خبر خوب شمشیربازی با یک سهمیه تیمی و چهار سهمیه انفرادی برای المپیک

82

خبر خوب شمشیربازی 

تیم ملی شمشیر بازی ایران با کسب عنوان پنجمی در رقابت‌های بین‌المللی شمشیربازی لهستان و تثبیت جایگاه خود در رنکینگ جهانی به‌عنوان اولین تیم آسیا با فاصله امتیازی بسیار زیاد از تیم‌های دیگر آسیایی، خبر خوب شمشیر بازی را برایمان به ارمغان آورد. کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو خبر خوب این مسابقات است.

تیم ملی ایران در این رقابت‌ها با شکست تیم ملی مجارستان که دومین تیم رنکینگ جهانی شمشیربازی است، در جایگاه پنجم مسابقات جهانی قرار گرفت و سهمیه تیمی المپیک را برای اولین بار از آن خود کرد.

خبر خوب شمشیربازی از مسابقات بین‌المللی لهستان

مسابقات بین‌المللی شمشیر بازی لهستان که در شهر ورشو برگزار شد، امسال جزو مسابقات انتخابی المپیک و دارای رنکینگ جهانی بود. ۲۱۰ شمشیرباز از ۸۲ کشور جهان شرکت‌کنندگان این دوره بودند که برای کسب سهمیه المپیک با هم به رقابت پرداختند و ملی‌پوشان کشورمان با کسب عنوان پنجمی این رقابت‌ها در ماده اسلحه سابر، موفق به کسب سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ شدند.

عملکرد تیم ایران

ملی‌پوشان ‌شمشیربازی کشورمان در این مسابقات ابتدا در مقابل تیم ملی ژاپن قرار گرفتند که موفق به شکست حریف خود با نتیجه ۴۵ بر ۲۸ مقابل این تیم شدند.

در بازی دوم تیم ملی شمشیربازی کشورمان مقابل تیم مجارستان که دارای رده دوم در رنکینگ جهانی شمشیربازی است قرار گرفت و با نتیجه ۴۵ بر ۳۴ برنده این مبارزه نیز شد و نایب قهرمان جهان را مغلوب خود کرد.

دیدار سوم تیم ملی ایران در مقابل کشور آلمان بود. تیم کشورمان با پیروزی در این مرحله می‌توانست جواز صعود به مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌ها را به‌دست آورد. اما متأسفانه تیم ایران با نتیجه ۴۵ بر ۳۵ بازی را به حریف خود واگذار کرد و موفق نشد به نیمه‌نهایی رقابت‌ها صعود کند.

در دیدار رده‌بندی این مسابقات که برای کسب عنوان پنجم تا هشتم این مسابقات برگزار شد، تیم ملی کشورمان مقابل تیم ملی چین قرار گرفت و با پیروزی ۴۵ بر ۳۸، خبر خوب شمشیر بازی را با کسب عنوان پنجمی مسابقات برایمان به ارمغان آورد و با قرار گرفتن در رده اول رنکینگ قاره آسیا و بالاتر از چین، موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ برای اولین بار در بخش تیمی شد.

همچنین محمد رهبری، مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد فتوحی ۴ نفر از ملی‌پوشان کشورمان که موفق به جابجایی رده خود در رنکینگ آسیا در بخش انفرادی شدند و سهمیه المپیک را در بخش انفرادی کسب کردند.

کسب سهمیه

برای شمشیربازان کشورمان هنوز هم فرصت برای کسب سهمیه وجود دارد. درحالی‌که چند روز آینده مسابقات جهانی پادووا در ایتالیا و مسابقات جهانی مجارستان را در اول سال ۹۹ خواهیم داشت، خبر خوب شمشیر بازی را با یک سهمیه تیمی و چهار سهمیه انفرادی در بخش اسلحه سابر از طرف تیم ملی کشورمان داشتیم.

چرا این خبر خوب است؟

کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توسط شمشیربازان کشورمان در بخش انفرادی و برای اولین‌بار در بخش تیمی، باعث امید بیشتر کسب مدال در المپیک برای کشورمان است.

امیدواریم که این افتخار آفرینی‌ها ادامه‌دار باشند تا کاروان المپیکی کشورمان در توکیو بسیار قوی و پر امید حاضر شوند و خبر خوب کسب مدال‌های رنگارنگ المپیک را برای کشورمان به‌همرا بیاورند.

خبرهای خوب المپیک ۲۰۲۰ توکیو را اینجا بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

خبر خوب شمشیربازی با یک سهمیه تیمی و چهار سهمیه انفرادی برای المپیک
5 (100%) 1 vote