پرسپولیس و خبر خوب از فینال آسیا تا جام باشگاه‌های جهان ۲۰۲۱

13

تیم پرسپولیس و خبر خوب رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا

امروز آمدیم تا با شما از موفقیت‌های اخیر تیم پرسپولیس و خبر خوب صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ و همچنین صعود به جمع ۲۴ تیم جام باشگاه‌های جهان ۲۰۲۱ برای شما همراهان بگوییم.

لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب آسیا که به دلیل شیوع بیماری کرونا از بهمن ماه ۹۸ متوقف شد و ۲۴ شهریور ماه ۹۹ روند برگزار خود را آغاز کرد، رقابت‌ها در گروه‌های A, B, C و D برگزار شدند و تیم پرسپولیس با از گروه C به مراحل بالاتر صعود کرد و با پیروزی‌های متعدد مقابل حریفان خود موفق شد به فینال لیگ قهرمانان اسیا صعود کند. بنا به قوانین جدید فدراسیون بین‌المللی فوتبال، این تیم موفق به کسب مجوز حضور در جام باشگاه‌های جهان ۲۰۲۱ نیز شده است.

پرسپولیس و خبر خوب از لیگ قهرمانان آسیا

لیگ قهرمانان آسیا یک رقابت سالانه فوتبال باشگاهی است که از سال ۱۹۶۷ زیر نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می‌شود.لیگ قهرمانان آسیا

در ابتدا تمام تیم‌های راه یافته به این مسابقات طی یک قرعه‌کشی گروه‌بندی شده و مسابقات آغاز می‌شد. اما از سال ۲۰۰۹ شکل برگزاری لیگ تغییر یافت و در دو منطقه شرق و غرب آسیا برگزار شد. به این‌صورت که در هر منطقه ۱۶ تیم در ۴ گروه ۴ تیمی به‌طور رفت و برگشت باهم به رقابت می‌پردازند و دو تیم با بیشترین امتیاز از هر گروه به یک هشتم نهایی صعود می‌کنند.

بازی‌های یک هشتم نهایی نیز یبه‌صورت رفت و برگشت انجام می‌شود و از هر گروه دو تیم به یک چهارم نهایی رسیده و از این مرحله به بعد بازی‌‌ها به٬صورت حذفی تا فینال برگزار می‌شوند.

در طی سالیان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا از طرف کشور ایران هم نمایندگانی شرگت داشته اند و چند قهرمانی و نایب قهرمانی را از آن خود کرده‌اند:

  • سپاهان: ۱ قهرمانی
  • ذوب آهن: ۱ نایب قهرمانی
  • استقلال: ۲ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی
  • پاس: ۱ قهرمانی
  • پرسپولیس: ۱ نایب قهرمانی

اما امسال نماینده کشورمان پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا خوش درخشید و خبر خوب صعود به فینال این دوره را برایمان به ارمغان آورد.

خبرهای خوب دیگر ایران در لیگ قهرمانان آسیا را در وج‌ورد بخوانید.

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰

لیگ قهرمانان غرب امسال با ۴ نماینده از ایران، در کشور قطر و در تاریخ ۲۱ بهمن ۹۸ اغاز شد، اما با شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان این مسابقات به حالت تعلیق درآمدند.

۲۴ شهریور ماه ۹۹ روند برگزاری مسابقات ادامه یافت و از میان تیم‌های پرسپولیس، استقلال، شهرخودرو و سپاهان که نمایندگان کشورمان در این دوره بودند، دو تیم استقلال و پرسپولیس به مرحله یک هشتم صعود کردند.

متاسفانه تیم استقلال در بازی خود مقابل تیم پاختاکور ازبکستان با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد و ار دور مسابقات حذف شد.

تیم پرسپولیس در یک هشتم نهایی موفق به برد یک بر صفر مقابل حریف خود، تیم السد قطر شد و در یک چهارم نهایی مقابل تیم پاختاکور ازبکستان با برد ۲ بر صفر موفق به صود به نیمه نهایی شد.

تیم پرسپولیس در بازی خود مقابل تیم النصر عربستان در نیمه‌نهایی با یک چالش بزرگ مواجه شد و آن محروم شدن عیسی آل کثیر، یکی از بهترین بازیکنان این تیم بود. مسئولین  AFC این بازیکن را برای مدت ۶ ماه، به اتهامی نژادپرستانه که به هیچ‌وجه به او وارد نیست، در رابطه با حرکت شادی پس از گلش، از حضور در میادین محروم کردند.پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰

این خبر دو ساعت قبل از شروع بازی نیمه‌نهایی قطعی شد، اما نتوانست مانع حضور قدرتمند تیم پرسپولیس در بازی شود. ابتدا تیم النصر در دقیقه ۳۶ یک گل را وارد دروازه پرسپولیس کرد و مهدی عبدی بازیکن جایگزین عیسی آل کثیر موفق شد در دقیقه ۴۲ اولین گل را برای پرسپولیس به ثمر برساند.

بازی تا قیق ۹۰ با نتیجه ۱-۱ ادامه داشت و کار به بازی در وقت اضافه رسید. در دقیقه ۳ وقت‌های اضافه، احسان پهلوان که در دقیقه ۸۴ یک کارت زرد گرفته بود، با انجام خطایی دیگر کارت زرد دوم و در نهایت کارت قرمز را از داور مسابقه دریافت کرده و از بازی اخراج شد. با این حال بازیکنان پرسپولیس وقت‌های اضافه را نیز به نتیجه مساوی گذراندن و کار به ضربات پنالتی کشید.

۳ پنالتی اول هر سه تیم گل شد و همچنان به‌صورت برابر پیش رفتند. اما در ضربه چهارم تیم النصر عربستان، حامد لک دروازه‌بان تیم پرسپولیس موفق به مهار ضربه شد و در نهایت ضربه پنجم ایران که توسط علی شجاعی ورد دروازه النصر عربستان شد موجب پیروزی تیم پرسپولیس ایران و خبر خوب صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا شد.

پرسپولیس و خبر خوب فرصتی برای درخشش

با توجه به اینکه ادامه روند مسابقات لیگ قهرمانان شرق آسیا هنوز آغاز نشده است و از ۱ آذر ۹۹ از سر گرفته می‌شود و با زمان‌بندی صورت گرفته از طرف AFC تیم پرسپولیس بیش از ۲ ماه تا روز فینال لیگ قهرمانان آسیا زمان دارد.

روز تعیین شده برای فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰، روز ۲۹ آذر ۹۹ است.

فاصله زمانی تا این تاریخ برای تیم پرسپولیس فرصت بسیار خوبی است تا از نظر فنی بازیکنان خود را به‌خوبی آماده کرده و همچنین به آنالیز تیم‌های شرق آسیا نیز بپردازد و در روز فینال بسیار درخشان ظاهر و خبر خوب قهرمانی این دوره از مسابقات را برایمان بیاورد.

آیا خبر خوب دیگری برای پرسپولیس در راه است؟

اما خبر خوب بعدی پرسپولیس که در حاله‌ای از ابهام است و دو روایت برای آن وجود دارد، این است که تیم پرسپولیس به‌عنوان یکی از نماینده‌های آسیا به جام باشگاه‌های جهان صعود کرده است.

درباره اولین تیم که قطعا از طرف آسیا به جام باشگاه‌های جهان صعود خواهد کرد، همگی می‌دانیم. تیم السد قطر که فهرمان قطر است به دلیل میزبانی این مسابقات توسط کشور قطر، اولین نماینده آسیا در این جام خواهد بود.

اما دو روایت برای پرسپولیس وجود دارد:پرسپولیس در جام باشگاه‌های جهان

روایت اول که همگی ما می‌دانیم این است که تیم قهرمان لیگ باشگاه‌های آسیا موفق به صعود به جام باشگاه‌های جهان می‌شود که این موضوع هنوز مشخص نیست و پرسپولیس درصورت قهرمانی دیگر نماینده آسیا خواهد بود.

اما روایت دوم می‌گوید نتیجه حاصل از لیگ قهرمانان آسیا برای جام باشگاه‌های جهان ۲۰۲۰ نتیجه خواهد داشت، اما خبر صعود این تیم به جام باشگاه‌های جهان ۲۰۲۱ قطعی شده است. دلیل آن هم اینگونه بیان شده که از دوره بعدی جام باشگاه‌های جهان، به دو تیم فینالیست لیگ قهرمانان آسیا سهمیه تعلق خواهد گرفت. تیم‌های بازنده در مرحله نیمه‌نهایی هم با یکدیگر بازی می‌کنند تا برنده آنها به مصاف نماینده اقیانوسیه برود و برای سومین سهمیه ممکن قاره آسیا بجنگد.

شما فکر می‌کنید روایت دوم حقیقت دارد؟

چرا این خبر خوب است؟

قهرمانی تیم نماینده کشورمان در آسیا قطعا تنها قهرمانی یک تیم باشگاهی نیست و به منزله درخشش فوتبال ایران است.

امیدواریم تیم پرسپولیس به‌خوبی در میدان مسابقه حاضر شده و خبر خوب قهرمانی آسیا را با خود به‌همراه بیاورد.

خبرهای خوب درباره فوتبال و یادداشت‌های ما در این حوزه را بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

پرسپولیس و خبر خوب از فینال آسیا تا جام باشگاه‌های جهان ۲۰۲۱
5 (100%) 1 vote