جشنواره یاری و خبر خوب برگزاری بیستمین دوره به‌صورت آنلاین

6

جشنواره «یاری» و خبر خوب برگزاری دوره جدید

امروز آمدیم تا درباره جشنواره فیلم «یاری» و خبر خوب برگزاری بیستمین دوره از این رویداد هنری با چهار فیلم ایرانی «تخت آبی»، «۵۰ سال عشق»، «عشق قرنطینه نمی‌شود» و «نبات» به‌صورت آنلاین برای شما عزیزان بگوییم.

بیستمین دوره از جشنواره ایرانی فیلم «یاری» از امروز پنجم بهمن ماه ۹۹ در کشور سوئد کار خود را آغاز کرده است. بیستمین دوره این جشنواره به‌صورت آنلاین در حال برگزاری است و خبر خوب این است که علاقمندان به تماشای ۴ فیلم ایرانی «تخت آبی» به کارگردانی علیرضا کاظمی‌پور ، «۵۰ سال عشق» ساخته نگار وند ، «عشق قرنطینه نمی‌شود» ساخته ژینوس پدرام و «نبات» به کارگردانی پگاه ارضی ، می‌توانند به‌صورت رایگان این آثار را تماشا کنند.

جشنواره فیلم «یاری» و خبر خوب یک جشنواره ایرانی در سوئد

جشنواره فیلم «یاری» برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ توسط بنیاد خیریه «یاری» برای تمرکز بیشتر بر روی صنعت فیلمسازی ایران و البته معطوف کردن توجه جهانیان بر روی مسئله مدرسه‌سازی برای کودکان در کشور سوئد برگزار شد. تمامی عواید این جشنواره هرساله به بنیاد خیریه یاری در کشور سوئد که به امر مدرسه‌سازی برای کودکان مشغول است اختصاص داده می‌شود.

فرهاد اصلانی، تهمینه میلانی ، کیومرث پوراحمد، جعفر پناهی، رخشان بنی اعتماد، بهمن قبادی و داریوش مهرجویی از کارگردانان و بازیگران بزرگی هستند که از جشنواره بازدید کرده‌اند و از طرف بسیاری از جشنواره‌ها نیز از آن استقبال شده است.

بیستمین دوره از جشنواره فیلم یاری امسال در ۲۴ ژانویه مصادف با ۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ آغاز شده است و خبر خوب این است که این دوره به‌دلیل وجود محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند برای تماشای آنلاین فیلم‌ها با تهیه بلیط به‌صورت رایگان به تماشای آثار ایرانی جشنواره یاری بپردازند.

چهار فیلم ایرانی برای تماشا به‌صورت آنلاین

چهار فیلم ایرانی که امسال در بیستمین دوره از جشنواره «یاری» شرکت کرده‌اند و خبر خوب این است که این امکان برای علاقمندان فراهم شده تا به‌صورت آنلاین و رایگان آن‌ها را تماشا کنند. درباره قصه این چهار فیلم توضیح مختصری به شما عزیزان ارائه می‌دهیم:

  • فیلم کوتاه «عشق قرنطینه نمی‌شود» ساخته ژینوس پدرام ماجرایی است که در روزهای اولیه شیوع کرونا برای فردی به‌نام هدایت که راننده تاکسی است اتفاق می‌افتد. چالش زن و شوهری که در پستی بلندی‌های زندگی چشم امیدشان به بیماری‌ است که تمامی جهان را نگران کرده است.
  • در خلاصه فیلم کوتاه «عشق ۵۰ ساله» ساخته نگاروند آمده است که عشق همه زندگی او است. اما او هنوز تنها است اما بسیار امیدوار است.
  • فیلم کوتاه «تخت آبی» ساخته علیرضا کاظمی‌پور روایت داستان زهرا زنی میانسال است که به آژانس ازدواج موقت مراجعه می‌کند و برای داشتن یک دختر جوان ثبت نام می‌کند تا به خانه‌اش ببرد اما دختری به‌نام نگار که قبلاً هرگز مشتری زن نداشته است، به قصد و گرایش جنسی زهرا مشکوک می‌شود.
  • فیلم سینمایی «نبات» ساخته پگاه ارضی داستان شخصی به‌نام سعید، مرد میانسالی است که همسرش را در یک تصادف از دست داده و با دخترش نبات آرام زندگی می‌کند. تا اینکه یک زن وارد زندگی آن‌ها می‌شود که همه چیز را برای آن‌ها و زندگی آن‌ها تغییر می‌دهد.

شما می‌توانید این فیلم‌ها را که در جشنواره «یاری» امسال شرکت کرده‌اند را به‌صورت رایگان تماشا کنید؛ و اما خبر خوب این است که دوستانی که تمایل، برای کمک به پروژه مدرسه دخترانه شبانه‌روزی در سیستان و بلوچستان (منطقه لاشار) دارند، می‌توانند روی گزینه Donation کلیک کرده و در جمع‌آوری هزینه ساخت این مدرسه مشارکت کنند.

چرا این خبر خوب است؟

برگزاری یک جشنواره برای فیلم‌های ایرانی در سوئد و امکان تماشای آنلاین آن‌ها به‌صورت رایگان برای مخاطبان گرامی به خودی خود خبر بسیار خوبی است اما اختصاص عواید این جشنواره به موضوع مدرسه‌سازی، به‌خصوص پروژه مدرسه دخترانه شبانه‌روزی در سیستان و بلوچستان (منطقه لاشار) موجب شد تا راغب شویم درباره این جشنواره به شما همراهان گرامی اطلاع‌رسانی کنیم.

از شما همراهان گرامی بابت همراهیمان تا انتهای خبر خوب امروز سپاس‌گزاریم.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی