خبر خوب مسابقه نشان عکس سال ، رویدادی برای عکاسان مطبوعاتی

11

خبر خوب مسابقه «نشان عکس سال مطبوعاتی ایران»

امروز با خبر خوب مسابقه «نشان عکس سال مطبوعاتی ایران» با شما هستیم. فراخوان شرکت در چهارمین دوره این رویداد صنفی-فرهنگی که توسط انجمن عکاسان مطبوعاتی ایران برگزار می‌شود، منتشر شد و عکاسان حرفه‌ای می‌تواننددر این مسابقه شرکت کنند.

انجمن عکاسان ایران که تاکنون سه دوره از رویداد «نشان عکس سال مطبوعاتی ایران» را برگزار کرده و با موفقیت و استقبال بسیار خوب به پایان رسانده است، امسال هم برای برگزاری چهارمین دوره فراخوانی را منتشر کرده و از عکاسان حرفه‌ای علاقمند برای شرکت در مسابقه دعوت به‌عمل آورده است.

خبر خوب مسابقه «نشان عکس سال»، رویدادی برای ارتقا عکس مطبوعاتی در کشورمسابقه «نشان عکس سال مطبوعاتی کشور»

انجمن عکاسان مطبوعاتی ایران برای اولین‌بار در سال ۹۶ اقدام به برگزاری مسابقه‌ای برای ارتقاء سطح عکاسی مطبوعاتی و ایجاد انگیزه و پویایی در میان عکاسان این صنف گرفت که «نشان عکس سال مطبوعاتی ایران» نام گرفت.

به این ترتیب عکاسان حرفه‌ای آثار خود را که مربوط به اتفاقات، حوادث و به‌طور کلی خبرهای سال گذشته کشور را برای شرکت در این مسابقه ارسال کرده و آنها را در معرض بررسی و داوری قرار می‌دهند تا بر سر نشان عکس سال به رقابت بپردازند.

پس از بررسی تمامی آثار در ۵ بخش اصلی به عکس‌های منتخب به‌صورت تکی و مجموعه عکس در هر مورد جوایزی اعطا می‌شود که از آنها نام می‌بریم:

  • خبری: درباره رویدادهای ناگهانی، پیش‌بینی شده و تأثیرگذار و پیامد آنها
  • مسائل معاصر (مستند اجتماعی): مستندسازی مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی که بر افراد یا جوامع تأثیر می‌گذارد.
  • ورزشی: فعالیت‌های ورزشی به صورت فردی یا تیمی
  • محیط زیست: عکس‌های جانداران، مناظر و مستند کردن برخوردِ مثبت و یا منفیِ انسان با محیط زیست
  • پرتره: تصاویر افراد که به صورت گروهی یا فردی در موقعیت‌های پیش بینی نشده یا برنامه ریزی شده، عکاسی شده باشد.

یک جایزه دیگر نیز وجود دارد که به عکس منتخب مردمی در هر سال تعلق می‌گیرد و‍ می‌توان گفت داوران این بخش مردم هستند.

گوشه‌ای از قوانین و شرایط شرکت در مسابقه

مسابقه «نشان عکس سال مطبوعاتی کشور»

  1. خبر خوب این است که تمامی عکاسان حرفه‌ای مجاز به شرکت در این مسابقه هستند و می‌توانند حداکثر در دو بخش شرکت کنند.

  2. هر عکس فقط می‌تواند در یک بخش شرکت کند و حتما باید متعلق به عکاس باشد. در غیر این‌صورت از مسابقه حذف شده و عواقب قانونی خواهد داشت.
  3. خبر خوب دیگر اینکه عکس‌های منتشر نشده در رسانه‌ها و عکس‌های گرفته شده با موبایل درصورت دارا بودن استانداردهای لازم می‌توانند در مسابقه شرکت کنند.
  4. تمامی عکس‌ها باید دارای کپشن (Caption)، استیتمنت (Statement)‌ و عنوان باشند و همچنین ویرایش روی آنها فقط در حد استاندارد مجاز است.
  5. عکاس تحت هیچ شرایطی اجازه صحنه‌سازی و دستکاری در واقعیت ندارد.

برای اطلاع از ریز قوانین و شرایط شرکت در مسابقه می‌توانید به وب‌سایت انجمن عکاسان مطبوعاتی ایران مراجعه کرده و اطلاعاتی درباره نکات فنی لازم درباره عکس‌ها نیز به دست بیاورید.

علاقمندان به شرکت در مسابقه می‌توانند برای ارسال آثار خود از طریق وب‌سایت رسمی مسابقه «نشان عکس سال مطبوعاتی ایران» اقدام به ثبت نام کرده و در مسابقه شرکت کنند.

داوران مسابقه

داوران این دوره از مسابقه نیوشا توکلیان، آرش خاموشی، کارن فیروز، محمد قوچانی و مهرداد اسکویی از عکاسان حرفه‌ای مطبوعاتی کشور هستند.

اما نام یکی از داوران برا مخاطبان گودنیوز آشنا است.

مهرداد اسکویی عکاس و مستندساز بزرگ ایرانی است که اخیرا برنده جوایزی از جشنواره‌های بزرگ بین‌المللی شده است، شما می‌توانید درباره مهرداد اسکویی و خبر خوب جوایز کسب شده توسط او را در وب‌سایت ما بخوانید.

چرا این خبر خوب است؟

برگزاری یک مسابقه عکاسی حرفه‌ای می‌تواند علاوه بر بیشتر شذن تلاش و انگیزه عکاسان مطبوعاتی برای خلق تصاویر از وقابع با سطح بالاتر، فرصتی برای عکاسانی که حرفه‌ای کار می‌کنند باشد تا خود را به چالش کشیده و برای جایزه این مسابقه رقابت کنند.مسابقه «نشان عکس سال مطبوعاتی کشور»

خبرهای خوب و یادداشت‌های ما در حوزه عکاسی را بخوانید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

خبر خوب مسابقه نشان عکس سال ، رویدادی برای عکاسان مطبوعاتی
5 (100%) 1 vote