یارا شهیدی و خبر خوب بازی در لایو اکشن پیترپن

10

یارا شهید و خبر خوب انتخاب وی برای بازی در نقش «تینکربل»

امروز آمدیم تا درباره یارا شهیدی بازیگر ایرانی-آمریکایی و خبر خوب انتخاب وی برای نقش «تینکربل» در لایو اکشن «پیترپن» که توسط کمپانی والت دیزنی ساخته می‌شود، برای شما همراهان گرامی گودنیوز بگوییم.

شرکت والت دیزنی مدتی است که به انتخاب بازیگران جدیدترین اثر خود، «پیترپن» که در مرحله پیش تولید قرار دارد، می‌پردازد. در همین راستا برای نقش «تینکربل» از یارا شهیدی بازیگر ۲۰ ساله ایرانی-آمریکایی دعوت به‌عمل آورد و دیروز قرارداد بازی در این لایو اکشن بین دو طرف امضا شد. به‌همین بهانه تصمیم گرفتیم درباره یارا شهیدی برای شما عزیزان بگوییم.

شرکت والت دیزنی

یارا شهیدی و خبر خوب بازی در فیلمی از دیزنی

یارا شهیدی بازیگر ۲۰ ساله ایرانی-آمریکایی از پدری ایرانی-آمریکایی و مادری آفریقایی-آمریکایی و خواهر سعید شهیدی هنرپیشه و مدل کودک است.

او از ۷ سالگی فعالیت بازیگری خود را شروع کرد و بسیاری از ما او را با آثاری چون «تصورش کن»، «به من دروغ بگو»، «سالت»، «مرد خانواده»، «معلم بد»، «خورشید هم یک ستاره است» و «بی‌باک» می‌شناسیم.

 

یارا شهیدی در سال ۲۰۱۵ جایزه بهترین بازیگر زن سریال‌های کمدی را از NAACP Image دریافت کرد.

او در بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی که برای مصاحبه در آن‌ها شرکت کرده است، به اصلیت ایرانی خود اشاره کرده و درباره ایران و نوروز صحبت کرده است.

اخیراً شرکت والت دیزنی که یکی از بزرگترین شرکت‌های رسانه‌ای و سرگرمی جهان شناخته می‌شود و بیش از ۱۰۰ انیمیشن معروف در سطح جهانی مانند «سفیدبرفی و هفت کوتوله»، «سیندرلا»، «پوکوهانتس»، «علاءالدین»، «مولان» «تارزان»، «کوکو»، «عصر یخبندان» و … را از سال ۱۹۳۷ تاکنون تولید کرده، اقدام به ساختن اثری جدید کرده است.

تولید جدید این شرکت که لایو اکشن «پیترپن» است، اکنون در مرحله پیش‌تولید و انتخاب بازیگر قرار دارد. اما خبر خوب برای ما این است که یارا شهیدی برای بازی در نقش «تینکربل» در این فیلم انتخاب شده است.

«پیترپن» این‌بار با «تینکربل» ایرانی‌الاصل

«پیترپن» یک شخصیت کارتونی است که توسط جیمز بری رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویس اسکاتلندی، در کتاب «پرنده سفید کوچک» خلق شد.

او شخصیت پیتر را براساس برادر بزرگترش «دیوید» نوشت؛ پسری که هرگز بزرگ نشد. دیوید یک روز قبل از تولد ۱۴ سالگی‌‌اش براثر سانحه‌ای در اسکیت روی یخ درگذشت. بری، سال ۱۹۰۴ میلادی، نمایشنامه مستقلی را بر اساس شخصیت «پیترپن» به نام «پیترپن؛ پسری که نمی‌خواست بزرگ شود» نوشت و همین نمایشنامه، سرآغاز محبوبیت پیترپن و خلق ماجراهای بعدی این شخصیت بود.پیترپن

محبوبیت این شخصیت به قدری زیاد است که در بسیاری از میدان‌ها، پارک‌ها یا مراکز تفریحی کشورهای بسیاری از جمله آمریکا، استرالیا، اسکاتلند، انگلیس، بلژیک، کانادا، نیوزلند مجسمه آن نصب شده و به‌عنوان نمادی از دوستی بین کودکان و نوجوانان بلژیک و انگلیس پس از جنگ جهانی اول نیز شناخته می‌شود.

فیلم‌ها و نمایشنامه‌های زیادی درباره این شخصیت وجود دارد و یکی از آن‌ها انیمیشن «پیترپن» است که شرکت والت دیزنی در سال ۱۹۵۳ آن را تولید کرد.

و حالا این شرکت تصمیم به تولید یک لایو اکشن از «پیترپن» گرفته که خبر خوب انتخاب یارا شهیدی به عنوان بازیگر نقش «تینکربل» را برای ما ایرانیان دارد.

یارا شهیدی در نقش «تینکربل»

«تینکربل» هم دیگر شخصیت خلق شده توسط جیمز بری در رمان «پیترپن و وندی» است. این شخصیت در بسیاری از انیمیشن‌های والت دیزنی حضور دارد و در ۵۰ سال اخیر به یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های این شرکت و به نماد «جادوی دیزنی» تبدیل شده است.

در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰ «تینکربل»، دوهزار و چهارصد و هجدهمین ستاره را در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود دریافت کرد.

اکنون هم در آخرین ساخته والت دیزنی به نام «پیترپن» که در مرحله انتخاب بازیگر است، برای بازی در نقش شخصیت «تینکربل» یارا شهیدی بازیگر ایرانی-آمریکایی انتخاب شده و قرار داد این کار اخیراً امضا شده است.یارا شهیدی در نقش تینکربل

در ابتدا مارگو رابی بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده بزرگ استرالیایی انتخاب شده بود؛ اما به دلیل قوانین جدید ضد نژادپرستی آکادمی اسکار مبنی بر استفاده ۳۰ درصدی از بازیگران خاورمیانه‌ای و رنگین پوست در فیلم‌ها، این انتخاب تغییر کرده و یارا شهیدی برای این نقش انتخاب شد.

چرا این خبر خوب است؟

انتخاب یک بازیگر جوان که ریشه‌ای ایرانی دارد برای بازی در فیلمی که ساخته یکی از بزرگترین شرکت‌های فیلمسازی جهان است، برای ما بسیار خوشایند بوده و افتخاری بزرگ محسوب می‌شود.

با آرزوی موفقیت برای این بازیگر جوان، از شما برای همراهیمان تا پایان خبر متشکریم.

خبرهای خوب درباره فیلم و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی