی آنها. هیچ کس واقعاً نمی‌تواند درباره هویت دیگری بداند، وقتی افراد حتی با خودشان بیگانه هستند.
  • مریم کباری: مریم کباری که از معماران معروف کشورمان نیز است از سنین بسیار کم هنر نقاشی را آغاز کرده و تا به امروز آثارش در نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی بسیاری به نمایش درآمده است. او با اثری بدون عنوان در نمایشگاه موضوع خبر خوب امروزمان شرکت کرده و درباره اثر خود اینگونه توضیح می‌دهد: «نگاه به طبیعت و احساس آرامشی که در پس آن نهفته اساس نقاشی‌های من است. انسان به عنوان بخشی از طبیعت با جستجوی آن وجود خود را می‌یابد و سرانجام با آن هماهنگ می‌شود. من از بازی با رنگ‌ها، تاریکی و روشنایی، روش‌های نمایش طبیعت و تغییرات آن به روشی انتزاعی برای تصویر کردن آنچه از طبیعت و جهان مادی می‌‌بینم و احساس می‌کنم، استفاده می‌کنم.»اثر هنرمندان ایرانی در نمایشگاه فرم ۲۰۲۰ موزه CICA
  • ملینا متاجی: ملینا متاجی نقاش ایرانی دارای مدرک کارشناسی ارشد در هنرهای زیبا و گواهینامه‌های حرفه‌ای مد و طراحی داخلی ساکن انگلیس است. خاطرات و تجربیات زندگی خود را به طور انتزاعی در نقاشی‌های خود به کار می برد و از سال ۲۰۱۱ هنر خود را در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بین‌المللی به نمایش می‌گذارد. متاجی با اثر «با من از عشق بگو» در نمایشگاه «فرم ۲۰۲۰» شرکت داشت.

چرا این خبر خوب است؟موزه CICA

نمایش آثار هنرمندان خوب کشورمان در نمایشگاه‌های بزرگ و معتبر بین‌المللی چون نمایشگاه «فرم ۲۰۲۰» موزه CICA در کره جنوبی نتیجه عملکرد بسیار خوب و شایستگی بالای آنها در دنیای هنر است. ما نیز با اشتراک این خبر با شما مخاطبان گرامی گودنیوز سعی در آشنایی مردم کشورمان با این هنرمندان ارزشمند کشورمان داریم.

امیدواریم به‌زودی شاهد خبرهای خوب بیشتر درباره حضور هنرمندان کشورمان در عرصه‌های بین‌المللی باشیم.

از شما عزیزان بابت همراهیمان تا انتهای خبر سپاس‌گزاریم.

خبرهای خوب ما درباره هنر و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی