جشنواره فیلم هیوستون و خبر خوب جشنواره‌ای ایرانی در آمریکا

37

جشنواره فیلم های ایرانی هیوستون و خبر خوب برگزاری بیست و هشتمین دوره

امروز تصمیم داریم درباره جشنواره فیلم های ایرانی هیوستون که در آمریکا برگزار می‌شود و خبر خوب برگزاری بیست و هشتمین دوره از این جشنواره توسط موزه هنرهای زیبای هیوستون، به شما همراهان گودنیوز اطلاع‌رسانی کنیم.

بیست و هشتمین دوره از جشنواره فیلم های ایرانی هیوستون از ۲۲ ژانویه در موزه هنرهای زیبای هیوستون آمریکا آغاز شده و تا ۷ فوریه ادامه خواهد داشت. ۸ فیلم ایرانی «بندر بند» به کارگردانی منیژه حکمت، «بنفشه آفریقایی» از مونا زندی حقیقی، «جنایت بی دقت» به کارگردانی شهرام مکری، «جهان با من برقص» ساخته سروش صحت، «شیطان وجود ندارد» از محمد رسول اُف، مستند «خرامان» به کارگردانی آرش اسحاقی پور، مستند «کودتای ۵۳» به کارگردانی تقی امیرانی و فیلم «کشتارگاه» از عباس امینی آثاری هستند که در این جشنواره شرکت کرده و به نمایش در خواهند آمد.

جشنواره فیلم هیوستون و خبر خوب نمایش ۸ فیلم ایرانی در این دوره

جشنواره فیلم های ایرانی هیوستون برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ در کشور آمریکا با هدف نشان دادن فیلم های خوش ساخت و باکیفیت سینمای ایران به مخاطبان آمریکایی و ایرانیان مقیم آمریکا در موزه هنرهای زیبای شهر هیوستون برگزار شد.

این جشنواره قدیمی‌ترین رویداد عرصه سینما است که در موزه هنرهای زیبا برگزار می‌شود و هر سال نیز با استقبال بسیار خوبی از طرف فیلمسازان ایرانی و همچنین مخاطبان و علاقمندان به فیلم و سینمای ایران مواجه می‌شود.

بیست و هشتمین دوره از جشنواره فیلم هیوستون از تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۲۱ آغاز شده و تا ۷ فوریه سال جاری ادامه خواهد داشت و اما خبر خوب این است که، جشنواره امسال به‌دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد و علاقمندان می‌توانند از طریق وب‌سایت رسمی این رویداد هنری برای تماشای فیلم‌های این دوره اقدام کنند.

در این دوره ۸ فیلم از آثار سینمای ایران در جشنواره شرکت کرده و برای جوایز به رقابت خواهند پرداخت.

۸ فیلم ایرانی را در هیوستون ببینید!

جشنواره فیلم های ایرانی هیوستون چند روزی است آغاز شده و هم اکنون در حال پخش فیلم‌های این دوره است و خبر خوب این است که شما عزیزان می‌توانید به تماشای این آثار از طریق وب‌سایت جشنواره بپردازید. فیلم‌های زیر آثار ایرانی شرکت کرده در این دوره هستند:

  • فیلم سینمایی «بندر بند» به کارگردانی منیژه حکمت
  • فیلم سینمایی «بنفشه آفریقایی» از مونا زندی حقیقی
  • فیلم سینمایی «جنایت بی دقت» به کارگردانی شهرام مکری
  • فیلم سینمایی «جهان با من برقص» ساخته سروش صحت
  • فیلم سینمایی «شیطان وجود ندارد» از محمد رسول اُف
  • مستند «خرامان» به کارگردانی آرش اسحاقی پور
  • مستند «کودتای ۵۳» به کارگردانی تقی امیرانی
  • فیلم «کشتارگاه» از عباس امینی

درباره فیلم‌های جنایت بی‌دقت و بنفشه آفریقایی پیش از این به شما عزیزان در وج‌ورد اطلاع‌رسانی کرده‌ایم.

چرا این خبر خوب است؟

اخیراً جشنواره‌های زیادی در سراسر جهان برای فیلم‌های ایرانی برگزار می‌شوند” کشورهای سوئد، استرالیا، آمریکا و … میزبان چند مورد از این رویدادهای هنری هستند. اما جشنواره فیلم های ایرانی هیوستون آمریکا را می‌توان قدیمی‌ترین جشنواره فیلم‌های ایرانی در یک کشور خارجی نامید. از این رو تصمیم گرفتیم به معرفی این جشنواره و البته فیلم‌هایی که در آن حضور داشتند بپردازیم تا شما نیز با تماشای این آثار لذت کافی را ببرید.

از شما عزیزان بابت همراهیمان تا انتهای خبر خوب امروز سپاس‌گزاریم.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی