بنجامین وایلد ؛ تصویرگری جوان از شهر منچستر

706

آنچه می‌خوانید مصاحبه با بنجامین وایلد (Benjamin wild) است. کسی که در پانزده سالگی مدرسه را ترک کرد برای اینکه به رویایش (تصویر ساز شدن) برسد. بنجامین وایلد تا کنون با باشگاه ورزشی منچسترسیتی، برند فورد (FORD)، نیوبالانس (NEW BALANCE) و تد (TED) همکاری داشته است.

در حال حاضر با پنج سال سابقه، او چندین رمان گرافیکی کتاب کودک طراحی کرده و چندین اسکیس برای ساخت فیلم و چندین انیمیشن کشیده است.

موفقیت بنجامین وایلد تصویرگر انگلیسی
بنجامین وایلد

 

بیشتر بخوانید: ویکتوریا سمجونوا ؛ گفت‌وگو با تصویرگر زن مستقل و موفق ساکن لندن

از کجا شروع کردید؟

من در ۱۵ سالگی مدرسه را ترک کردم تا یک نقاش پرتره شوم. کارم را با تصویرسازی برای چند برند مختلف شروع کردم. اولین پروژه­‌ی بزرگم کار روی یک کتاب کمیک برای یک کمپانی در مادرید بود و بعد از آن در یک استودیو ساخت فیلم به عنوان تصویرگر شروع به کار کردم.

“من در ۱۵ سالگی مدرسه را ترک کردم تا یک نقاش پرتره شوم”

شما در سن کم به موفقیت­‌های زیادی در تصویرسازی دست یافته‌­اید. چه حسی دارید؟

حس فوق­‌العاده‌ای دارم. اما این‌طور فکر نمی‌کنم که بنجامین وایلد به بالا­ترین درجه موفقیت رسیده‌ است. همیشه چیزهای دیگری برای نقاشی کردن و قله­‌های بلندتری برای فتح کردن هست. همیشه تلاش برای دستیابی به موفقیت­‌های بعدی محرکی است برای حرکت رو به جلوی من.

“همیشه تلاش برای دستیابی به موفقیت‌های بعدی محرکی است برای حرکت رو به جلوی من”

راز موفقیت بنجامین وایلد در چیست؟

اول از همه، مهربان باشم. مهربانی همیشه پیروز است. دوم، سخت کار کنم؛ هرگز وانمود نکنم که سخت کار می‌کنم. شما می­‌توانید ۴ صبح بیدار شوید و چند عکس از خودتان بگیرید که سخت در حال خواندن چند کتاب درباره­‌ی کسب و کار هستید و آن‌ها را در شبکه­‌های مجازی منتشر کنید. شاید حتی عبارت “مدیر عامل” را در بیو­ی توییتر خود اضافه کنید و احساس کنید که فردی موفق هستید. اما شما هیچ‌کس را فریب نمی‌دهید مگر این‌که کاری که انجام می‌دهید واقعی باشد. برای موفقیت نیازی نیست خیلی زود بیدار شوید به جز وقتی که مجبور هستید.

“برای موفقیت نیازی نیست خیلی زود بیدار شوید به جز وقتی که مجبور هستید.”

باشگاه منچستر سیتی
همکاری او با باشگاه منچسترسیتی
بیشتر بخوانید: تصویرگر مستقل ،تصویرسازی با طعم تاکوی مکزیکی

اگر می‌­توانستی، دوست داشتی به مدرسه برگردی؟

هرگز. من فکر می­‌کنم نظام آموزش فعلی منسوخ شده است. اول از همه برای افراد خلاق صحبت می‌­کنم. برای مثال، در جهانی که دائماً در حال تغییر است، سیستم آموزش قواعد و فرمول‌های بی­­­­‌فایده و ثابت را به افراد ۵ تا ۱۰ ساله آموزش می­‌دهد. همچنین بنظر می­‌رسد مدرسه­‌ها هم از این سیستم کسل کننده استقبال می­‌کنند. ممکن است شما شاگرد اول بشوید و در سن کم مدرکتان را بگیرید و یک مدیر عامل بشوید اما همه­‌ی این­‌ها با بازنشست شدن شما تمام می‌شود. همه­‌ی این‌ها از روز اول ذهن من را به خود درگیر کرده بود. البته اصلاً منظورم این نیست که آموزش بد است. یادگیری یکی از جذاب‌ترین چیزهاست. شما می­‌توانید در یک آژانس یا یک مرکز به صورت تجربی کاری را یاد بگیرید نه بر اساس نوشته­‌های کتاب درسی. ما یک بار زندگی می­‌کنیم پس بهتر است کاری را انجام دهیم که از آن لذت می­‌بریم.

” ممکن است شما شاگرد اول بشوید و در سن کم مدرکتان را بگیرید و یک مدیر عامل بشوید اما همه­‌ی این­‌ها با بازنشست شدن شما تمام شود. ما یک بار زندگی می­‌کنیم پس بهتر است کاری را انجام دهیم که از آن لذت می­‌بریم. “

آیا کسی بوده که که الهام‌بخش شما در این راه باشد؟

اتول بانسال (Atul Bansal). او چندین ماه مرا راهنمایی می­‌کرد. کارهای او همیشه الهام‌بخش من بودند.

“کارهای اتول بانسال همیشه الهام‌بخش من بودند.”

چه چیزی تو را اذیت می­‌کند؟

عبارت “تصویرگر”. افراد زیادی هستند که خود را تصویرگر می‌­دانند در حالی که نمی‌­توانند چیزی روی کاغذ بکشند. کلمه­‌ی تصویرگر تا ۲۰ سال پیش برای افراد معتبری استفاده می‌­شد که عناصر چاپی را با نقاشی دست آزاد بکار می‌­بردند.

سال گذشته، من با یک کمپانی همکاری داشتم. ­آن‌ها من و یک تصویرگر دیگر را استخدام کرده بودند. او با وجود اینکه برنده جایزه شده بود، نمی­‌توانست از مداد استفاده کند یا چیزی را با دست بکشد که همین امر باعث شد پروژه متوقف شود و فشار زیادی بر روند تولید وارد شد. با این حال من قصد ندارم طراحان گرافیک را خجالت زده کنم. این حرفه­‌ای است که من به آن حسادت می‌­ورزم. حرف بنجامین وایلد این است که اگر نمی­‌توانید مداد دست بگیرید و نقاشی کنید نمی­‌توانید خود را تصویرگر بنامید.

“اگر نمی­‌توانید مداد دست بگیرید و نقاشی کنید نمی­‌توانید خود را تصویرگر بنامید.”

شما یک جوان منچستری هستید. آیا شمالی بودن باعث شده روی نحوه­‌ی تجارت شما ثأثیر بگذارد؟

به نظر من فضای کاری منچستر روحیه‌ی­ دوستانه‌تری نسبت به بقیه‌­ی قسمت­‌های کشور دارد. من سعی می­‌کنم که این روحیه را حفظ کنم و با همه به یک صورت برخورد کنم.

“به نظر من فضای کاری منچستر روحیه‌ی­ دوستانه‌تری نسبت به بقیه‌­ی قسمت­‌های کشور دارد.”

از شبکه­‌های مجازی استفاده می­‌کنید؟ آیا به بیشتر دیده شدن شما کمک کرده است؟

شبکه‌های اجتماعی نقش زیادی در دیده شدن کار  و موفقیت من داشته‌اند. دنبال­‌کننده­‌هایی که در این پنج سال به دست ­آورده­‌ام به کار من اعتبار می­‌دهند. و پلتفرم فضای مجازی باعث شده که دنبال کننده‌های بیشتری جذب کنم. اما این تنها چیزی نیست که باعث دیده شدن کار من شده است.

من هر روز کارهایم را در فضای مجازی منتشر می‌کنم. اما وقتم را زیاد برای شبکه­‌های اجتماعی نمی­‌گذارم. من سعی می­‌کنم زمان محدودی از تلفن همراهم استفاده کنم و وقت زیادی برای اینستاگرام و توئیتر نگذارم. در واقع سعی می­‌کنم برای چیزهایی وقت بگذارم که از آن‌ها لذت می­‌برم یعنی نقاشی و طراحی. فکر می­‌کنم با تمرکز روی کارم ارزش و موفقیت بیشتری کسب می­‌کنم.

“شبکه‌های اجتماعی نقش زیادی در دیده‌شدن کار من داشته‌اند. اما سعی می‌کنم زمان استفاده از آن‌ها را محدود و مدیریت کنم چون‌که بیشتر سعی می‌کنم برای چیزهایی وقت بگذارم که از آن‌ها لذت می‌برم یعنی نقاشی و طراحی.”

موفقیت بنجامین وایلد تصویرگر انگلیسی
همکاری او با کتاب کودکان
بیشتر بخوانید: بودیل جین ؛ گفت‌وگو با تصویرگر زن آمستردامی

فکر نمی‌­کنید این روزها جوانان تحت فشار زیادی هستند؟

بله. من فکر می­‌کنم این­‌ها تأثیرات نظام ­­آموزشی است. در واقع امتحان­‌ها و چیزهایی از همین قبیل که مردم اهمیت زیادی به آن‌ها نمی­‌دهند. به نظر من اگر به جای اینکه کاری که دوست دارید را انجام دهید؛ سعی کنید برای جلب رضایت خانواده‌­تان، طبق قوانین نظام آموزشی عمل کنید یا فکر ­کنید، تا در ­آینده شغلی با درآمد بالا پیدا کنید توصیه من به شما این است که از انجام این کار دست بکشید و کاری را انجام دهید که دوست دارید.

“توصیه من به شما این است که از انجام کاری که برای جلب رضایت دیگران باشد دست بکشید و کاری را انجام دهید که خود دوست دارید.”

 

جهت خواندن یادداشت‌های دیگر از غزل مشرف وارد صفحه او شوید.

یادداشت‌های هنر را از دست ندهید !!!

“لطفاً به این یادداشت امتیاز دهید”

موفقیت بنجامین وایلد تصویرگر انگلیسی

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

بنجامین وایلد ؛ تصویرگری جوان از شهر منچستر
4.5 (89.23%) 13 votes