انوشیروان محسنی و خبر خوب بازی در نقش اول گران‌ترین فیلم اتریش

12

انوشیروان محسنی و خبر خوب گرفتن نقش یک فیلم اتریشی

گروه خبری گودنیوز امروز تصمیم دارد تا درباره انوشیروان محسنی بازیگر ایرانی و خبر خوب انتخاب وی برای بازی در نقش اول گران‌ترین فیلم اتریش در سال ۲۰۲۱ به شما عزیزان اطلاع‌رسانی کند.

فیلم سینمایی «Hades» به کارگردانی آندرس آس کاپریوا کارگردان مشهور اتریشی که هم‌اکنون در مرحله پیش‌تولید و انتخاب بازیگران قرار دارد، برای نقش اول خود انوشیروان محسنی بازیگر ایرانی ساکن اتریش را که اخیراً در عرصه بازیگری بسیار درخشیده را انتخاب کرده است. به همین بهانه تصمیم گرفتیم تا درباره این هنرمند ایرانی به شما عزیزان اطلاعیاتی بدهیم.

 

انوشیروان محسنی و خبر خوب درخشش از هنر تا ورزش

انوشیروان محسنی‌ نوازنده تنبک، ورزشکار و بازیگر ۴۴ ساله متولد ایران است که سالهاست در اتریش اقامت دارد.خبر خوب

او از سال‌های کودکی آموزش تنبک را آغاز کرد و برای اولین‌بار در ۱۳ سالگی بر روی سن رفته و در کنسرت سوسن مطلوبی اجرای زنده داشت. از آن پس در بسیاری از کنسرت‌های اروپایی استادانی چون مرحوم محمد رضا لطفی (نوازنده تار)، مرحوم پرویز مشکاتیان (نوازنده سنتور)، سعید فرج پور (نوازنده کمانچه)، مجید درخشانی (نوازنده تار)، نریمان حجتی (نوازنده تار و سه تار) و اصغر بهاری (نوازنده کمانچه) به عنوان نوازنده ساز تنبک همراه بوده است.

آلبوم‌های موسیقی استادان محمدرضا لطفی (تار)، حسن کسایی (نی)، اسدالله ملک (ویالون) نیز در سال ۸۰ با همنوازی انوشیروان محسنی در ساز تنبک منتشر شده‌اند.

محسنی در سال ۹۸ در کنسرتی از سالار عقیلی که با همکاری ارکستر بین المللی وین در استکهلم و وین اجرا شد به روی صحنه رفت و تنبک نواخت. بخشی از عواید این کنسرت به هم‌وطنانمان که در سیل ایران دچار آسیب شده بودند اهدا شد.

ناگفته نماند که محسنی در جشنواره‌های موسیقی کشور اتریش نیز حضوری بسیار فعال داشته و دارد.

او در زندگی خود به موفقیت در یک بُعد اکتفا نکرده و دررشته‌های ورزشی کشتی، وینگ چون (کونگ فوی چینی و مبارزات خیابانی)، مبارزه آزاد و تای بوکس نیز فعالیت داشته و افتخاراتی را هم در این رشته‌ها کسب کرده است:

  • مدال طلای رشته تای بوکس مسابقات رزمی فول کونتاکت قاره اروپا ۱۹۹۷
  • مدال طلای رشته تای بوکس مسابقات Linz austria سال ۲۰۰۳
  • مدال برنز رشته تای بوکس مسابقات Nitra Slovakia سال ۲۰۰۵
  • مدال طلای رشته تای بوکس مسابقات Sofia Bulgaria سال ۲۰۰۸
  • مدال طلای رشته تای بوکس Prague Czech سال ۲۰۱۰

انوشیروان محسنی همچنین در ۱۱ مسابقه مبارزات آزاد شرکت کرد و خبر خوب ۸ پیروزی را با خود به‌نام خود ثبت کرد و پس از هر پیروزی با پرچم ایران بر روی شانه‌هایش از رینگ خارج شد.انوشیروان محسنی

بازیگری اتفاقی جذاب و پر چالش برای انوشیروان محسنی

ورود انوشیروان محسنی به عرصه بازیگری بسیار اتفاقی صورت گرفت. او که ۶ سال آموزش پلیس (اقتصادی–ضدشورش و امنیتی) اتریش را نیز در کارنامه فعالیت‌های خود دارد، در سال ۲۰۱۳ وقتی که درحال آموزش دفاع در جنگ‌های خیابانی به گروه ویژه پلیس اتریش بود، مورد توجه جاسمین بامگارتنر کارگردان اتریشی که درحال ضبط سکانسی از فیلم خود بود، قرار گرفت.

کارگردان از انوشیروان محسنی درخواست کرد تا در صحنه‌های اکشن فیلم بازی کند و این شروع خبر خوب ورود وی به عرصه بازیگری بود.

او در فیلم‌های «شیرین غیرت خواهر من»، «رقص آخر»، «قصر مرکن اشتاین»، «میس. تیک»، «شاخ کرگدن»، «ستاره‌های رقصان»، «اسنیف»، «با من حرف بزن» و «تیک تاک» با کارگردان‌های ایرانی، اتریشی و آلمانی کار کرده و به ایفای نقش پرداخته است.

او برای بازی بسیار واقعی و احساسی خود در فیلم «شیرین غیرت خواهر من» جایزه بهترین بازی در نقش منفی سینمایی اتریش را از آن خود کرده است. جایزه بهترین بازیگر مرد را از جشنواره دیاگوناله اتریش برای بازی در فیلم «میس. تیک» نیز از دیگر جوایز وی است.

از چالش‌های این بازیگر ایرانی می‌توان به قرارداد او برای بازی در فیلم «شب های طولانی» ساخته جاسمین اشرایر اشاره کرد که با شروع فیلمبرداری متوجه تغییری در فیلمنامه شد. سرمایه‌گذار عربستانی فیلم تقاضای ایجاد تغییراتی در فیلمنامه مبنی بر توهین به زنان و مردان ایرانی را خواستار شده بود. انوشیروان محسنی وقتی متوجه این موضوع شد فیلمنامه را پاره کرده و از سرمایه‌گذار شکایت کرد و این موضوع موجب خبر خوب تصویب قانونی در اتریش شد که با توجه به آن در هیچ فیلمی نباید به کشورهای دیگر توهین شود.

انوشیروان محسنی و خبر خوب

نقش اول گرانترین فیلم اتریش برای بازیگر ایرانی

و حالا این بازیگر ایرانی برای بازی در نقش اول فیلم «Hades» به کارگردانی آندرس آس کاپریوا کارگردان بزرگ اتریشی انتخاب شده است.

فیلم سینمایی «Hades» یک کمدی عاشقانه است که با بودجه ۵ میلیون یورویی، گران‌ترین فیلم سال ۲۰۲۱ اتریش لقب گرفته است. آوریل ۲۰۲۱ فیلمبرداری آن شروع می‌شود و در سپتامبر این سال در کشورهای اتریش، آلمان، بلژیک، هلند، ایتالیا، فرانسه و کرواسی اکران خود را آغاز خواهد کرد.انوشیروان محسنی

چرا این خبر خوب است؟

سال‌هاست که بازیگران خوب و توانمند ایرانی به فعالیت در عرصه بین‌المللی می‌پردازند و در فیلم‌های بسیار خوبی در اروپا و آمریکا نقش‌آفرینی می‌کنند. اما دلیل انتخاب این خبر توسط گودنیوز برای امروز این است که انوشیروان محسنی توسط عموم مردم کشورمان طوری که لایق آن است تاکنون شناخته نشده و خبر خوب نقش اول یکی از گران‌ترین فیلم‌های اروپایی بهانه خوبی برای معرفی این افتخار ایرانی بود.

با آرزوی موفقیت‌های بیشتر برای این بازیگر ایرانی، از شما برای همراهیمان تا انتهای خبر سپاس‌گزاریم.

خبرهای خوب فیلم و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

انوشیروان محسنی و خبر خوب بازی در نقش اول گران‌ترین فیلم اتریش
5 (100%) 2 votes