رشته پاورلیفتینگ و خبر خوب صدور مجوز فعالیت برای بانوان در این رشته

7

رشته پاورلیفتینگ و خبر خوب فعالیت بانوان ایرانی در این رشته

امروز با رشته ورزشی پاورلیفتینگ و خبر خوب صدور مجوز فعالیت بانوان کشورمان در این رشته با شما همراهان همیشگی گودنیوز هستیم.

سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام دیروز خبر خوب صدور مجوز فعالیت بانوان ایرانی در رشته پاورلیفتینگ را پس از مدت‌ها پیگیری اعلام کرد. در راستای این اتفاق لباس مورد مناسب بانوان کشورمان برای فعالیت در این رشته نیز به مراحل نهایی تأیید خود نزدیک است تا در آینده نیز در مسابقات با مشکلات احتمالی مواجه نشوند.

رشته ورزشی پاورلیفتینگ و خبر خوب برای بانوان

رشته ورزشی پاورلیفتینگ نوعی وزنه برداری قدرتی است که در آن ورزشکار در سه مرحله برای بلند کردن وزنه تلاش می‌کند. این ورزش از سال ۱۹۸۴ در جهان رواج یافته و در دو دسته بانوان و آقایان و در سنین و وزن‌های مختلف مسابقاتی جهانی برای برگزاری دارد.

اما در کشور ما این ورزش تاکنون فقط برای آقایان امکان پذیر بوده و بانوان مجاز به فعالیت در این رشته نبودند. از سری دلایلی که به این موضوع دامن می‌زد، موضوع پوشش بانوان بود که با توجه به اسلامی بودن کشورمان و قوانین حجاب برای بانوان، امکان فعالیت زنان ایرانی در این رشته با پوشش جهانی تعیین شده امکان‌پذیر نبود.

اما چند سالی است که مسئولین ورزشی کشورمان در تلاشند و برای ورود زنان ایرانی به تمامی عرصه‌های ورزشی قدم‌های بزرگی برمی‌دارند. در این راستا طراحی لباس مخصوص بانوان مسلمان برای رشته‌های ورزشی مختلف در اولویت امور بوده است. در سال‌های اخیر فعالیت در ورزش‌های وزنه‌برداری و کشتی برای زنان مجاز شده است.

از سال ۹۶ مسئولان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران، تلاش خود را برای فعالیت قانونی بانوان ایرانی در رشته پاورلیفتینگ آغاز کردند. طی نامه‌نگاری‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته توسط دست اندرکاران این فدراسیون با مراجع زیربط، مطابقت تمام اصول و فراهم آوردن شرایط لازم برای صدور مجوز، پس از ۳ سال این کار به نتیجه رسید و مجوز فعالیت بانوان ایرانی در رشته پاورلیفتینگ به صورت کاملاً قانونی صادر شد.

گفته می‌شود که طراحی لباس مناسب برای بانوان ایرانی در مراحل نهایی خود و گرفتن تاییدیه‌های لازم است و به‌زودی شاهد ورود بانوان کشور به این عرصه به‌صورت حرفه‌ای خواهیم بود.

چرا این خبر خوب است؟

امروزه در تمامی امور شاهد به برابری رسیدن بانوان و آقایان در تمامی کشورهای جهان برای فعالیت در زمینه‌های مختلف هستیم. این برابری در زمینه ورزشی و فعالیت در رشته‌هایی که شاید پیش از این طبق عرف مختص آقایان شناخته می‌شدند نیز دیده می‌شود. با توجه به اصول دینی در کشورمان فراهم آوردن شرایط فعالیت بانوان در برخی رشته‌های ورزشی مستلزم تلاش و پیگیری بیشتری است.

اما مسئولین ورزشی کشور ثابت کردند که در این امر حقیقتا دغدغه دارند و برای رسیدن به این برابری تلاش می‌کنند. امیدواریم به‌زودی شاهد فراهم آمدن شرایط در تمامی امور برای فعالیت تمامی اقشار جامعه در هر دسته بندی‌ای شامل زن، مرد، معلول و … باشیم و رسیدن به دنیایی ایده‌آل تنها یک آرزو نماند.

با آرزوی موفقیت برای بانوان پاورلیفتینگ کار ایرانی که موضوع خبر خوب امروز ما بودند، از شما برای همراهیمان تا پایان خبر متشکریم.

خبرهای خوب درباره بانوان و یادداشت‌های ما در این حوزه را بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی