جایزه شعر شاملو و خبر خوب تمدید مهلت ارسال آثار

13

جایزه شعر «شاملو» و خبر خوب تمدید مهلت برای شرکت در مسابقه

امروز با برگزاری ششمین دوره جایزه شعر «شاملو» و خبر خوب تمدید مهلت ارسال آثار برای شرکت در این مسابقه که توسط مؤسسه فرهنگی پژوهشی «الف. بامداد» برای یادبود این شاعر بزرگ کشورمان برگزار می‌شود، با شما هستیم.

مرحله اول از ششمین دوره جایزه شعر «شاملو» که مرحله ارسال آثار از طرف علاقمندان به شرکت در مسابقه است از ۴ اردیبهشت ماه ۹۹ در حال برگزاری است. مهلت ارسال اثر پیش از این تا آخر خرداد ماه ۹۹ بود که برگزارکنندگان این مسابقه اخیراً تصمیم به تمدید این تاریخ گرفته و مهلت را تا پایان تیرماه ۹۹ افزایش داده‌اند تا شرکت کننندگان بیشتری برای ارسال کتاب‌های خود اقدام کنند.

همزمان با انتشار فراخوان این مسابقه، ما نیز درباره این مسابقه، استاد شاملو و … به شما همراهان عزیز گودنیوز اطلاع‌رسانی کردیم که برای مطالعه آن می‌توانید اینجا کلیک کنید.احمد شاملو

خبر خوب جایزه شعر «شاملو»

مؤسسه فرهنگی پژوهشی «الف. بامداد» که از سال ۹۰ به یاد احمد شاملو بنیان‌گذاری شده است، ۴ سال پس از شرع به کار خود تصمیم به برگزاری مسابقه‌ای در روز تولد این شاعر معاصر کشورمان گرفت و آن را جایزه شعر «شاملو» نام‌گذاری کرد.

شعاری که برای برگزاری این مسابقه وجود دارد بر اساس یک باور است؛ اینکه «هدف شعر، تغییر بنیادین جهان است» و بر این اساس برگزار کنندگان مسابقه هدفی به بزرگی تغییر بنیادین جهان از دریچه فرهنگ و شعر دارند.

برای ۵ دوره متوالی این مسابقه برگزار شد و در هر دوره با استقبال خوبی مواجه شد.

علاقمندان به شرکت در مسابقه هر ساله با شروع مهلت ارسال آثار می‌توانند تا سه جلد از کتاب‌های چاپ اول شعر نو خود که در سال گذشته منتشر شده‌اند را به آدرس دبیرخانه جایزه شعر «شاملو» ارسال کنند تا مورد بررسی و داوری قرار گیرند و در روز ۲۱ آذر ماه مصادف با تولد احمد شاملو ، طی مراسمی نفرات برگزیده معرفی شده و جوایز خود را دریافت کنند.

امسال هم این ششمین دوره از این مسابقه برگزار می‌شود که هم اکنون در مرحله ارسال اثر به‌سر می‌برد.

تمدید مهلت ارسال آثار

مهلت اولیه‌ای که توسط دبیرخانه جایزه شعر «شاملو» برای ارسال آثار و شرکت در ششمین دوره مسابقه قرار داده شده بود تا پایان خرداد ماه ۹۹ بود که چند روزی می‌شود که به اتمام رسیده است.

تاکنون بیش از ۱۲۰ کتاب مجموعه شعر از طرف ناشرین و شاعران علاقمند به شرکت درمسابقه به دبیرخانه ارسال شده است که به‌زودی در وب‌سایت رسمی جایزه «شاملو» و همچنین صفحه اینستاگرام این مسابقه  اسامی و مشخصات آن‌ها اعلام خواهند شد.

مسئولان برگزاری مسابقه اخیراً تصمیمی جدید اتخاذ کرده‌اند و آن افزایش زمان برای ارسال آثار و شرکت در مسابقه است. بنابراین علاقمندان می‌توانند تا پایان تیرماه ۹۹ برای شرکت در مسابقه اقدام کرده و تا سه جلد از کتاب‌های مجموعه شعر خود که چاپ اول آن‌ها در سال ۹۸ منتشر شده است را به دبیرخانه جایزه شعر «شاملو» به آدرس «تهران، خیابان هلال احمر، نرسیده به میدان رازی، نبش خیابان مرادی، فروشگاه کتاب فرهنگان، کد پستی ۱۳۳۶۶۱۹۳۳۵» ارسال کنند.

چرا این خبر خوب است؟

احمد شاملو

برگزاری مسابقاتی این‌چنین علاوه بر اینکه به‌نوعی بهانه‌ای برای گرامی‌داشت یاد شاعرانی چون احمد شاملو است، حرکتی فرهنگی و به‌نوعی جایی برای کشف استعدادهای جوان، دیده شدن و شکوفایی آن‌ها نیز محسوب می‌شود.

چه بسیارند شاعران جوانی که آثاری از آن‌ها منتشر شده اما شناخته شده نیستند. این مسابقه فرصت خوبی برای مطرح شدن این عزیزان است تا انگیزه‌ای برای افزایش سرعت پیشرفتشان باشد.

خبرهای خوب و یادداشت‌های ما در حوزه شعر و ادب را از دست ندهید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی