آگات سینگر ؛ تصویرگر زن مستقل و موفق فرانسوی

35

آگات سینگر ، مستقل، مسئولیت پذیر و پُر استرس

آگات سینگر « Agathe Singer » تصویرگر زن فرانسوی است. زندگی در طبیعت و کنار دریا در کودکی، الهام‌بخش او در بزرگسالی شده است. او در کارهایش از گواش و ­آبرنگ برای به تصویر کشیدنِ طبیعت، گیاهان و حیوانات بومی و تصاویر رنگارنگ استفاده می­‌کند. او با اسنپ چت و با  آرتور آربزر (Arthur Arbesser) طراح لباس اتریشی برای برند جرجیو آرمانی (Giorgio Armani) در هفته‌ی مد میلان همکاری داشته است.

ما در ادامه با آگات سینگر درباره‌ی حرف‌ه­اش، اینکه از کجا شروع کرد و منابع الهامش صحبت می­‌کنیم.

درمورد آگات سینگرِ تصویرگر برایمان بگویید. کجا بزرگ شدید؟

من در نرماندی شهری در غرب فرانسه به دنیا آمدم. اما در بریتنی، روستایی نزدیک دریا در فرانسه بزرگ شدم. جایی که پر از درخت و گل­­های مختلف است. بودن در طبیعت چنان تأثیری بر من گذاشت که از کودکی تا به حال الهام‌بخش بیشتر کارهای من به عنوان یک تصویرگر بوده است.

هیچ وقت تصور می‌­کردید که در آینده ممکن است تصویرگر شوید؟

من همیشه نقاشی کردن را دوست داشتم. عاشق تجربه­‌هایی بودم که با ترکیب کردن رنگ­‌ها به دست می‌­آیند. وقتی کودک بودم مادرم برای بچه­‌ها چند فانوس طراحی کرد و من نیز در رنگ کردن، برش کاغذها و خلق شخصیت­‌ها به او کمک ­کردم. هرچند من همیشه دوست داشتم هنر بخوانم اما هیچ وقت فکر نمی‌­کردم که تصویرگر ­شوم. همچنین به مدرسه­­‌ی هنر رفتم و در آنجا طراحی گرافیک خواندم. بیشتر به طراحی کتاب و رنگ و تصاویر علاقه داشتم. من چند سال در رشته‌ی گرافیک مشغول به­ کار بودم تا اینکه عاشق نقاشی شدم و فهمیدم تصویرگری شغلِ رویایی من است.

آگات سینگر ؛ تصویرگر مستقل و موفقچه کسانی در تصویرگر شدن حامی تو بودند؟

خانواده‌­ام. آن‌ها در تصویرگر شدنم بزرگترین حامی من بوده‌اند و همیشه می­‌گویند که مرا در هر چیزی، تا وقتی که برای آن تلاش کنم، حمایت می­‌کنند.

چطور به یک تصویرگر مستقل تبدیل شدید؟

در حالی که در یک شرکت طراحی گرافیک مشغول به کار بودم شروع به کشیدن چند تصویرگری کردم و آن‌ها را برای برندهای مورد علاقه‌ام فرستادم. من خیلی خوش‌­شانس بودم که یکی از بهترین مشتری‌هایم به من اعتماد کرد. بعد من تصمیم گرفتم که مستقل شوم چون به اندازه‌ی کافی نمونه کار برای تبدیل شدن به تصویرگر زن مستقل را داشتم.

آگاتا سینگر

 از تصویرگر مستقل بودن راضی هستید؟

به نظر من تصویرگر مستقل بودن بسیار جذاب و در عین حال فرساینده است. با این حال فکر می‌کنم این بهترین تصمیم زندگی من بوده است. مسئولیت‌­پذیری و داشتن استرس از ویژگی‌های مستقل بودن است. به خاطر این‌که برنامه و حقوق مشخصی وجود ندارد. ولی به نظرم آزادی عمل در این مستقل بودن بسیار زیاد است. من برنامه‌ی خودم را دارم و می‌توانم وظایفم را تقسیم و دسته‌بندی کنم. چون گاهی وقت‌ها برای پیش بردن پروژه‌هایم احتیاج دارم که هیچ کاری انجام ندهم. به علاوه من مدتی از سال را خارج از کشور کار می­‌کنم. من این امکان را که می‌توانم دفتر کارم را به هر جایی منتقل کنم دوست دارم.

“مسئولیت‌پذیری و داشتن استرس از ویژگی‌های مستقل بودن است”

 

یک تصویرگر مثل شما چگونه می‌تواند پروژه‌های جدید پیدا کند؟

در دو سال اخیر بیشتر پروژه‌های جدیدم را به عنوان تصویرگر از طریق شبکه‌های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام پیدا کرده­‌ام. در اینستاگرام می‌­توانم کارهایم را به اشتراک بگذارم و کارهای دیگران را ببینم. در زمان‌هایی مثل الآن که مشغول به انجام پروژه‌های زیادی هستم بیشتر روی پروژه­‌های سفارشی کار می­‌کنم. وقت­‌هایی که وقت آزادتری دارم روی پروژه‌های شخصی کار می­‌کنم مانند همکاری با دوستان طراح، برگزاری نمایشگاه یا طراحی کتاب. همچنین در دو سال گذشته یک فروشگاه اینترنتی برای تصویرگری داشتم که حالا بسته شده است امیدوارم که هر چه زودتر دوباره برپا شود.

درباره­‌ی پروژه‌های­ اخیرت به عنوان یک تصویرگر با ما صحبت کن.

اخیراً به عنوان یک تصویرگر زن با «اسنپ چت» برای طراحی استیکر همکاری داشتم. چند مجموعه‌ی شانزد‌‌ه‌تایی که کاربران می‌توانند از آن برای تزئین عکس­هایشان از آن استفاده کنند. من تصمیم گرفتم روی دو موضوع که برای من با ارزش هستند کار کنم. گیاهان و زنان. سعی می‌کنم «شوخ طبعی» و «قدرت» را به همراه رنگ­‌ها در این دو موضوع به تصویر ­بکشم. قدرت زنان و گل­‌ها. در طراحی این پروژه چند اسکیس سیاه و سفید از کارم ­زدم. و بعد رنگ‌های پیشنهادی را به آن اضافه کردم. در این پروژه از فتوشاپ استفاده کردم، این اتفاق خیلی کم می‌اُفتد چون من بیشتر با گواش کار می­‌کنم . اما به نظرم فاصله گرفتن از روش­‌های معمولی و همیشگی تجربه­­‌ی جالبی است که می­‌توانید نتیجه‌ی آن را در اسنپ چت ببینید.

بزرگترین چالش در طراحی برای یک تصویرگر چیست؟

بزرگترین چالش برای من به عنوان یک تصویرگر زن ، مدیریت کارهایم و در عین حال رسیدگی به زندگی شخصی‌­­ام است. من برای تقویت رزومه­‌ام سال­‌های زیادی وقت صرف کرده‌ام و تا جایی که می‌توانستم پروژه­‌های پیشنهادی را قبول می­‌کردم. اما حالا یاد گرفته‌­ام وقت بیشتری را برای خودم و خانواده‌­ام صرف کنم و در عین حال به پروژه­‌هایی که برای من مهم هستند بپردازم.

بزرگترین درسی که از حرفه‌ای به اسم تصویرگر گرفتید؟

بیشتر درباره­‌ی مدیریت قراردادها، هزینه­‌ها و دستمزدها بوده است چیزی که در مدرسه یاد نمی‌گیریم، اما من سعی کرده‌ام این موضوع را از طریق تعامل و تبادل تجربه با دیگر تصویرگرها یاد بگیرم. همچنین یاد گرفته‌ام که بهتر، از کار و حقوق خودم دفاع کنم. اما بزرگترین تجربه‌ای که از تصویرگر بودن کسب کرده‌ام این بوده است که هیچ وقت مجانی کار نکنم یا طوری که کارم دیده نشود. چیزی که همیشه تصویرگرها مخالف آن هستند.

بزرگترین موفقیتی که به عنوان یک تصویرگر به دست آوردید چه بوده است؟

پیدا کردن چنین شغلی، تصویرگر زن بودن، بزرگترین موفقیت من است چرا که این حرفه را دوست دارم و مرا خوشحال می‌کند.

در مورد سبکتان با ما صحبت کنید؟ و اینکه چه چیزهایی برای شما در مقام یک تصویرگر الهام‌بخش هستند؟

سبک من بسیار رنگارنگ و جسورانه با شکل‌های گرد و ساده است. همچنین من از گل­‌ها و پیکرهای برهنه در کارهایم استفاده می­‌کنم. طبیعت و زنانگی و همچنین هنرمندانی مانند ماتیس (Henri Matisse)، هنری روسو (Henri Rousseau) و فریدا کالو (Frida Kahlo) الهام‌بخش من بوده­اند.

وسیله‌ی مورد علاقه‌ی آگات سینگرِ تصویرگر در رنگ‌­آمیزی چیست؟

گواش وسیله ی مورد علاقه­‌ی آگات سینگرِ تصویرگر است. به خاطر سرزندگی و در عین حال حساسیت در رنگ­ و بافت منحصر به فردش.

چه پیامی برای کسانی دارید که می­‌خواهند مانند شما تصویرگر شوند؟

به کسانی که می‌خواهند تصویرگر شوند، می‌گویم که به طور منظم نقاشی کنند، طراحی کنند و خلق کنند تا بتوانند سبک خود را پیدا کنند و همچنین کارهایشان را به اشتراک بگذارند. این موضوع به آن‌ها امکان پیشرفت می‌دهد و به آنها کمک می­‌کند تا مشتریان بسیاری پیدا کنند.

 

جهت خواندن مطالب در این زمینه اینجا کلیک نمایید.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

آگات سینگر ؛ تصویرگر زن مستقل و موفق فرانسوی
5 (100%) 3 votes