خبر خوب خیریه اسفندگان ، فروش کتاب به نفع انجمن حمایت از حقوق کودکان

61

خبر خوب خیریه اسفندگان برای کودکان

خبر خوب خیریه اسفندگان کتاب با برگزاری پنجمین دوره این خیریه به نفع انجمن حمایت از حقوق کودکان ما را سر ذوق آورد تا خلاصه‌ای از فعالیت چند ساله این خیریه را برایتان بازگو کنیم.

پنجمین دوره خیریه اسفندگان کتاب در تاریخ ۸ اسفند ماه ۹۸ با حضور ۴۰ نویسنده و بیش از ۲۰ ناشر، در کافه کتاب چهل‌کلاغ واقع در مرکز خرید ارگ در میدان تجریش تهران  برگزار می‌شود.

خبر خوب خیریه اسفندگان کتاب برای قشر آسیب‌پذیر جامعه

خیریه اسفندگان کتاب که بنیان‌گذار آن چند نویسنده بودند هر ساله در ماه اسفند با هدف اختصاص سود حاصل از فروش کتاب‌های نویسندگانی که در خیریه مشارکت می‌کنند به قسمتی از قشر آسیب‌پذیر جامعه برگزار می‌شود. عواید حاصل شامل ۴۰٪ قیمت پشت جلد کتاب می‌شود زیرا ۶۰٪ قیمت پشت جلد وقتی به کتابفروشی می‌رسد به ناشر بازمی‌گردد.

دوره‌های قبل

اولین دوره خبر خوب خیریه اسفندگان کتاب در سال ۹۴ با حضور ۲۰ نویسنده در فروشگاه نشر ثالث برگزار شد و عواید آن به نفع زنان بی‌سرپرست هزینه شد.

دومین دوره خیریه اسفندگان در سال بعد به منظور حمایت از انجمن درخت کوچک زندگی که حامی کودکان کار، محروم و بدسرپرست، این بار با حضور ۳۰ نویسنده در کتابفروشی نشر چشمه کوروش برگزار شد.

سال ۹۶ دوره سوم خیریه در کتابفروشی ثالث با استقبال بیشتری مواجه شد و ۳۲ نویسنده و ۲۴ ناشر در آن شرکت کردند و سود حاصل به مؤسسه خیریه مهمر و ماه که برای توانمندسازی زنان و کودکان آسیب‌دیده فعالیت می‌کند، اختصاص داده شد.

چهارمین خیریه اسفندگان کتاب در سال ۹۷ برای کمک به بنیاد عماد که برای اسکان بیماران نیازمند پیوند مغز استخوان  فعالیت می‌کند، در کتابفروشی نشر چشمه با حضور ۳۶ نویسنده و ۲۰ ناشر با موفقیت برگزار شد.

امسال هم خیریه پا برجاست

و اما امسال هم برگزاری خبر خوب خیریه اسفندگان کتاب را با حضور ۴۰ نویسنده و بیش از ۲۰ ناشر خواهیم داشت.

محل برگزاری خیریه، کافه کتاب چهل‌کلاغ واقع در مرکز خرید ارگ تجریش، از ساعت ۱۵ تا ۲۰ روز پنج‌شنبه هشتم اسفند ماه ۹۸ است. سود حاصل از خیریه امسال به نفع انجمن حمایت از حقوق کودکان صرف خواهد شد.

چگونه می‌توانیم در این حرکت ارزشمند شرکت کنیم؟

۱. خرید کتاب‌های نویسندگان حاضر در خیریه با امضای خودشان که تمام سود حاصله به هدف مشخص شده اختصاص خواهد یافت.

۲. کمک نقدی که صرف خرید کتاب‌های نویسندگان حاضر در خیریه برای کتابخانه‌های مناطق محروم خواهد شد.

۳. خرید کتاب‌های نویسندگان حاضر در خیریه و اهدای آنها به مناطق محروم

تمام منافع حاصل از این فروش‌ها به خیریه اختصاص خواهد یافت.

به امید اتفاقات مثبت و اثرگذار بیشتر در جامعه کشورمان، برای همه دست‌اندرکاران این رویداد خوب آرزوی موفقیت داریم.

مطالب دیگر در زمینه کتاب را اینجا بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی