خبر خوب مسابقه یک، دو، صدا برای علاقمندان به فعالیت در عرصه صدا

49

خبر خوب مسابقه رادیویی «یک، دو، صدا»

امروز خبر خوب مسابقه «یک، دو، صدا» که برگزاری یک مسابقه توسط رادیو ایران برای علاقمندان به گویندگی، اجرا، خوانندگی و بازیگری است را به اطلاع شما دوستان گرامی گودنیوز میرسانیم.
نهمین دوره از مسابقه «یک، دو، صدا» با تمرکز بیشتر این دوره بر نمایشی بودن و قصه‌گویی اجرا آغاز شد و علاقمندان به اجرای رادیویی در زمینه‌های مختلف می‌توانند تا ۲۰ تیر ماه برای شرکت در این مسابقه اقدام کنند.

خبر خوب مسابقه یک، دو، صدا از رادیو ایران

رادیو ایران برای اولین بار در سال ۱۳۹۵ تصمیم به برگزاری مسابقه‌ای برای علاقمندان به گویندگی، اجرا، بازیگری و خوانندگی گرفت.

این مسابقه تحت عنوان «یک، دو، صدا» به تهیه‌کنندگی مهدی ساعی تاکنون در ۸ دوره برگزار شده است و هر بار به‌دلیل جنبه آموزشی آن که به موضوع مسابقه و کشف استعدادهای پنهان و سرگرمی برای مخاطب اضافه شده است، با استقبال بسیار خوبی از سوی علاقمندان مواجه می‌شود.

در ۸ دوره گذشته این مسابقه به‌صورت موضوعی در یک فصل ۶ ماهه برگزار می‌شد و کسانی که در زمینه مشخص شده مستعد بودند در آن بخش شرکت می‌کردند. اما در دوره نهم تصمیم جدیدی اتخاذ شده و قرار بر این است که مسابقه «یک، دو، صدا» در دو فصل ۶ ماهه و در تمامی زمینه‌های حوزه صدا برگزار شود.

موضوعات مسابقه عبارتند از:

  • گویندگی و اجرا
  • برپاخند (استندآپ کمدی)
  • بازیگری
  • خوانندگی
  • قصه گویی و نقالی
  • نوازندگی

نکته مهم در این دوره تمرکز داوران اجراهای نمایشی و دارای مضمون قصه‌گویی است، به این‌صورت که شرکت‌کنندگان باید سعی کنند که با فضای نمایشی اجرای خود مخاطبان رادیو را جذب کنند.

شرکت در مسابقه «یک، دو، صدا»

شما برای شرکت در مسابقه در ابتدا باید یک اجرای ۹۰ ثانیه‌ای در موضوع مورد نظر خود ارسال کنید تا بعد از بررسی‌های اولیه و دریافت تأییدیه در مسابقه شرکت کرده و به مرحله اجرای چند دقیقه‌ای بداهه رسیده و برای عنوان برتر مسابقه رقابت کنید.

داوران مسابقه بهروز تشکر، مسعود اسکویی، فاطمه آل عباس و فاطمه نیرومند از اساتید بزرگ صدا در کشورمان هستند.

دوره نهم هم اکنون در حال برگزاری است و داوران در حال بررسی آثاری که تاکنون دریافت کرده‌اند، هستند.

اگر شما هم به شرکت در این مسابقه برای سنجش خود و شاید به‌دست آوردن یک فرصت بزرگ در زندگی علاقمندید، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت رسمی مسابقه از جزئیات آن مطلع شده و برای ثبت نام و ارسال نمونه اجرای ۹۰ ثانیه‌ای خود تا ۲۰ تیر ماه ۹۹ اقدام کنید.

۲۱ تیرماه اسامی راه یافتگان به مرحله بعدی مسابقه اعلام خواهد شد و مسابقه به‌صورت تخصصی‌تر برگزار خواهد شد.

خبر خوب برای دوستانی که تنها می‌خواهند از جنبه سرگرمی این برنامه لذت ببرند این است که می‌توانند از شنبه تا چهارشنبه شنونده مسابقه با اجرای خانم نسیم رفیعی باشند.

 چرا این خبر خوب است؟

برگزاری یک مسابقه استعدادیابی در چند سال اخیر که به‌طور مداوم در حال برگزاری است جدا از جنبه سرگرمی خود می‌تواند فرصت خوبی برای علاقمندان به این حوزه باشد. البته از جنبه آموزشی این مسابقه نیز نمی‌توان غافل شد و قطعا شرکت‌کنندگان در طول مسابقه مواردی بسیار مهم و کاربردی را خواهند آموخت که در پییشرفت آنها موثر خواهد بود.

و اینکه شاید این مسابقه برای افراد مستعد زمینه‌ای برای معرفی به دست‌اندرکاران رادیو و ایجاد فرصت شغلی نیز باشد.

اگر در خود استعدادی در زمینه صدا و گویندگی می‌بینید، برای شرکت در مسابقه «یک، دو، صدا» درنگ نکنید.

خبرهای خوب و یادداشت‌های ما درباره رادیو را بخوانید

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

خبر خوب مسابقه یک، دو، صدا برای علاقمندان به فعالیت در عرصه صدا
5 (100%) 1 vote