خبر خوب جایزه ارغوان با موضوع آخرین بار

140

خبر خوب جایزه ارغوان ،مسابقه داستان کوتاه

امروز با آخرین خبر گودنیوز در سال ۹۸، خبر خوب جایزه ارغوان ، یک مسابقه داستان کوتاه با موضوع «آخرین بار» و یک پیشنهاد دیگر برای سرگرم شدن در این روزها که به دلیل شیوع کرونا و برای مقابله با این بیماری در خانه می‌مانیم، با شما هستیم.

جایزه ارغوان توسط انتشارات هفت رنگ برای سومین بار مسابقه داستان نویسی را برای کشف استعدادهای جوان و ترویج فرهنگ کتاب خوانی برگزار می‌کند. فراخوان این مسابقه اول دی ماه ۹۸ منتشر شد. با توجه اینکه تا ۱۵ فروردین ۹۹ برای شرکت در مسابقه و ارسال آثار زمان وجود دارد، تصمیم به اطلاع رسانی درمورد این رویداد برای دوستان علاقمند گرفتیم.

خبر خوب جایزه ارغوان

جایزه ارغوان برای اولین بار درسال ۹۶ توسط انتشارات هفت رنگ با موضوع «آخرین روزهای سال» برگزار شد.

هدف از برگزاری این رویداد کشف و معرفی استعداد‌های جوان، ترویج داستان‌نویسی و فرهنگ کتاب خوانی در جامعه است.

پس از برگزاری اولین دوره و دیدن تأثیرات آن بر روی نفرات برتر شرکت کننده، کارگاهی در زمینه داستان نویسی برگزار شد. آثار ۱۰ نفر اول نیز در کتابی به شکل مجموعه داستان‌های کوتاه به نام «آخرین روزهای سال» به چاپ رسید.

دوره دوم این جایزه که با موضوع «شب» برگزار شد، با یک تغییر همراه بود. پس از برگزاری کارگاه در دوره گذشته برای برگزیدگان، بُعد آموزشی نیز به این رویداد برای همیشه اضافه شد تا تغییر کیفیت آثار برگزیدگان پس از شرکت در جایزه ارغوان کاملا ملموس باشد. ۱۰ اثر برگزیده این دوره هم مانند دوره‌های پیشین به صورت مجموعه داستان به چاپ خواهند رسید.

جایزه ارغوان امسال

 

امسال هم آثار برگزیده در مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه به چاپ خواهند رسید. البته از جایزه ۲۰ میلیون تومانی برگزار کنندگان جایزه ارغوان برای نفر اول نیز نمی‌توان غافل شد.سومین دوره جایزه ارغوان با موضوع آخرین بار

گرچه مهلت ارسال آثار از اول دی ماه ۹۹ آغاز شده، اما هنوز فرصت برای ارسال آثار وجود دارد و علاقمندان می‌توانند تا ۱۵ فروردین ۹۹ با مراجعه به وب‌سایت جایزه ارغوان ضمن کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط و قوانین این مسابقه، اقدام به ثبت‌نام و ارسال آثار خود در قالب داستان کوتاه، با موضوع «آخرین بار»‌ در این مسابقه شرکت کنند.

چند مورد از شرایط جایزه ارغوان

  • داستان‌های کوتاه باید به صورت تایپ شده در فرمت‌های  .doc. docx و  .rtf در سامانه‌ی وب‌سایت جایزه‌ی ارغوان ثبت شود.
  • هر نویسنده می‌تواند تنها یک اثر با حداکثر ۳۰۰۰ کلمه ارسال کند.
  • شرایط سنی حداکثر ۳۰ سال است
  • داستان‌های کوتاه پیش از این نباید در هیچ جشنواره‌ای جایزه برده باشند، همچنین نباید همزمان با این مسابقه در مسابقه دیگری شرکت داده شوند.
  • آثار نباید قبلا چاپ شده باشند و همچنین هیچ کتاب چاپ شده کوتاه، بلند، فردی و یا گروهی نباید از شرکت کنندگان وجود داشته باشد.

چرا این خبر خوب است؟

برگزاری مسابقات این‌چنین علاوه بر اینکه می‌تواند به کشف و معرفی استعدادهای جوان عرصه نویسندگی کمک کند و در فرهنگ کتابخوانی نیز مؤثر باشد، در این روزهای قرنطینه خانگی برای مبارزه با کرونا کمک بزرگی به راحت‌تر گذشتن زمان در خانه و البته مفید گذشتن آن می‌کند.

اگر به این حوزه علاقه دارید و در خود استعداد نوشتن می‌بینید، این فرصت را از خود دریغ نکنید. شاید شما نفر برگزیده و برنده جایزه ۲۰ میلیونی این مسابقه باشید.

سرویس خبری گودنیوز آرزومند روزهایی خوش برای تمام مردم ایران در سال جدید است.

اخبار جشنواره‌های در حال برگزاری در روزهای قرنطینه خانگی برای مبارزه با کرونا را اینجا بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

خبر خوب جایزه ارغوان با موضوع آخرین بار
5 (100%) 1 vote