جاذبه های گردشگری فرانسه که حتماً باید دید

641

جاذبه های گردشگری و تاریخی فرانسه

در این مقاله می‌خوام که در مورد جاذبه های گردشگری و تاریخی فرانسه براتون بگم. فرانسه کشوری است که سالیانه میزبان چندین میلیون توریست و گردشگر خارجی از سراسر دنیا است و خیلی‌ها این کشور را مهد هنر می‌دانند.

در دو قسمت قبلی از آداب و رسوب مردم فرانسه صحبت کردیم. اینکه در گفتگوهای روزانه بیشتر از چه کلماتی استفاده می‌کنند. ترجیح می‌دهند چه تفریحاتی داشته باشند. در خیابان‌ها و کوچه پس کوچه‌های شهرهای فرانسه قدم زدیم و فهمیدیم انتظار دیدن چه آدم‌هایی را با چه خلق و خویی باید داشته باشیم. اما در این قسمت می‌خواهیم در مورد یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های فرانسه صحبت کنیم. همراه من باشید تا بیشتر فرانسه و مردمش را بشناسید.

جاذبه های گردشگری فرانسه ، موزه لوور

جاذبه های تاریخی فرانسه که حتماً باید دید

کشور فرانسه

از چشم توریست‌ها و بازدیدکنندگان، قسمت مهمی از جاذبه های گردشگری و تاریخی کشور فرانسه ساختمان‌های تاریخی، کلیساها، موزه‌ها و حتی راه رفتن بر روی سنگفرش‌های قدیمی خیابان‌های فرانسه است. فرانسوی‌ها اهمیت زیادی به تاریخ کشورشان می‌دهند. تا جایی که می‌توانند ساختمان‌های قدیمی را دست نخورده نگه می‌دارند. به بناها و خیابان‌های باریک و قدیمی وسط شهر احترام می‌گذارند و آن‌ها را همانطور که هست برای نسل‌های آینده حفظ می‌کنند.

اگر هم ساختمان‌های مدرن و برج‌های بلند در فرانسه پیدا کردید مطمن باشید در کنار محله‌های قدیمی و تاریخی شکل گرفته‌اند و آسیبی به محله‌های قدیمی‌تر وارد نکرده‌اند. دانشگاه‌ها، کتابخانه‌ها و مدارسی وجود دارند که در محلات قدیمی شهر وجود دارند و همانگونه که صد یا دویست سال پیش وجود داشته‌اند به بقایشان ادامه داده‌اند. مردم به دیدن قسمت‌های قدیمی شهر عادت دارند. هر روز از کنار آبخوری‌ها و آبشارها و مخصوصاً مجسمه‌های باشکوه شهر که قدمتی چندین ساله دارند گذر می‌کنند بدون اینکه آسیبی به آن‌ها بزنند.

فرانسه کشوری با نژادها و رنگ‌های متنوع؛ برای آشنایی بیشتر با فرهنگ مردم فرانسه پیشنهاد می‌کنیم که یادداشت را مطالعه بفرمایید.

موزه لوور در پاریس

جاذبه های تاریخی کشور فرانسه

مطمئناً یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری و تاریخی کشور فرانسه موزه لوور (Louvre) است. موزه لوور معروف‌ترین و بزرگترین موزه هنرهای فرانسه است که در پاریس قرار دارد. آشتی شکوه‌مندانه تاریخ و هنر که به یکی از زیباترین جاذبه‌های کشور فرانسه تبدیل شده است. اگر عاشق سفر و فرهنگ و تاریخ باشید حتماً به گوشتان خورده است که یک هفته هم برای گشت و گذار در این موزه تاریخی و زیبا کافی نیست. صبر و حوصله می‌خواهد و احتمالاً کمی خرج روی دست توریست‌ها می‌گذارد. اما اگر برای تحصیل به فرانسه رفته‌اید و قصد دیدن موزه‌های شهر را دارید نگران قیمت بلیط ورودی نباشید، تمام بلیط‌های ورودی موزه‌ها برای دانشجویان نیم‌بها است.

اما حتی اگر علاقمند به دیدن موزه‌های کوچک و بزرگ شهر بودید و باز هم دوست نداشتید قسمتی از هزینه تفریح و گردشتان را به موزه‌ها اختصاص دهید، باز هم راه حلی وجود دارد. راز یکشنبه‌های تعطیل، اولین یکشنبه هر ماه موزه‌های فرانسه برای دیدن عموم آزاد است و می‌توانید بدون خرج کردن حتی یک یورو با دوستان و خانواده همراه شوید تا یک روز تعطیل مفید و مفرح را بگذرانید.

فرانسه کشور عاشقان کتاب

کشور فرانسه

کتاب خواندن سومین فعالیت پرطرفدار در بین مردم فرانسه است. بعد از فعالیت‌های فرهنگی و رفتن به سینما، کتاب خواندن کار مورد علاقه فرانسوی‌ها در اوقات بیکاری است. که در سال اخیر این آمار پانزده درصد افزایش پیدا کرده است. مردم فرانسه بر این باورند که اگر زمان بیشتری داشتند آن را به کتاب خواندن اختصاص می‌دادند مثلاً اگر یک روز تعطیل به هفته اضافه شود آن را با خواندن کتاب‌های علمی، رمان و کمیک می‌گذرانند.

کتاب خواندن برای این مردم، جا و ساعت به‌خصوصی ندارد. در مترو، در پارک‌ها و هنگام انتظار کتاب رفیق فرانسوی‌هاست. اگرتعجب نمی‌کنید باید بگویم که حتی کولی‌ها و یا گداهای کنار خیابان هم خیلی از وقت خودشان را به کتاب خواندن می‌گذرانند طوری که گاهی موضوع مشترک گفتگو بین آن‌ها و عابران پیاده می‌شود. راستش را بخواهید آمار اینطور نشان می‌دهد که خانوم‌ها در فرانسه زمان بیشتری را به کتاب خواندن اختصاص می‌دهند و علاقه بیشتری به خواندن کتاب‌هایی با موضوعات کاربردی دارند.

فرانسه کشور موزه‌های بی‌شمار، عاشقان کتاب و مهد هنر است. مکان‌های زیادی برای دیدن و دانستی‌های زیادی برای خواندن دارد. اگر باز هم دوست دارید در مورد فرانسه و مردم آن بدانید منتظر قسمت بعدی از تجربه های من در فرانسه باشید.

یادداشت‌های دیگر از ندا جلیلی را در این صفحه دنبال کنید.

یادداشت‌های مربوط به سفر و گردشگری را مطالعه بفرمایید.

 

“لطفاً به این یادداشت امتیاز بدهید”

جاذبه های گردشگری فرانسه

 

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی