دو فیلم ایرانی و خبر خوب کسب جوایز جشنواره‌های آمریکایی

6

دو فیلم ایرانی «ملکوت» و «۱۱۳» و خبر خوب از آمریکا

امروز با شما هستیم با دو فیلم ایرانی «ملکوت» و «۱۱۳» و خبر خوب کسب جایزه توسط آنها از دو جشنواره آمریکایی ریدینگ و هوررفست که در ماه اکتبر برگزار شدند.

دو جشنواره فیلم ریدینگ و هوررفست اخیرا در کشور آمریکا برگزار شدند و فیلم‌های ایرانی «۱۱۳» ساخته ندا آصف و «ملکوت» از فرنوش عابدی موفق به کسب جوایزی از این دو جشنواره شدند. به همین بهانه تصمیم گرفتیم درباره این دو فیلم و جشنواره‌هایی که برنده جوایز آنها شدند به شما عزیزان اطلاعاتی بدهیم.

فیلم های ایرانی و خبر های خوب از جشنواره‌های آمریکایی

خب بهتر است با جشنواره فیلم ریدینگ شروع کنیم.

جشنواره بین‌المللی فیلم ریدینگ یک جشنواره مستقل است که از سال ۲۰۱۵ توسط تعدادی از فیلمسازان آمریکا با شعار و هدف شناخت و تقدیر از فیلمسازان کوچک و مستعد جهان در ایالت پنسیلوانیا برگزار می‌شود. در همین مدت کوتاه این جشنواره در لیست ۱۰۰ رویداد برتر عرصه فیلم که با رای بزرگترین فیلمسازان دنیا توسط سایت فیلم فری‌وی منتشر شد، قرار گرفته است.فیلم کوتاه «۱۱۳» ساخته ندا آصف

ششمین دوره از این جشنواره امسال از تاریخ ۸ تا ۱۱ اکتبر برگزار شد و بنا بر تصمیم مسئولان برگزاری آن، در این دوره تمرکز بیشتری بر روی موضوع برابری جنسیتی و فیلم‌های ساخته شده توسط زنان، و همچنین فیلم‌های ساخته شده توسط فیلمسازان اقلیت برای مبارزه با نژادپرستی قرار دارد.

و اما فیلم کوتاه ایرانی «۱۱۳» ساخته ندا آصف که امسال نماینده کشورمان در جشنواره فیلم ریدینگ آمریکا بود و خبر خوب کسب جایزه بهترین بازیگر فیلم‌های کوتاه این دوره را برایمان به ارمغان آورد. این جایزه به علی‌پویا قاسمی بایگر نقش اصلی «۱۱۳» رسید.

ندا آصف یکی از هنرمندان فعال کشورمان است که او را در جایگاه کارگردان، تهیه‌کننده، دستیار کارگردان، منشی صحنه، دستیار تدوین، گروه صدا، پشتیبانی فنی و دستیار تولید در آثاری چون «دوپاره یک واقعیت»، «هت تریک»، «سارا و آیدا»، «سوفی و دیوانه»، «امکان مینا»، «بادیگارد»، «پا در هوا»، «متولد ۶۵»، «دوران عاشقی»، «فرشته ها با هم می آیند»، «ارسال آگهی تسلیت برای روزنامه»، «میگرن»، «خودزنی»، «تیغ زن»، «چارچنگولی»، «شکارچی»، «طاووس های بی پر»، «زن دوم»، «دیوار»، «نشانی»، «تله»، «رستگاری در هشت و بیست دقیقه»، «تارا و تب توت فرنگی»، «برگ برنده»، «سفر به هیدالو»، «زمستان است» و «سوت پایان» دیده‌ایم.

و اما «ملکوت» در جشنواره فیلم‌های ترسناک

دومین خبر خوب امروز مربوط به حضور انیمیشن «ملکوت» در هوررفست آمریکا است.

جشنواره بین‌المللی هوررفست آمریکا برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ در ایالت یوتا برگزار شد. این جشنواره مختص فیلم‌های ژانر ترسناک و البته خلاقانه است و هرساله تلاش می‌کند تا بهترین‌های سراسر جهان را به خود جذب کرده و مخاطبان خود را هربار به تجربه‌ای جدید شگفت‌زده کند.

و اما هجدهمین دوره از هوررفست و این بار حضور فیلم ایرانی «ملکوت» در این جشنواره و خبر خوب کسب جایزه برای ما!انیمیشن «ملکوت» ساخته فرنوش عابدی

انیمیشن «ملکوت» از ساخته‌های فرنوش عابدی کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده ایرانی است که انیمیشن‌های  «افسانه عمو نوروز»، «پیشخدمت» و «درخت کهنسال» را نیز در کارنامه هنری خود دارد و جایزه بهترین انیمیشن جشن سینمای ایران برای «پیشخدمت» را نیز از آن خود کرده است.

و اما «ملکوت» که با رکورد شرکت در بیش از ۱۲۱ جشنواره بین‌المللی و کسب بیش از ۲۶ جایزه از آنها که ۷ مورد از آنها جشنواره‌های اسکار کوالیفای بودند، لقب موفق‌ترین فیلم سینمای ایران در عرصه‌های بین‌المللی در سال ۹۹ را از آن خود کرده است!

داستان فیلم در باره نوازنده پیانویی است که دستس را در حادثه‌ای از دست می‌دهد و پس از انجام پیوند، دست‌هایش را پلیدی و شرارت را در پیش می‌گیرند.

شاید همین داستان جذاب و عجیب موجب این حجم از موفقیت برای این انیمیشن ایرانی شده است.

درباره انیمیشن «ملکوت» در وج‌ورد بخوانید.

حالا به انبوه جوایزی که فیلم ایرانی «ملکوت» از جشنواره‌هایی چون جاده ابریشم کن فرانسه، هیروشیمای ژاپن، داوینچی کالیفرنیا آمریکا، میکه‌آ پورتوریکو، راک هارور ریو برزیل و بسیاری از جشنواره‌های جهانی دیگر کسب کرده است خبر خوب جایزه بهترین فیلم انیمیشن هجدهمین دوره  یوتای آمریکا نیز اضافه شده است.

چرا این خبر خوب است؟دو فیلم ایرانی و خبر خوب از جشنواره‌های آمریکایی

جذابیت این دو جایزه بین‌المللی برای گروه خبری گودنیوز در ابدا معرفی دو جشنواره معتبر و مهم جهانی و همچنین اطلاع شما عزیزان از اهمیت این جوایز بود و در درجه دوم معرفی پر افتخارترین فیلم سینمای ایران در سال ۹۹.

با آرزوی موفقیت بیشتر برای این هنرمندان بزرگ کشورمان، از شما برای همراهیمان تا انتهای خبر سپاس‌گذاریم.

خبرهای خوب فیلم و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی