حسن یزدانی و خبر خوب کسب عنوان محبوب‌ترین آزادکار جهان

5

حسن یزدانی و خبر خوب عنوان محبوب‌ترین آزادکار جهان

اولین روز از ماه آذر را به حسن یزدانی کشتی‌گیر آزادکار کشورمان و خبر خوب کسب عنوان محبوب‌ترین آزادکار جهان توسط وی در نظرسنجی اتحادیه جهانی کشتی از میان ۱۶ آزادکار بزرگ جهان اختصاص خواهیم داد.

اتحادیه جهانی کشتی اخیراً برای برگزاری یک نظرسنجی میان ۱۶ کشتی‌گیر آزادکار جهان که همگی از برترین‌های این رشته و بسیار شناخته شده هستند، تحت عنوان «قهرمان رقابت مجازی کشتی‌گیران» اقدام کرد. حسن یزدانی ورزشکار ایرانی رشته کشتی آزاد نیز در این نظرسنجی در میان کاندیدها بود که پس از حذف کردن رقیبان خود در مراحل مختلف، در مرحله فینال موفق شد با کسب ۵۴ درصد آراء که بیش از ۵۰ هزار رأی را شامل می‌شد، پیروز این رقابت شده و محبوب‌ترین آزادکار جهان شناخته شد. حسن یزدانی منتخب اتحادیه جهانی کشتی

حسن یزدانی و خبر خوب از المپیک تا محبوبیت جهانی

حسن یزدانی کشتی‌گیر آزادکار ۲۵ ساله ایرانی است که کشتی را از ۱۱ سالگی آغاز کرد و در ۱۶ سالگی عضو تیم ملی نوجوانان ایران شد.

مدال برنز وزن ۵۰ کیلوگرم در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا و مدال نقره وزن ۵۰ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان از افتخارات او در رده تیم ملی نوجوانان است. او در سن ۱۹ سالگی عضو تیم ملی جوانان ایران شد و دو مدال طلای وزن ۶۶ کیلوگرم را در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا و مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان را کسب کرد.

ورود او به تیم ملی بزرگسالان با شرکت در مسابقات جایزه بزرگ پاریس آغاز شد و با کسب مدال طلا اولین قهرمانی جهان در تیم بزرگسالان ایران را نیز از آن خود کرد. دیگر افتخارات این ورزشکار بزرگ کشورمان را در موارد زیر برایتان خواهیم گفت:محبوب‌ترین آزادکار جهان

 • مدال نقره جایزه بزرگ پاریس ۲۰۱۶ در وزن ۷۴ کیلوگرم
 • مدال نقره جام مدوید ۲۰۱۶ در وزن ۷۴ کیلوگرم
 • مدال طلا جام تختی ۲۰۱۵ در وزن ۷۰ کیلوگرم
 • مدال طلا قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در وزن ۸۶ کیلوگرم
 • مدال طلا قهرمانی جهان ۲۰۱۷ در وزن ۸۶ کیلوگرم
 • مدال نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۵ در وزن ۷۰ کیلوگرم
 • مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۸ در وزن ۸۶ کیلوگرم
 • مدال طلا قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ در وزن ۸۶ کیلوگرم
 • مدال طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در وزن ۸۶ کیلوگرم
 • قهرمانی تیمی در جام جهانی کشتی در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷
 • کسب عنوان بهترین ورزشکار مرد سال ایران در دو سال متوالی
 • کسب عنوان بهترین کشتی‌گیر مرد جهان در سال ۲۰۱۷
 • کسب عنوان بهترین کشتی‌گیر آزادکار سال ایران در سال ۱۳۹۵
 • کسب عنوان مرد سال ورزش مازندران در سال ۱۳۹۵
 • مدال طلا المپیک ۲۰۱۶ ریو در وزن ۷۴ کیلوگرم

این کشتی‌گیر بزرگ کشورمان تنها به درخشیدن در عرصه ورزش بسنده نکرد و خبر خوب این است که موقعیت خود را فرصتی برای انجام امور خیریه و انسان‌دوستانه نیز دانست. از جمله این موارد می‌توان به حضور او با لباس آتش‌نشانی برای دریافت جایزه بهترین کشتی‌گیر ایران در رشته کشتی آزاد برای زنده نگه‌داشتن یاد آتش‌نشان‌های حادثه پلاسکو، حضور وی به‌همراه چند کشتی‌گیر دیگر کشورمان در جمع کودکان دارای سندروم داون و کشتی گرفتن با آنها به‌صورت نمادین و برای حمایت از این کودکان و همچنین حضور یزدانی به‌همراه کشتی‌گیران دیگر ایرانی در کرمانشاه برای دیدار، همدردی با بازماندگان و رساندن کمک‌های غیرنقدی خود، مردم و جامعه کشتی به مردم زلزله‌زده آن منطقه اشاره کرد.

اما برای حسن یزدانی همه چیز به اینجا ختم نمی‌شود و خبر خوب محبوبیتی جهانی در پیش است!

محبوب‌ترین آزادکار جهان!

و اما خبر خوب امروزمان!

اتحادیه جهانی کشتی از ۱۸ نوامبر سال جاری اقدام به برگزاری یک نظرسنجی با عنوان «قهرمان رقابت مجازی کشتی‌گیران» برای یافتن محبوب‌ترین کشتی‌گیر آزادکار جهان کرد.

کاندیداهای این نظرسنجی ۱۶ نفر از برترین کشتی‌گیران آزادکار جهان که بسیار شناخته شده هستند، بوده و حسن یزدانی نیز به‌عنوان نماینده کشورمان در این لیست حضور داشت و خبر خوب این است که ورزشکار هم‌وطنمان با اکثریت آرا موفق به کسب عنوان محبوب‌ترین آزادکار جهان شد.

در مرحله اول حسن یزدانی با دو طلای جهان و یک طلای المپیک مقابل والنتین یوردانوف نابغه سبک وزن کشتی جهان که ۸ طلای جهان و المپیک را در کارنامه خود دارد قرار گرفت و براساس آرا پیروز شده و به مرحله بعد رفت.حسن یزدانی محبوب‌ترین آزادکار جهار در نظرسنجی اتحادیه جهانی کشتی

او پس از قرار گرفتن مقابل طاها آکگل ترک، دارنده ۲ طلای جهان و یک طلای المپیک دوباره آراء بیشتری را از آن خود کرد و در بین ۴ نفر برتر این نظرسنجی قرار گرفت.

یزدانی در نیمه نهایی هم با رأی بیشتر مقابل بوایسار سایتیف نابغه کشتی جهان از روسیه که تاکنون ۳ طلای المپیک و ۶ طلای جهان را از آن خود کرده، پیروز شد و به فینال رسید.

و در نهایت حسن یزدانی در مقابله با عبدالرشید سعدالله یف ملقب به تانک روسی که دارای مدال طلای قهرمانی جهان و المپیک است موفق شد ۵۴ درصد آرا که بیش از ۵۰ هزار رأی را شامل می‌شد، بازهم پیروز شده و خبر خوب کسب عنوان محبوب‌ترین کشتی‌گیر آزادکار جهان را برایمان به ارمغان بیاورد.

حسن یزدانی هم‌اکنون درحال انجام تمرینات و آماده‌سازی برای المپیک توکیو است.

چرا این خبر خوب است؟

انتخاب کشتی‌گیر هم‌وطنمان به‌عنوان محبوب‌ترین آزادکار جهان در یک نظرسنجی مردمی افتخار بسیار بزرگ است، زیرا در میان دیگر کاندیداها ورزشکارانی با سابقه بیشتر و مدال‌های جهانی و المپیک به مراتب بیشتر نیز حضور داشتند، ضمن اینکه آخرین حریف یزدانی در این نظرسنجی از شانس‌های اصلی برد مدال المپیک توکیو است.

امیدواریم حسن یزدانی در المپیک توکیو نیز بهترین عملکرد خود را نشان دهد و خبر خوب بعدی ما از وی کسب مدال طلای المپیک برای بار دوم باشد.

از شما عزیزان بابت همراهیمان تا انتهای خبر سپاس‌گزاریم.

حسن یزدانی

خبرهای خوب درباره المپیک و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی