جشنواره سلفی ۲۰ و خبر خوب جشنواره‌ای مردمی با محوریت کرونا

15

جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» و خبر خوب انتشار فراخوان

امروز درباره جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» و خبر خوب انتشار فراخوان این جشنواره با موضوع هم‌زیستی با کرونا ، اطلاعاتی به شما عزیزان علاقمند به فیلمسازی خواهیم داد.

فراخوان جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» با موضوع هم‌زیستی با کرونا منتشر شد. در فراخوان این جشنواره از فیلمسازان حرفه‌ای و مردمی دعوت به‌عمل آمده تا فیلم‌های سه دقیقه‌ای خود را برای شرکت در این مسابقه آماده کرده تا در رقابت برای جوایز جشنواره وارد شوند.

خبر خوب جشنواره «سلفی ۲۰» در روزهای کروناییجشنواره فیلم کوتاه «سافی ۲۰»

این روزها تمام جهان درحال مبارزه با بحرانی به نام بیماری کرونا است. این بیماری و شرایط خاص آن محدودیت‌های بسیاری را برای مردم، مشاغل و به‌طور کلی تمامی جامعه به‌وجود آورده است.

درباره بیماری کرونا، از شروع آن در ایران تا به‌ امروز که واکسن این بیماری کشف شده و راه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا پیش از این در قالب یک خبر و یک یادداشت به شما دوستان عزیز اطلاع‌رسانی کرده‌ایم.

در همین شرایط بسیاری از سازمان‌ها و نهادها بنا به برگزاری جشنواره‌ها، مسابقات و پویش‌های بسیاری با موضوع کرونا و مشتقات آن گذاشتند تا علاوه بر کمک به راحت‌تر گذشتن این روزها با ایجاد سرگرمی در شاخه‌های مختلف و فرهنگ‌سازی برای رعایت مسائل بهداشتی که لازمه پیشگیری از سرایت بیماری است، فرصتی برای علاقمندان و مستعدین در عرصه‌های هنری، ادبی و … ایجاد کنند تا دیده شوند و حتی استعدادشان پرورش یابد.

خبر خوب این است که در بسیاری از مواقع این جشنواره‌ها توانسته‌اند حتی فرصت‌های شغلی را نیز برای جوانان کشورمان ایجاد کنند و باعث آشنایی افراد مستعد ناشناخته با اهالی فن و اساتید شوند.

اخیراً هم گروه «سلفی ۲۰» اقدام به برگزاری جشنواره‌ای با محوریت کرونا و هم‌زیستی با آن گرفته است و پس از دریافت مجوزهای لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراخوان نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» منتشر شده است.

در فراخوان جشنواره چه آمده است؟

نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» با موضوع هم‌زیستی با کرونا و تاثیر این ویروس در تغییرات شیوه و سبک زندگی مردم با دبیری مریم دوستی برگزار خواهد شد.

این جشنواره مردمی در سطح ملی و با ایجاد انگیزه و رقابت خلاقانه به مفاهیم جدید در آداب و رسوم، کار، معیشت و اهمیت حقوق شهروندی در قالب فیلم‌های کوتاه حداکثر سه دقیقه‌ای می‌پردازد.

از اهداف جشنواره می‌توان به پایداری اجتماعی، اهمیت به رفتارهای جمعی و توجه به کسب و کارهای آسیب دیده در دوران کرونا، آموزش حقوق شهروندی و احترام به انسان، کودکان و سالمندان، محیط زیست و احترام به طبیعت، کشف ایده‌ها و استعدادهای درخشان مردمی و معرفی استعدادهای فیلمسازان کوتاه، فرهنگ سازی، ایجاد نشاط، بهداشت و امنیت در جامعه و مشارکت جمعی در مبارزه با کرونا، تقدیر از کادر درمان و پزشکی و تجلیل از قهرمانان سلامت و … اشاره کرد.

دبیرخانه جشنواره برای کمک به شرکت‌کنندگان و سهولت در ایجاد داستان کوتاه موضوعاتی را برای علاقمندان قرار داده که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:هم‌زیستی با کرونا

 1. کرونا و شهر (پایداری اجتماعی، آموزش حقوق شهروندی، احترام به حقوق کودکان، سالمندان و …)
 2. کرونا و جامعه (بهداشت و سالمت، نشاط اجتماعی، خانواده، مهربانی و هم‌زیستی، قرنطینه و…)
 3. کرونا و محیط زیست
 4. کرونا و فضای مجازی
 5. کرونا، اقتصاد و سیاست
 6. زندگی و آرزوهای پساکرونا
 7. کرونا و عدم خشونت
 8. قهرمانان و شهدای سالمت
 9. کرونا و تنهایی انسان معاصر (تفکر، کتاب، روزمرگی، هنر، تکنولوژی، تجربه‌های نو و …)

قوانین، چگونگی شرکت در جشنواره«سلفی ۲۰» و خبر خوب جایزه

مهم‌ترین قوانین مسابقه به شرح زیر است:

 • خبر خوب اول اینکه شرکت کردن در این جشنواره برای تمامی فیلمسازان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای (مردمی) آزاد است.
 • فیلم‌های ارسالی باید حداکثر ۳ دقیقه، با کیفیت حداکثر ۴۸۰ پیکسل و حجم حداکثر ۷۵ مگابایت بوده و از کیفیت صدای خوبی برخوردار باشند.
 • فیلم‌ها می‌توانند با دوربین فیلمبرداری یا دوربین تلفن‌همراه ساخته شوند و در این مورد هیچ محدودیتی وجود ندارد.
 • زمان فیلم‌های ارسالی باید از زمستان ۹۸ به بعد باشد.

خبر خوب دیگر که یکی از جذاب‌ترین بخش‌های شرکت در جشنواره «سلفی ۲۰» و تمام رویدادها است بخش جوایز است که دبیرخانه جشنواره در بخش‌های داستانی، مستند، موشن گرافیک/فتورمان، بخش ویژه (فیلم سلفی)، فیلم با موضوع تقدیر از قهرمانان و شهدای سالمت، فیلم با موضوع ملی (جایزه ویژه دبیر)، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران (بالاترین لایک در سایت) و یک نگاه خالقانه (هیات داوران) جوایز ۳ تا ۵ میلیون تومانی به‌همراه دیپلم طلایی جشنواره را به برترین‌های هر بخش اعطا خواهد کرد.

همچنین ۵ دیپلم طلایی به‌همراه هدیه نقدی به خانواده شهدای سلامت و یا قهرمانان سلامت کشور نیز برای تقدیر از جامعه قهرمانان اهدا خواهد شد.هم‌زیستی با کرونا

برای ثبت نام و شرکت در جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» و همچنین کسب اطلاعات بیشتر درباره فراخوان و قوانین مسابقه به وب‌سایت رسمی جشنواره مراجعه کنید

مهلت در نظر گرفته شده برای ارسال آثار تا ۲۰ شهریور ماه ۹۹ تعیین شده و بنابر گفته دبیرخانه جشنواره به‌هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

ناگفته نماند که تمام مراحل این جشنواره به‌صورت مجازی و از طریق وب‌سایت «سلفی ۲۰» و یا صفحه اینستاگرم این مجموعه به آدرس selfie20.sff می‌توانید تمامی مراحل را دنبال کنید.

چرا این خبر خوب است؟

برگزاری جشنواره‌هایی که شرکت در آن‌ها برای عموم آزاد است ایده‌های بسیار خوبی هستند و علاوه بر ایجاد سرگرمی می‌توانند فرصتی برای نمایش استعدادهای نهان کشور باشند.

ضمن اینکه بسیاری از این جشنواره‌ها برگزاری کلاس‌های مربوط به حوزه اصلی خود را نیز در برنامه‌هایشان دارند. جشنواره «سلفی ۲۰» هم از این امر غافل نشده و خبر خوب برگزاری کلاس‌های آنلاین فیلمنامه‌نویسی را نیز در برنامه خود دارد.

اگر علاقمند به ساخت فیلم‌های کوتاه هستید، تنها با دوربین تلفن همراه خود می‌توانید در این جشنواره شرکت کنید!

جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰»

خبرهای خوب فیلم و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی