گرگم و گله می‌برم و خبر خوب جایزه بهترین فیلم از جشنواره ترکیه‌ای

11

«گرگم و گله می‌برم» و خبر خوب جایزه‌ای دیگر از ترکیه

امروز درباره انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» ساخته امیرهوشنگ معین و خبر خوب کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره بین‌المللی انیمیشن کان‌لندیران‌لار ترکیه را به ‌شما عزیزان اطلاع‌رسانی‌خواهیم کرد.

هشتمین دوره از جشنواره بین‌المللی انیمیشن کان‌لندیران‌لار (Canlandiranlar) از ۲۵ تا ۲۷ اکتبر سال جاری در کشور ترکیه برگزار شد. از میان تمامی شرکت‌کنندگان این دوره جایزه بهترین فیلم این رویداد هنری به انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» از ساخته‌های امیرهوشنگ معین اهدا شد. این فیلم ایرانی اخیراً در بسیاری از جشنواره‌های بین‌المللی درخشیده‌ است.

انیمیشن گرگم و گله می‌برم

انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» و خبر خوب از جشنواره کان‌لندیران‌لار

انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» از ساخته‌های امیرهوشنگ معین کارگردان و تهیه کننده ایرانی است که پیش از این انیمیشن «درخت پرتقالی» را نیز از وی دیده‌ایم.انیمیشن گرگم و گله می‌برم

«گرگم و گله می برم» که براساس داستانی با همین نام به قلم افسانه شعبان‌نژاد است، انیمیشنی بی‌کلام از بازی چند کودک است؛ همه ما در کودکی این بازی را با دوستان خود انجام داده‌ایم. کودکان آنچنان غرق در باز و نقش‌های خود می‌شوند که گویی همگی باهم به دنیای رؤیا و خیال سفر می‌کنند. این انیمیشن ۸ دقیقه‌ای برای لحظاتی همه ما را با خود به کودکی می‌برد.

امیر هوشنگ معین با این اثر زیبا به ۳۱ جشنواره بین‌المللی راه‌یافته است و موفق به کسب بیش از ۱۵ جایزه شده است.

درباره انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» و خبر خوب جوایز بین‌المللی این اثر در وج‌ورد بخوانید.

همین چند روز پیش انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» در هشتمین دوره از جشنواره بین‌المللی انیمیشن کان‌لندیران‌لار ترکیه شرکت کرد و بزرگترین جایزه این جشنواره، یعنی بهترین فیلم را برایمان به همراه آورد.

جشنواره ترکیه‌ای با داور ایرانی

جشنواره بین‌المللی انیمیشن کان‌لندیران‌لار (Canlandiranlar) برای اولین بار در ماه اکتبر سال ۲۰۱۳ در کشور ترکیه برگزار شد. هدف ار برگزاری این جشنواره که به انیمیشن اختصاص داده شده است، شناسایی بهترین و باکیفیت‌ترین انیمیشن‌های سراسر جهان است. در این جشنواره اینکه شما یک فیلمساز شناخته شده باشید، یا یک انیمیشن‌ساز آماتور یا حتی یک دانشجوی فیلمسازی اهمیت ندارد.

همه کسانی که یک انیمیشن برای ارائه دارند می‌توانند در این جشنواره شرکت کرده و اطمینان داشته باشند که توجه داوران بر روی محتوا و ساختار آثار است.میلاد موحدی

اما تنها اتفاق جذاب هشتمین دوره جشنواره کان‌لندیران‌لار برای ما، شرکت فیلم «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین و خبر خوب اهدای جایزه بهترین فیلم به این انیمیشن ایرانی نیست؛

خبر خوب دوم در هیئت داوران این جشنواره است.

میلاد موحدی آهنگساز، نوازنده و صدابردار ایرانی در هیئت سه نفره داوران این جشنواره ترکیه‌ای عضو است.

بیش از ۳۰ فیلم از جمله «مثل بچه آدم»، «هیچکس»، «کامیون»، «گل یخ»، «خنده در باران»، «قبرستان غیرانتفاعی»،‌ «هجوم» و بالغ بر ۳۸ آلبوم موسیقی آثاری هستند که میلاد موحدی در آن‌ها هنرنمایی کرده است.

چرا این خبر خوب است؟

کسب جایزه توسط انیمیشنی که داستانی نوستالژیک و مربوط به فرهنگ و دنیای کودکان ایرانی دارد از جشنواره‌ای بین‌المللی و داوری یک هنرمند بزرگ ایرانی در این جشنواره قطعاً اخبار خوبی هستند و چه خوب است که تلاش کنیم تا درباره کسانی که برای کشورمان افتخار آفرینی می‌کنند، بیشتر بدانیم.

از شما عزیزان بابت همراهیمان تا انتهای خبر سپاس‌گذاریم.

خبرهای خوب درباره انیمیشن و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

گرگم و گله می‌برم و خبر خوب جایزه بهترین فیلم از جشنواره ترکیه‌ای
5 (100%) 1 vote