خبر خوب تنیس روی میز ، قهرمانی برادران عالمیان در تور جهانی اسپانیا

80

تیم دو نفره برادران عالمیان و خبر خوب تنیس روی میز

خبر خوب تنیس روی میز امروز از برادران عالمیان است که قهرمان مسابقات تور جهانی تنیس روی میز اسپانیا شدند.

نوشاد و نیما عالمیان در فینال بخش تیم دو نفره این مسابقات مقابل تیم کره‌ای با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی رسیدند و عنوان قهرمانی این بخش را از آن خود کردند.

خبر خوب تنیس روی میز ایران از تورنمنت اسپانیا

تور جهانی تنیس روی میز یک تور و تورنمنت است که از سال ۱۹۹۶ هرسال توسط فدراسیون جهانی تنیس روی میز برگزار می‌شود.

این رویداد در ۶ بخش تک نفره آقایان و بانوان، دو نفره آقایان و بانوان و تک نفره مردان و زنان U21 برگزار می‌شد و از سال ۲۰۱۸ بخش دو نفره مختلط نیز به آن اضافه شد. بازیکنانی که بیشترین امتیاز را در تور جهانی به‌دست می‌آورند به فینال راه یافته و برای جایزه نهایی یک میلیون دلاری که بزرگترین جایزه فدراسیون جهانی تنیس روی میز در تاریخ است رقابت می‌کنند.

برادران عالمیان در تور جهانی امسال به فینال بخش تیم دو نفره مردان رسیدند و قهرمان این بخش شدند.

برادران عالمیان

نوشاد و نیما عالمیان ورزشکاران ایرانی رشته تنیس روی میز هستند.

نوشاد عالمیان که اکنون در تیم باشگاهی تورین فویار فرانسه عضویت دارد، از اولین تنیسورهای ایرانی است که به مسابقات جهانی راه یافته و در آنها مقام کسب کرده است.

نوشاد و نیما عالمیان
نوشاد و نیما عالمیان

مدال طلای مسابقات لوکزامبورگ و قهرمانی آسیای میاینه و کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۲ از افتخارات وی است. نوشاد عالمیان اولین خبر خوب تنیس روی میز در تاریخ المپیک را برای ایران با پیروزی ۴ بر صفر در مقابل حریف استرالیایی خود در المپیک ۲۰۱۲ به ارمغان آورد. او با این پیروزی به جمع ۳۲ نفر برتر جهان راه یافت.

از افتخارات نیما عالمیان نیز می‌توان به مدال برنز مسابقات تور جهانی اسپانیا در سال ۲۰۱۸ و کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ اشاره کرد. او هم‌اکنون برای تیم باشگاهی ویلنوو فرانسه بازی می‌کند.

رنکینگ جهانی تنیس روی میز ایران

دیگر خبر خوب تنیس روی میز این است که در جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی تنیس روی میز، نوشاد عالمیان با امتیاز ۴۴۸۰ از رتبه ۶۳ به رتبه ۶۱ رنکینگ جهانی صعود کرد. او تنها پینگ‌پنگ‌باز ایرانی است که در بین ۱۰۰ نفر برتر این رشته در جهان قرار گرفته‌است.

نیما عالمیان با امتیاز ۳۴۳۵ و یک پله سقوط در رتبه ۱۰۸، امیرحسین هدایی با ۲۵۴۰ امتیاز و ۳ پله سقوط در رتبه ۱۶۰ و امین احمدیان با ۲۱۹۰ امتیاز و ۹ پله سقوط در رده ۱۹۳ هستند.

خبر خوب تنیس در بخش بانوان نیز صعود یک پله‌ای ندا شهسواری با ۱۷۶۰ امتیاز و رتبه ۲۰۴ رنکینگ جهانی، ۴ پله صعور مهشید اشتری با ۹۰۵ امتیاز و رده ۲۹۷ است. مریم صامت با ۶۴۵ امتیاز و بدون تغییر جایگاه در رده ۳۹۰ قرار دارد.

در رده سنی زیر ۲۱ سال نیز امین احمدیان با ۳۵۶۳ امتیاز در رده ۱۶ دنیا قرار گرفته است.

در رده‌بندی تیمی نیز تیم مردان ایران با ۲۵۲ امتیاز و یک پله صعود در رده ۲۵ قرار گرفته و تیم بانوان کشورمان با ۱۶۰ امتیاز و بدون تغییر جایگاه رتبه ۵۱ را به خود اختصاص داده است.

چرا این خبر خوب است؟

قهرمانی در تور جهانی اسپانیا که یکی از مهم‌ترین تورنمنت‌های رشته تنیس روی میز است، برای ورزشکاران ایرانی خبر بسیار خوبی است به این دلیل که این ورزش در کشور ما کمتر از ۱۰ سال است که به عرصه‌های جهانی راه یافته‌است.

امیدواریم با کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو توسط پینگ‌پنگ‌بازان کشورمان امیدی جدید برای این مسابقات از طرف کشورمان داشته باشیم و در آینده شاهد خبر خوب کسب مدال‌های رنگارنگ المپیک باشیم.

خبرهای خوب ورزشی را اینجا بخوانید

به این مطلب امتیاز دهید

خبر خوب تنیس روی میز ، قهرمانی برادران عالمیان در تور جهانی اسپانیا
5 (100%) 2 votes