هنرهای تجسمی و خبر خوب جشنواره‌ای برای کودکان و نوجوانان

5

جشنواره هنرهای تجسمی و خبر خوب برگزاری اولین دوره

گروه خبری گودنیوز آخر هفته خود را به بررسی جشنواره ملی هنرهای تجسمی کودکان و نوجوانان و خبر خوب برگزاری اولین دوره این مسابقه با موضوع «خانه دوست داشتنی من» توسط سازمان نظام مهندسی استان گیلان اختصاص داده است.

سازمان نظام مهندسی استان گیلان اقدام به برگزاری مسابقه‌ای تحت عنوان جشنواره ملی هنرهای تجسمی کودکان و نوجوانان گرفته است و در فراخوان آن از گروه سنی ۷ تا ۱۲ سال دعوت به عمل آورده تا در رشته‌های نقاشی، تصویرسازی، کلاژ، خوشنویسی و حجم سازی تا با ارسال آثار خود برای شرکت در اولین دوره این جشنواره اقدام کنند.

جشنواره ملی هنرهای تجسمی کودکان و نوجوانان با موضوع «خانه دوست داشتنی من»

جشنواره هنرهای تجسمی و خبر خوب مسابقه‌ای در روزهای کرونایی

همان‌طور که پیش از این خبر برگزاری جشنواره‌ها، مسابقات، گالری‌ها، و حتی اکران فیلم و اجرای کنسرت‌های آنلاین و بدون نیاز به حضور فیزیکی را به اطلاع شما عزیزان رسانده‌ایم، این‌بار سازمان نظام مهندسی استان گیلان برای سرگرمی کودکان و نوجوانان ایرانی در روزهای کرونایی تدبیری اندیشیده است.

اولین جشنواره ملی هنرهای تجسمی کودکان و نوجوانان در رشته‌های نقاشی، تصویرسازی، کلاژ، خوشنویسی و حجم سازی که خبر خوب برگزاری مسابقه‌ای برای گروه سنی ۷ تا ۱۲ سال سراسر ایران است، آغاز شده و هم‌اکنون در مرحله ارسال آثار است.

در متن فراخوان این جشنواره آمده است:جشنواره ملی هنرهای تجسمی کودکان و نوجوانان با موضوع «خانه دوست داشتنی من» توسط سازمان نظام مهندسی استان گیلان

«تجربه کرونا و قرنطینگی در خانه، اهمیت فضای خانه و تاثیر آن بر خلق و خوی افراد و تعاملات ساکنان با هم لزوم توجه به کیفیت فضای خانه را بیش از پیش مشخص ساخت. از آنجایی که کیفیت مطلوب خانه در سلامت جسمی و روحی افراد تاثیر مستقیم دارد، سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان بر آن شد تا با برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی «خانه دوست داشتنی من» مشارکت کودکان و نوجوانان را به کارگیرد و از دریچه نگاه آنان به فضای خانه بنگرد.

این جشنواره برای اولین بار در سطح ملی و در بین سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها برگزار می‌شود. هدف این جشنواره ایجاد بستر مناسب برای شناخت و رشد استعدادهای نهفته کودکان و نوجوانان، پرورش خلاقیت آنان در دوران شیوع کرونا در کشور و آماده‌سازی بستر مناسب برای تبادل تجربه‌های آنان از مفهوم خانه مناسب و همچنین ایجاد انگیزه و مسئولیت نسبت به ارزش و اهمیت جایگاه کودک و نوجوان در طراحی فضاهای خانه است که در مجموع با هدف و دورنمای ارتقای کیفی و همچنین رضایتمندی، آسایش، دوام و بقای خانه و خانواده بوده که نهایتاً پایه‌ای برای نقد، بررسی و شناخت هرچه بیشتر اصول حاکم بر معماری در ساخت مسکن خواهد شد.»

قوانین، شرایط و زمان نهایی برای شرکت در مسابقه

به چند مورد از مهم‌ترین قوانین و شرایطی که لازم است برای شرکت در این جشنواره بدانیم اشاره‌ای خواهیم داشت:

  • برای ارسال آثار نیاز به حضور در محل نیست و شما می‌توانید آثار خود را به‌صورت فایل در لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
  • ارسال تصویر از کارت ملی یا شناسنامه به همراه اثر الزامی است.
  •  پر نمودن فرم ثبت نام توسط داوطلبان به منزله پذیرش آیین‌نامه درج شده در سایت سازمان توسط والدین و خود آنان است.
  • اثر ارسالی به هیچ وجه نباید تا خورده، قاب شده و یا دارای امضا بر روی اثر باشد.

ناگفته نماند که آثار برگزیده این جشنواره علاوه بر دریافت جایزه ۱ میلیون تومانی، در فضای مجازی به نمایش گذاشته خواهد شد و در قالب کتاب به صورت نمادین به فروش خواهد رسید.جشنواره ملی هنرهای تجسمی کودکان و نوجوانان با موضوع «خانه دوست داشتنی من»

علاقمندان برای کسب اطلاع از جزئیات بیشتر، خواندن متن کامل فراخوان و همچنین دریافت فرم ثبت نام می‌توانن به وب‌سایت رسمی سازمان نظام مهندسی استان گیلان مراجعه کنند.

جشنواره ملی هنرهای تجسمی کودکان و نوجوانان از در نیمه دوم آذر ماه سال جاری بررسی آثار ارسالی را آغاز خواهد کرد و خبر خوب این است که شما برای شرکت در این مسابقه فرصت بسیاری دارد و می‌توانید تا ۱۶ آذر برای ارسال آثار اقدام کنید.

نشانی دبیرخانه جشنواره رشت، بلوار شهید انصاری، روبروی سه راه دیلمان، سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان کدپستی ۶۳۱۱۱-۴۱۷۸۷ روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان است. همچنین می‌توانید برای دریافت پاسخ سوالات احتمالی خود را با تماس با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۷۶۵۲۰۳ دریافت کنید.

چرا این خبر خوب است؟

برگزاری این سبک جشنواره‌ها و مسابقات برای کودکان و نوجوانان علاوه بر اینکه موجبات سرگرمی آنان در روزهای کرونا که امکان خروج از خانه برای آن‌ها میسر نیست را فراهم می‌کند، فرصت خوبی برای شناخت بیشتر آن‌ها درباره هنرها و مشاغل مختلف و همچنین کشف و پررش استعدادهای آن‌ها است.

پس بهتر است به آنها برای شرکت در چنین رویدادهایی کمک کنیم، شاید همین فرصت‌ها زمینه‌ای برای ساخت آینده آنها باشد.

از شما عزیزان بابت همراهیمان تا انتهای خبر سپاس‌گزاریم.

جشنواره ملی هنرهای تجسمی کودکان و نوجوانان با موضوع «خانه دوست داشتنی من»

خبرهای خوب درباره هنر و یادداشت‌های ما در این حوزه را بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی