یحیی گل‌محمدی و خبر خوب انتخاب وی به‌عنوان بهترین سرمربی غرب آسیا

30

یحیی گل‌محمدی و خبر خوب کسب عنوان بهترین مربی غرب آسیا

بازهم اول هفته و این‌بار پرداختن به یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم باشگاهی پرسپولیس و خبر خوب کسب عنوان بهترین سرمربی غرب آسیا در نظرسنجی اخیر فدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از میان ۴ مربی کاندید شده برای این موضوع و البته انتخاب امیرارسلان مطهری به‌عنوان بهترین مهاجم غرب آسیا.

گروه خبر گودنیوز امروز به یحیی گل‌محمدی و امیرارسلان مطهری و انتخاب آن‌ها به‌عنوان بهترین سرمربی و بهترین مهاجم غرب آسیا می‌پردازد. فدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اخیراً برای انتخاب بهترین سرمربی و مهاجم منطقه غرب آسیا نظرسنجی‌هایی میان برترین‌های این دو بخش برگزار کرد که سرمربی تیم پرسپولیس و مهاجم تیم استقلال با کسب بیش از ۵۲ درصد آرا برای این عناوین انتخاب شدند و افتخاری دیگر را برای فوتبال کشورمان به ارمغان آوردند.

فدراسیون فوتبال آسیا

یحیی گل‌محمدی و خبر خوب پیروزی در رأی‌گیری AFC

یحیی گل‌محمدی بازیکن سابق و سرمربی فوتبال فعلی در ایران است که سابقه بازی در تیم‌های باشگاهی تراکتور تبریز، فولاد خوزستان، صبا باتری و پرسپولیس را دارد. او ۷۴ بازی ملی برای تیم کشورمان داشته و در مجموع ۵ گل ملی به‌ثمر رسانده است.

پس از بازنشستگی از بازی در میادین فوتبال، آغاز مربی‌گری گل‌محمدی با تیم تربیت یزد بود. او تجربه فعالیت در جایگاه‌های سرمربی تیم نساجی مازندران، دستیاری علی دایی در تیم راه‌آهن، سرمربی تیم صبای قم را نیز درکارنامه حرفه‌ای خود دارد.

در مهر ماه سال ۹۱ یحیی گل‌محمدی به‌عنوان سرمربی با تیم پرسپولیس قرارداد بست. اما سال بعد با حجمه شدید انتقادهایی که علی‌رغم عملکرد نسبتاً خوبش به سمت او روانه می‌شد، از این جایگاه استعفا داد و از تیم پرسپولیس جدا شد.یحیی گل‌محمدی

سپس به‌عنوان سرمربی تیم نفت تهران انتخاب شد و با عملکرد بسیار خوب خود توجه تمامی اهالی فوتبال را به سمت خود جلب کرد و در بهمن ۹۳ از سوی کانون مربیان فوتبال ایران به‌عنوان بهترین سرمربی ماه انتخاب شد. او در فصل‌های ۹۳-۹۴ و ۹۴-۹۵ با تیم ذوب‌آهن قهرمان جام حذفی شد و با این دو قهرمانی پیاپی بار دیگر قدرت خود را به‌عنوان مربی به رخ فوتبال ایران کشید.

بازگشت یحیی گل‌محمدی به پرسپولیس در دی ماه ۹۸ رقم خورد. پس از آن با شیوع بیماری کرونا و اعمال محدودیت‌های شدید برای تمامی عرصه‌های ورزشی، لیگ‌های فوتبال نیز به‌صورت معلق درآمدند و وقفه‌ای بزرگ تا مرداد ماه ۹۹ در روند مسابقات ایجاد شد.

اما با شروع بازی‌ها در مرداد ماه درحالی که هنوز ۴ هفته به پایان لیگ باقی‌مانده بود، تیم پرسپولیس با برد جذاب خود در برابر نفت مسجدسلیمان به سریع‌ترین قهرمانی باشگاهی در تاریخ فوتبال ایران رسید و تیم پرسپولیس نیز برای اولین‌بار به ۴ قهرمانی متوالی دست پیدا کرد.

و اما عملکرد موفق تیم پرسپولیس با سرمربی‌گری یحیی گل‌محمدی که با کسب نتایج بسیار عالی حریفان خود را از سر راه برداشت و خبر خوب رسیدن این تیم به فینال آسیا، برای دومین‌بار را رقم زد.

درباره عملکرد تیم پرسپولیس و روند رسیدن آن به فینال لیگ قهرمانان آسیا در وج‌ورد بخوانید.

اخیراً فدراسیون فوتبال آسیا در یک نظرسنجی میان ۴ مربی برتر تیم‌های لیگ قهرمانان آسیا، به انتخاب بهترین سرمربی غرب آسیا پرداخت و خبر خوب این است که یحیی گل‌محمدی با کسب ۵۲.۴۵ درصد آرا موفق به کسب این عنوان شد.

AFC ضمن تشویق عملکرد بسیار خوب تیم پرسپولین در مرحل گذشته لیگ قهرمانان آسیا و چگونگی رسیدن به فینال این رقابت‌ها گفت گل‌محمدی در نهایت مردان خود را به دومین فینال لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ خود راهنمایی کرد.

نظرسنجی بهترین سرمربی غرب آسیا با پیروزی یحیی گل‌محمدی

اما این تنها افتخار کشورمان در این روزها نیست!

امیرارسلان مطهری بهترین مهاجم غرب آسیا

امیرارسلان مطهری فوتبالیست ۲۷ ساله اهل گرمسار است که این رشته ورزشی را به‌صورت حرفه‌ای در سن ۱۹ سالگی و با تیم استیل آذین آغاز کرد. او سپس به تیم‌های داماش تهران، مقاومت تهران و نفت تهران پیوست و یکی از عوامل مهم قهرمانی تیم نفت برای قهرمانی در مسابقات لیگ برتر آسیا ویژن تهران بود و با به‌ثمر رساندن گل پیروزی این تیم مقابل الشباب باعث شد تا اولین پیروزی نفت در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا رقم بخورد.

در قراردادهای بعدی او در تیم‌های باشگاهی پارس جنوبی، تراکتور، صحم عمان، و ذوب‌آهن بازی کرد و بازی خوب و عملکرد حرفه‌ای او موجب شد تا سال گذشته توسط تیم باشگاهی استقلال جذب شده و با آن‌ها قرارداد ببندد.

حضور او در عرصه ملی نیز با تیم ملی فوتبال زیر ۲۲ سال ایران آغاز شد و در مسابقات قهرمانی زیر ۲۲ سال AFC  هم بازی کرد. سپس با تیم امید زیر ۲۳ سال نیز در مسابقات آسیایی شرکت کرده و موفق به کسب عنوان بهترین بازیکن قهرمانی فوتبال زیر ۲۳ سال غرب آسیا در سال ۲۰۱۵ شد. البته تیم ملی ایران نیز در همان سال برای اولین بار قهرمانی این رقابت‌ها را به‌دست آورد.

امیرارسلان مطهری در سال ۲۰۱۵ به دعوت کارلوس کیروش به اردوی تیم ملی ایران دعوت شد.امیرارسلان مطهری

از دیگر افتخارات مطهری می‌توان به انتخاب وی به‌عوان پدیده لیگ برتر فوتبال ایران در فصل ۹۳-۹۴ و رسیدن به نایب قهرمانی لیگ برتر اخیر با تیم استقلال نیز اشاره کرد.

امیرارسلان مطهری در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در پست مهاجم تیم استقلال موفق شد برای تیمش ۲ گل به ثمر برساند و بازی بسیار خوبش مورد توجه متنقدان بسیاری قرار گرفت.

علاوه بر نظرسنجی بهترین سرمربی که یحیی گل‌محمدی موفق به کسب این عنوان شد، فدراسیون فوتبال آسیا یک نظرسنجی دیگر نیز برای انتخاب بهترین مهاجم غرب آسیا ترتیب داد که امیرارسلان مطهری تنها نماینده کشوران در کنار ۶ بازیکن دیگر از آسیا بود و خبر خوب دیگر امروز را که برنده شدن نتیجه این نظرسنجی با ۵۲.۵۸ درصد آرا بود را برایمان به ارمغان آورد.

متأسفانه عیسی آل کثیر که می‌توانست با به‌ثمر رساندن ۴ گل برای تیم پرسپولیس دیگر نماینده کشورمان در این نظرسنجی باشد، به دلیل اتهامات نژادپرستانه‌ای که به او وارد شد و منجر به ۶ ماه محرومیت وی از هرگونه فعالیت فوتبالی شد، نتوانست در این رأی‌گیری از کاندیداها باشد.

نظر سنجی بهترین مهاجم غرب آسیا با پیروزی امیرارسلان مطهری

چرا این خبر خوب است؟

باتوجه به عملکرد تیم‌های کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا کاملاً می‌توان به این امر واقف شد که پیروزی اعضای فوتبال کشورمان در نظرسنجی‌های بهترین‌ها امری کاملا بدیهی بود.

اما خوشحالی ما از طرفی برای این است که باوجود سنگ‌هایی که بر سر فوتبال و بازیکنان کشورمان قرار می‌گیرد بازهم نمی‌توان جلوی درخشش فوتبال کشورمان در آسیا را گرفت و نام بهترین‌های آسیا بازهم از آن ورزشکاران و مربی‌های کشورمان شد.

با امید موفقیت تیم پرسپولیس در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا، از شما عزیزان بابت همراهیمان تا انتهای خبر سپاس‌گزاریم.

خبرهای خوب ورزشی و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی