خبر خوب کاراته‌وان دبی ، ۶ مدال رنگارنگ برای ایران

61

خبر خوب کاراته‌وان در دبی

این‌بار خبر خوب کاراته‌وان دبی با ۶ مدال در مرحله سوم لیگ جهانی امسال برای کاراته‌کاهای ایرانی همراه است.

تیم ملی کاراته‌وان کشورمان با کسب یک طلا، یک نقره و ۴ برنز به کار خود در شهر دبی کشور امارات متحده عربی پایان داد.

اخبار دیگر و توضیحات تکمیلی در زمینه لیگ جهانی کاراته‌وان ۲۰۲۰ را اینجا بخوانید.

یک طلا خبر خوب کاراته‌وان دبی برای ایران

ذبیح‌الله پورشیب، کاراته‌کای وزن ۸۴- کیلوگرم در اولین مبارزه خود در مقابل فردی والرا از ونزوئلا به نتیجه ۰-۰ رسید که در هانتی پیروز شد. در مبارزه بعدی نیز حریف خود از عربستان به نام فرج النشری را ۲ بر ۱ شکست داد و پس از شکست حریف قزاق خود ایگور چیخمارف، به نیمه‌نهایی رسید.

ذبیح‌الله پورشیب
ذبیح‌الله پورشیب

پورشیب در نیمه‌نهایی مقابل دیگر ملی پوش کشورمان قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد و به فینال صعود کرد. در نهایت در دیدار نهایی با برد ۸ بر ۵ در برابر یولداشف از قزاقستان به مدال طلای این رقابت‌ها دست یافت.

خبر خوب کاراته‌وان دبی برای بانوان

شیما آل سعدی که در وزن ۶۱- در لیگ جهانی شرکت کرده بود، پس از کسب پیروزی‌های متوالی با نتایج ۲ بر ۱ مقابل کریستینا فرر از اسپانیا، ۵ بر ۴ برابر فیلیپه وندولینه از فرانسه، ۳ بر ۲ مقابل اینگیریدا سوچانکوآ از اسلواکی و شکست یک بر صفر آنیتا سروگینا از اوکراین راهی نیمه‌نهایی شد.

آل سعدی در نیمه‌نهایی در برابر جیانا لطفی از مصر به تساوی ۲ بر ۲ رسید که با استفاده از قانون سنشو برنده‌ی این مبارزه شد و به فینال رسید. او در دیدار نهایی از حریف چینی خود با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و به مدال نقره مسابقات لیگ جهانی کاراته‌وان دبی دست یافت.

۴ ملی‌پوش دیگر کشورمان با مدال برنز بازمی‌گردند

سارا بهمنیار، رزیتا علیپور، بهمن عسگری و مهدی خدابخشی نیز در مرحله پایانی لیگ جهانی کاراته‌وان در دبی موفق به کسب مدال برنز شدند.

و اما دیگر خبر خوب کاراته‌وان دبی که شاید مهم‌ترین خبر برای ما از این لیگ جهانی باشد، کسب اولین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای کاراته توسط بهمن عسگری است.

بهمن عسگری که پس از کسب مدال طلای مسابقات کاراته‌وان پاریس در رنکینگ جهانی با امتیاز ۷۷۰۲ در وزن ۷۵- در رده اول رنکینگ جهانی قرار گرفت، با رسیدن به دیدار رده‌بندی کاراته‌وان دبی سهمیه المپیک خود را قطعی کرد.

هنوز هم فرصت برای کسب سهمیه المپیک وجود دارد

برای کاراته‌کاهای کشورمان هنوز هم امید کسب سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو وجود دارد.

مسابقات کاراته‌وان اتریش و مراکش فرصت خوبی برای کاراته‌کاهای ملی‌پوش ایرانی برای کسب سهمیه هستند.

همچنین مسابقاتی که از ۱۹ اردیبهشت ۹۹ به مدت ۲ روز در شهر پاریس کشور فرانسه برگزار خواهند شد، دقیقا فرصتی برای کسب سهمیه المپیک هستند.

در نهایت سهمیه رقابت‌های قاره‌ای که در آن از نفرات برتر هر قاره سهمیه‌هایی درنظر گرفته می‌شود سهم قاره آسیا ۲ نفر خواهد بود. به‌دین صورت که برترین‌های قاره با توجه به مدال‌های خود سهمیه را دریافت می‌کنند.

اولویت با دارندگان مدال طلا خواهد بود و اگر آن‌ها موفق به کسب سهمیه پیش از آن شده باشند به ترتیب نوبت به دارندگان مدال نقره و سپس برنز خواهد رسید.

چرا این خبر خوب است؟

لیگ جهانی کاراته‌وان مهم‌ترین رویداد جهانی در ورزش کاراته است و کسب مدال در این رویداد ورزشی توسط ملی‌پوشان کشورمان دور از دسترس نخواهد بود.

رشته ورزشی کاراته در المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای نخستین بار است که به جمع رشته‌های ورزشی این مسابقات اضافه شده است. این خبر می‌تواند خبری خوش برای کاروان کشورمان باشد چرا که می‌توان امیدوار به کسب مدال‌های بیشتری در این رویداد مهم جهانی برای کاروان ورزشی کشورمان بود. با کسب اولین سهمیه المپیک برای رشته کاراته توسط بهمن عسگری، خیلی‌ها از او به عنوان شانس کسب مدال‌های خوش رنگ المپیک برای کشورمان نام می‌برند.

ضمن این‌که با توجه به رقابت‌های کاراته‌  جهت انتخابی المپیک در اردیبهشت ۹۹ در شهر پاریس فرانسه قرار است  برگزار شود هنوز فرصت وجود دارد تا شاهد سهمیه‌ بیشتری برای کاراته‌کارهای کشورمان در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشیم.

امیدواریم دیگر ورزشکاران کشورمان در فرصت‌های باقی‌مانده موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ در رشته‌های ورزشی خود شده و در آینده نزدیک خبر خوب مدال‌آوری آن‌ها در المپیک را بشنویم.

برای خواندن اخبار المپیک ۲۰۲۰ توکیو اینجا کلیک کنید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی